REGULAMIN FORUM MIłOśNIKóW YAMAHA VIRAGO

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2019
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 39
Kontakt:
Status: Offline

REGULAMIN FORUM MIłOśNIKóW YAMAHA VIRAGO

Post autor: pestek » 16 grudnia 2007, 15:30

Regulamin powstał na bazie Netykiety i doświadczeń autorów.
Netykieta (ang. netiquette) to zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w Sieci. (źródło: Wikipedia)

Przestrzeganie Regulaminu Forum Miłośników Yamaha Virago ma na celu ułatwienie wspólnego pożycia na naszym Forum oraz utrzymania na nim ładu i porządku. Dzięki temu poruszanie się po naszym Forum będzie łatwiejsze, a wyszukiwanie potrzebnych informacji szybsze i trafniejsze. Regulamin ma także za zadanie zminimalizować ilość konfliktów i chronić Forumowiczów przed obraźliwymi treściami.

W tym celu wszyscy obecni Forumowicze, a także każdy nowy zobowiązani są do zapoznania się i stosowania do poniższych zaleceń:
1. Przed zadaniem pytania lub poruszaniem jakiegoś zagadnienia, przejrzeć (wyszukać) na Forum czy temat nie był już poruszany.
2. Zamieszczać swoje wiadomości w odpowiednim tematycznie dziale.
3. Zrozumiale tytułować wiadomość, żeby było jasne czego dotyczy, jeśli ma to znaczenie (np. dział Warsztat) pisać w nawiasie model motocykla (np. [XV250], [XV 700], itp.)
4. Obcinać cytowane listy pozostawiając jedynie autora i fragment, do którego się odnosi.
5. Odpowiadać pod cytatem.
6. Dodając cos do wiadomości wysłanej przed chwilą, lub chcąc skorygować jej treść należy używać edycji wiadomości, nie tworzyć kolejnej. Edycji należy używać jednak w taki sposób żeby kolejne wiadomości, nawiązujące do niej nie straciły sensu.
7. Przytaczając informację, którą inny Forumowicz zamieścił już wcześniej, w dobrym tonie jest zaznaczenie tego faktu.
8. Powstrzymywać się od nadmiernego rozwlekania wątków niezwiązanych z tematyką Forum (nie dotyczy działu Hyde Park) lub tematem.
9. Powstrzymywać się od publicznego prowadzenia dwustronnych rozmów, które nie interesują innych czytelników. Do tego służą wiadomości prywatne.
10. Pisać dużymi literami tylko, aby podkreślić ważny punkt lub wyróżnić tytuł/nagłówek. W świecie treści Internetowych duże litery często oznaczają krzyk. A ten, kto dużo krzyczy, przestaje być słuchany.
11. Bądź ostrożny pisząc z humorem lub sarkazmem. Twój żart może być odebrany jako złośliwość.
12. Powstrzymywać się przed szerzeniem tzw. SPAMu.
13. Zabrania się pisania na Forum treści niezgodnych z prawem.
14. Zabrania się trollowania na forum, http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
15. Do dobrego tonu należy uważanie na ortografię.
16. Zastanowić się przed wysłaniem spłodzonej wiadomości, sprawdzić jej wygląd, zrozumiałość, czytelność używając opcji Podgląd.
17. W razie niepewności czy sposób, treść wiadomości lub inne operacje na Forum są zgodne z Regulaminem należy skonsultować to z Moderatorem lub Adminem.
18. W poddziale Pomoc Forumowicze podają swoje numery telefonów i można z nich korzystać tylko w przypadku potrzeby Pomocy na trasie, w innej sytuacji do kontaktowania miedzy Forumowiczami służą wiadomości prywatne lub dane zawarte w Profilu (e-mail, komunikator itp.)!
19. Zabrania się użytkownikom udostępniania konta postronnym osobom oraz zakładania więcej niż jednego konta.
20. Moderatorzy Forum dbają o porządek na nim, pilnują przestrzegania Regulaminu, naprawiają pomyłki, błędy Forumowiczów. Są wybierani przez Administratora i ich działania nie podlegają dyskusji na Forum, zażalenia można składać do Admina.
21. Administrator Forum jest jego właścicielem i jego decyzje nie podlegają żadnej dyskusji.
22. Zaleca się, aby każdy forumowicz zapoznał się z FAQ Forum (pod adresem http://www.virago.com.pl/faq.php ) oraz ogólnymi zasadami Netykiety w Internecie (np. w Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta ).
23. W miarę pojawiania się potrzeb Regulamin może być uzupełniany o nowe punkty.

Uzupełnienie:
24."Barwy FMYV takie jak pliki graficzne i logo są chronione przez Administratorów. Ich użycie komercyjne wymaga każdorazowo zgody. Próba używania barw forumowych przez użytkowników w celach komercyjnych bez konsultacji z Adminami skutkować będzie bezterminowym usunięciem z forum. Używanie symboli i grafik forumowych dla własnych, niekomercyjnych potrzeb jest dopuszczalne ale wymaga poinformowania Administratora"
25.Wszystkie inicjatywy nazywane "oficjalnymi" forumowymi wymagają wiedzy i zgody Administracji forum.


Powtarzające się łamanie zasad Regulaminu mimo ostrzeżeń Moderatorów czy Admina skutkuje otrzymaniem ostrzeżenia lub w skrajnych przypadkach całkowitą blokadą używania forum.
Więcej o systemie kar w FAQ.

Informacja: Wiele przydatnych informacji można znaleźć na Starym Forum pod adresem:
http://www.virago.fora.pl/

Regulamin został zaakceptowany przez Administratora Forum i jego treść nie podlega dyskusji na Forum. Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia lub uwagi w celu ulepszenia Regulaminu, może przekazać je bezpośrednio do Admina lub Moderatorów.

Autor: pestek
Recenzent: wolbi
Ostatnio zmieniony 03 września 2009, 11:14 przez pestek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2019
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 39
Kontakt:
Status: Offline

mile widziane

Post autor: pestek » 04 lutego 2008, 13:52

Ostatnio wielu Forumowiczów, kładzie duży nacisk na przywitanie się w dziale "Powitalnia"*, kompletne uzupełnienie profilu i zaznaczenie swojej lokalizacji na mapie. Nie są to rzeczy obligatoryjne ale dopełnienie tych formalności może ułatwić uzyskanie wyczerpującej odpowiedzi na zadane pytanie czy problem...
W dobrym tonie jest także dodanie zdjęć do Albumu.
A w jeszcze lepszym napisanie o sobie w temacie "czym sie zajmujecie"* - w Powitalni zakładamy temat powitania tylko raz (nie co dzień, nie co wizytę, TYLKO RAZ), jeśli odpowiadamy na czyjeś powitanie to też starajmy się odpowiadać raz (są inne miejsca na dyskusję)

Zablokowany