Uszczelniacze w lagach XV125 - wymiana

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
hubertk
Posty: 69
Rejestracja: 03 stycznia 2019, 15:16
Motocykl: Virago 125 XV
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Uszczelniacze w lagach XV125 - wymiana

Post autor: hubertk »

Koledzy, pomocy. Ponieważ ciekł mi jeden amortyzator postanowiłem wymienić uszczelki w obu amortyzatorach. Niestety w tym cieknącym mam problem bo: zdemontowałem wszystko tak jak każe serwisówka, ale nie jestem w stanie odkręcić elementu, który odkręca się od dołu amortyzatora tzn udało mi się imbusem spowodować, że drgnęło nawet się kręci, ale niestety w okół własnej osi i nie można wykręcić tego elementu i wyjąć element srebrny, aby rozebrać amortyzator całkowicie i wyjąć uszczelki. W serwisówce jest narzędzie T Handle które jak rozumiem trzeba wsadzić do środka od jednej strony i imbusem z drugiej strony wykręcić, a później wkręcić. Ma ktoś może jakiś pomysł skąd wziąć to narzędzie, albo czym je zastąpić?

ok już zrobiłem tzn wbiłem tam nastrugany kij od szczotki i rozkręciłem.... Jakoś mi idzie :)


rachu ciachu i już, tak naprawdę to wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach wraz z problemem, który rozwiązałem przy pomocy kija od szczotki, zajęła mi może 2 godziny. Generalnie mam takie przemyślenie, że jak ktoś decyduje się na motocykl taki starszy to powinien z musu sam przy nim robić różne rzeczy, bo naprawdę daje to co najmniej tyle samo przyjemności co sama jazda. Za każdym razem przypomina mi się "Zen i sztuka obsługi motocykla" bo ta książka mniej więcej właśnie o tym mówi :) Hawk - musiałem coś powiedzieć do Was bo żona i dzieci to mnie nie rozumieją :)

ps. mam kolegę, który zawsze kiedy mu o tym opowiadam mówi - "No właśnie dlatego, że chciałem tego uniknąć kupiłem sobie nowy" - a ja dlatego, żeby uniknąć tego co ma mój kolega kupiłem sobie stary :).

h
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2019, 21:07 przez hubertk, łącznie zmieniany 3 razy.
pozdrawiam, Hubert
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Uszczelniacze w lagach XV125 - wymiana

Post autor: Schwartzu »

:) Dokładnie tak. Jak zaczynałem przygodę to też bardzo dużo sam grzebałem przy moto. Teraz z powodu mniejszej ilości czasu częściej oddaje do serwisu niż samemu grzebie, ale przynajmniej wiem co do mnie mówi mechanik.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
ODPOWIEDZ