Problem ze ssaniem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
kamal068
Posty: 13
Rejestracja: 20 sierpnia 2012, 20:12
Motocykl: Virago 250
Wiek: 28
Status: Offline

Problem ze ssaniem

Post autor: kamal068 »

Witam! Virażka nie jeżdzona przez dwa lata - z powodu wyjazdu do Holandii. Po powrocie wymieniłem filtr, olej, gaźniki wyczyściłem - ogółem podstawę serwisu zrobiłem. Problem tkwi w tym, że przy odpalaniu na ssaniu wkręca się na wysokie obroty, ale kiedy silnik już jest ciepły i wyłączam ssanie, to gaśnie, nie trzyma niskich obrotów. Ciekawostką jest to, że jak wyłączam ssanie trzymając wysokie obroty manualnie poprzez manetkę, to zaczyna po tej operacji normalnie chodzić, nie gaśnie. Ktoś miał takie coś? :D
____________________________
Wszyscy mają prawo do szczęścia, ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)
marekc1019
Posty: 103
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:41
Motocykl: XV 535 , Victory1200
Lokalizacja: Gdynia
Status: Offline

Re: Problem ze ssaniem

Post autor: marekc1019 »

Gaźnik. Ponownie staranie wyczyść gaźnik i wyreguluj. Dysz biegu jałowego zapchane , lub zła regulacja.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Problem ze ssaniem

Post autor: Blunio »

Pamiętaj, że układ zasilania biegu jałowego reguluje się i ustawia na silniku nagrzanym do temperatury eksploatacyjnej.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ