XV125 różne problemy

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Ad@mus
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2016, 00:57
Motocykl: szuka
Status: Offline

XV125 różne problemy

Post autor: Ad@mus »

Witajcie
Z regóły grzebię przy motocyklu Hondy, o virago pytam po łebkach, ponieważ jej nie posiadam. Ale mam na warsztacie obecnie motok, który korzysta z silnika virago 125, a jest nim Sachs roadster v2.

Tyle w gestii wprowadzenia, a teraz do rzeczy. Przeczytałem wszystkie tematy z niedomaganiem silnika xv125. Generalnie Sachs nie ma problemów żeby jeździć, ale robi to lekko niechętnie. Wypunktuje co się dzieje:
1. Odpala od strzała
2. wkręca się na obroty
3. jedzie ale bez szału, pamiętam że xv jest żwawsze
4. świece czarne
5. Ssanie urwane, ale nie zapieczone
6. przy ruszaniu czasem ma kaprys
7. silnik wydaje się pracowanie nierówno, jakby zapłonem rzucał
8. Coś dzwoni w cylindrach, bardziej słyszalne są te dźwięki w 2 garze.

Wiem, że te tematu były już poruszane, jednakże nie do końca jest mi to wszystko zrozumiałe, tzn stan maszyny, ponieważ:
1. zrobiłem serwis gaźnika, czyszczenie i regulacja
2. stan układu zapłonowego odświerzony-nowe swiece, fajki, kable
3. zaworów nie ruszałem ponieważ dźwięczy mi w głowie pewien mit o wypaleniu gniazd po ich ustawianiu (pewnie chodzi o nieumiejętne dobrane luzy) i tutaj poprosił bym o info z doświadczenia, na jakie ustawić. Ponieważ wartości z serwisówki zakładają tolerancję, a pewnie ustawia się na ileś tam bo tak najlepiej chodzi.

Jeśli zacznie chodzić jak odblokowana xv to super, jeszcze lepiej jeśli by chodził lepiej niż seria a najlepiej jak ktoś ze śląska by wpadł podłubać ze mna przy tej padlince. Pozdro i liczę na cenne uwagi.
Awatar użytkownika
martinez98
Posty: 28
Rejestracja: 13 maja 2018, 22:55
Motocykl: Virago xv125
Lokalizacja: Rumia
Status: Offline

Re: XV125 różne problemy

Post autor: martinez98 »

Od zaworów bym zaczął. Ja ustawiałem na wartości z serwisówki. Miałem podparte w jednym cylindrze i czarną świecę w nim. Brzmi znajomo?
Ad@mus
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2016, 00:57
Motocykl: szuka
Status: Offline

Re: XV125 różne problemy

Post autor: Ad@mus »

Wiesz co? Trochę znajome bo, pierwszy garma białawą świecę, drugi natomiast czarną z lekkim rumianym nalotem. Ewidentnie nie palą równo cylki co można na jałowych rpm też zauważyć.

Do tej pory moja obsługa motoka zazwyczaj kończyła się przy wymianie oliwy i czyszczeniu gaźnika, w przypadku właśnie nierównej pracy czy braku mocy. Jeśli jest tak, że zawory się jakoś rozjechały to znaczy, że coś jest nie halo z samym systemem dźwigienek, bo jak by mogły one tak same od siebie się pomieszać o różne wartości względem baniaków? Rozumię wypracowanie gniazda i w związku z tym powiększenie się luzów, no ale to chyba proces równomierny i każdemy z nas znany.

Obawiam się, że ktoś nieogarnięty wkładał ryja w ten silnik i stąd takie cuda.

BTW. czy ktoś montował lub miał styczność z montażem gaźnika mechanicznego zamiast podciśnieniowego do xv125? Chodzi o gaźniki np.: pz30, mikuni tm28?
ODPOWIEDZ