Problem z odpaleniem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Rrremek
Posty: 14
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 19:36
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Problem z odpaleniem

Post autor: Rrremek »

Witam, jestem nowy na forum,więc jeśli temat już był to przepraszam.Mam problem z odpaleniem mojej Virago 535, której właścicielem jestem od nie dawna.Dwa dni temu przejechałem jakieś 20-30 km.i zapaliła się kontrolka paliwa przełączyłem więc przełącznik na res z run i podjechałem na stację, motocykl po tankowaniu odpalił jak zawsze na dotyk, pojechałem około 2 km. do garażu.Wieczorem motocykl też odpalił na dotyk,ale za chwilę obroty zaczęły spadać,w końcu motocykl zgasł, ponownie też odpalił bez problemu i sytuacja się powtórzyła,tak ze trzy razy,przy dodaniu gazu od razu się dławi że dwa razy strzelił z gaźnika,czuć było paliwo w wydechu, następnie już nie odpalił, pomyślałem że jeśli przestygnie to odpali,ale następnego dnia niestety nie odpalił.Dodam tylko że wcześniej palił na dotyk,więc sytuacja wydarzyła się nagle Proszę o pomoc,bo naprawdę zakochałem się w tym wymarzonym od lat motocyklu.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Dragster
Posty: 521
Rejestracja: 08 czerwca 2015, 21:38
Motocykl: VTX 1800
Lokalizacja: Okolice Garwolina
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Dragster »

Ja bym zaczął od sprawdzenia czy paliwo które zalałeś jest w porządku..
Rrremek
Posty: 14
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 19:36
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Rrremek »

Też się nad tym zastanawiałem, od razu sprawdziłem na karcie paliwowej czy przez przypadek nie nalałem diesla,bo to mi przyszło do głowy,ale na szczęście Pb 95,a paliwo na stacji tej co zwykle,tankuję tam samochód i drugi motocykl, więc raczej jest ok.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: leszekk »

Czysto hipotetycznie:
Rezerwa w motocyklu to taki wynalazek, w którym w sposób prymitywny wymusza się pozostawienie w zbiorniku jakiejś ilości paliwa "na czarną godzinę". Ze zbiornika paliwo spływa przez dwa króćce różniące się długością - jeden normalny, drugi rezerwa. Po prostu na spływie ze zbiornika w położeniu "normalnym" jest dłuższa rurka (sięgająca wyżej nad dno zbiornika), na rezerwie ta rurka jest krótsza lub wcale jej nie ma. Gdy paliwo w trakcie zużywania osiągnie poziom dłuższej rurki, dostajesz powietrze zamiast paliwa i musisz się przełączyć na rezerwę. Jeśli przez ostatnie 20 lat motocykl tankowany był przed przełączeniem na rezerwę, w dolnej części zbiornika gromadził się wszelkiego rodzaju syf, jaki może się dostać do zbiornika - woda, kurz, rdza ... Po przełączeniu na rezerwę zostało to zaciągnięte do gaźnika, gdzie zapchało co mogło.
Oczywiście to tylko domysły, bo równie dobrze mogły paść świece, moduł czy cokolwiek innego a zbieżność w czasie byłą zupełnie przypadkowa. Wykręć na początek świece i zobacz - mokre czy suche. Jak suche, znaczy paliwo nie dochodzi, szukaj w gaźnikach, filtrach itd. Jak mokre dodatkowo trzeba sprawdzić układ elektryczny
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: vinny »

Odkręć śrubę spustową w komorze pływakowej , sprawdz czy jest paliwo w gazniku.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
borgi
Posty: 97
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 16:02
Motocykl: XV920J
Lokalizacja: Kraków/Zabrnie
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: borgi »

Ja mam takie jeszcze dwie idee co do kranika. Te dwie rurki wystające w baku zazwyczaj są chronione siatką, żeby syf z dna nie wpadł do gaźników. Może nie ma tej siatki i zaciągnęło syfu. Jeśli tak, to bak, kranik i gaźniki do czyszczenia.
Druga sprawa to piszesz, że czuć paliwo z wydechu. Sprawdź poziom oleju czy się nie podniósł bo mogło być tak, że przy zmianie na res kranik puścił paliwo, zaworki pływaków w gaźniku są nieszczelne lub też zaciągnęły syfu i paliwo wlało Ci się do skrzyni korbowej.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: leszekk »

borgi pisze: 10 czerwca 2019, 10:50 Ja mam takie jeszcze dwie idee co do kranika. Te dwie rurki wystające w baku zazwyczaj są chronione siatką, żeby syf z dna nie wpadł do gaźników. Może nie ma tej siatki i zaciągnęło syfu. Jeśli tak, to bak, kranik i gaźniki do czyszczenia.
Druga sprawa to piszesz, że czuć paliwo z wydechu. Sprawdź poziom oleju czy się nie podniósł bo mogło być tak, że przy zmianie na res kranik puścił paliwo, zaworki pływaków w gaźniku są nieszczelne lub też zaciągnęły syfu i paliwo wlało Ci się do skrzyni korbowej.
To prędzej w 750 gdzie grawitacja pomaga w takim przelewaniu
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: vinny »

Obstawiam ,że padła pompka paliwa , zdejmij przewód zasilający przy gaźnikach , podstaw naczynie i włącz zapłon .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Rrremek
Posty: 14
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 19:36
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Rrremek »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, motocykl pojechał we wtorek do serwisu,stawiamy jednak na gaźnik jednak termin dość długi ,mogą się nim zająć dopiero na początku lipca, zleciłem też ogólny przegląd,bo jak pisałem mam go od niedawna i warto sprawdzić.Serwis ma bardzo dobrą opinię,a terminy chyba wszędzie długie,rozmawiałem z kolegą u niego wyważanie koła termin 2 tyg.Myślę że koniec lipca,początek sierpnia uda się zorganizować jakieś spotkanie, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ