Przepalona i pęknięta końcówka wydechu XV 535

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Seba535
Posty: 25
Rejestracja: 02 listopada 2016, 13:12
Motocykl: Yamaha Virago 535 DX
Lokalizacja: Bystre k. Wrocław
Wiek: 28
Status: Offline

Przepalona i pęknięta końcówka wydechu XV 535

Post autor: Seba535 »

Witam. Mam problem z wydechem. Proszę o poradę czy da się to zrobić bez kupowania nowego wydechu.
Poniżej zdjęcia problemu


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Przepalona i pęknięta końcówka wydechu XV 535

Post autor: Doniu »

Udaj się do zakładu ślusarskiego,niech ktoś oceni czy można to pospawać i odpowie na Twoje pytanie ,ewentualnie przymiarka na motocyklu zastosować jakąs redukcje w środku i z tego co widzę to da się to naprawić,głowa do góry nigdy nie ma tak źle aby nie mogło być gorzej,na pewno sprawa do ogarnięcia !
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
Awatar użytkownika
Seba535
Posty: 25
Rejestracja: 02 listopada 2016, 13:12
Motocykl: Yamaha Virago 535 DX
Lokalizacja: Bystre k. Wrocław
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Przepalona i pęknięta końcówka wydechu XV 535

Post autor: Seba535 »

Doniu pisze:Udaj się do zakładu ślusarskiego,niech ktoś oceni czy można to pospawać i odpowie na Twoje pytanie ,ewentualnie przymiarka na motocyklu zastosować jakąs redukcje w środku i z tego co widzę to da się to naprawić,głowa do góry nigdy nie ma tak źle aby nie mogło być gorzej,na pewno sprawa do ogarnięcia !

Napisałem na forum ponieważ byłem już w zakładzie który naprawia wydechy i powiedzieli że tej rurki w środku nie sięgnie pospawać, a jak pospawa tylko zewnętrzną to nie da pewności że będzie szczelnie, prosto i trwale.
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Przepalona i pęknięta końcówka wydechu XV 535

Post autor: Doniu »

To może niech Tobie ktoś dorobi tą przepaloną końcówkę i dospawać na "zdrowym" materiale,na pewno jest to do ogarnięcia,szczelnie na pewno pospawamy takie coś metodą tig,można zastosować kawałek rury ze stali nierdzewnej,rozwiązań jest całe mnóstwo, etc,etc,

To jest jak mniemam przedni cylinder?
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
Awatar użytkownika
Seba535
Posty: 25
Rejestracja: 02 listopada 2016, 13:12
Motocykl: Yamaha Virago 535 DX
Lokalizacja: Bystre k. Wrocław
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Przepalona i pęknięta końcówka wydechu XV 535

Post autor: Seba535 »

Doniu pisze:To może niech Tobie ktoś dorobi tą przepaloną końcówkę i dospawać na "zdrowym" materiale,na pewno jest to do ogarnięcia,szczelnie na pewno pospawamy takie coś metodą tig,można zastosować kawałek rury ze stali nierdzewnej,rozwiązań jest całe mnóstwo, etc,etc,

To jest jak mniemam przedni cylinder?

Tak przedni
ODPOWIEDZ