Łożyska przeniesienia napędu

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Łożyska przeniesienia napędu

Post autor: Feniks »

Witam
Czy ktoś miał do czynienia z wymianą łożysk w przeniesieniu napędu Virago 1100, myśle że 750ki będą takie same. Mam rozpołowiony silnik i chciałbym te też wymienić a nie wiem jak podejsc do tego. W mojej wersji clymera brakuje tego rozdziału :(
https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... spf-viewer
Załączniki
20190102_202218.jpg
20190102_202218.jpg (17.29 KiB) Przejrzano 693 razy
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łożyska przeniesienia napędu

Post autor: Feniks »

Spoko. Dobrałem sie do tego. Na zdjeciu widać nakretke pod zębatką, naokoło niej jak się dobrze przyjrzeć to też jest zębatka. I właśnie tym trzeba kręcić. Jest ona zabezpieczona przez zaklepanie. Odginamy zabezpieczenie wkładamy srubokret pomiedzy nakretke ze zdjecia a zebake tak zeby dobrze i głęboko zaparł się o nią i delikatnie stukamy młotkiem w kierunku odkręcania. Prawdopodobnie Yamaha ma jakiś klucz patentowy do tego.
Ta zebatka wydaje mi się ze z niczym się nie sprzęga wiec nie ma ryzyka że jak sie zrobi zadzior to będzie lipa, ale trzeba uważac żeby łożyska pod nią nie zasypać śrutem. Śrubokret przekładamy co kilka stuknięć. Po odkręceniu cału zespół przekładni wyciągamy bez problemu.
Tylnią część z krzyżakiem żeby wyjąć trzeba dodatkowo odkręcić 3 sruby i wystukać aluminiową tuleje z kołnierzem z karteru bo to fest spasowane jest.
Załączniki
pobrany plik (3).png
pobrany plik (3).png (40.17 KiB) Przejrzano 647 razy
pobrany plik (2).png
pobrany plik (2).png (44.85 KiB) Przejrzano 648 razy
pobrany plik (1).png
pobrany plik (1).png (48.97 KiB) Przejrzano 649 razy
pobrany plik.png
pobrany plik.png (44.35 KiB) Przejrzano 649 razy
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łożyska przeniesienia napędu

Post autor: Feniks »

Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ