Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
mhonzik
Posty: 19
Rejestracja: 20 lipca 2017, 21:54
Motocykl: Virago
Status: Offline

Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: mhonzik »

Cześć, od pewnego czasu jeżdżę xv 750. Po 150 km jazdy w bardzo dużym stopniu zaczyna doskwierać zdrętwienie tyłka. Mam 181cm wzrostu i jestem szczupły. Drętwieje tylna część tyłka. Mam wrażenie że część kanapy kierowcy jest jakby za mało wgłębiona. Czy ktoś ma lub miał podobnie? Czy to kwestia doboru motocykla, przeróbki fotela itp?
Awatar użytkownika
Kluk
Posty: 396
Rejestracja: 31 sierpnia 2011, 22:55
Motocykl: Virago 1100 '99
Lokalizacja: Książ Wielki (małopolskie)
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: Kluk »

Ilość przejechanych kilometrów to chyba nie ma tu kluczowego znaczenia, tylko czas, jaki jedziesz. Ja po jakichś maksimum trzech godzinach muszę robić przerwę, bo objawy podobne. Druga sprawa, czy masz oryginalną kanapę? Ostatecznie problem możesz rozwiązać wkładkami żelowymi dla kolarzy.
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: Piotrek9007 »

Ja mam oryginalne siedzenie, w weekend byłem ponad 500km nad morzem, jednym rzutem z przerwami tylko na tankowanie, zajechałem na miejsce, otrzepałem się z jazdy jak kura po kogucie i poszedłem na plaże zadowolony pić piwko, więc wydaje mi się że siedzenie w miarę wygodne bo dyskomfortu nie czułem, może dlatego ze mam gmola ze spacerowkami i jak kopyta zarzucę na spacerówki w trasie to się siedzi jak na kanapie przed Tv i z nogami na ławie. Może trzeba pomyśleć o spacerowkach żeby ciut zmieniać pozycje ciała w trakcie jazdy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
pero
Posty: 226
Rejestracja: 19 kwietnia 2014, 18:45
Motocykl: Wild Star 1600
Lokalizacja: k. Strzelec Op.
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: pero »

Virago ma jedne z wygodniejszych kanap. Jak jeździłem na virago to nie miałem nigdy problemu, obecnie na XV1600 to po 5h mrówki chodza po pupie :) więc jeśli chodzi o samą kanapę to w Virago wygodniejsza.
Awatar użytkownika
yourek
Posty: 101
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, 13:20
Motocykl: XV750 `93
Lokalizacja: Nowa Dęba
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: yourek »

Ja mam oryginalne siedzenie, w weekend byłem ponad 500km nad morzem, jednym rzutem z przerwami tylko na tankowanie, zajechałem na miejsce, otrzepałem się z jazdy jak kura po kogucie i poszedłem na plaże zadowolony pić piwk
- 20 lat temu miałem podobnie :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: Top Gun »

yourek pisze: 27 czerwca 2019, 08:26
Ja mam oryginalne siedzenie, w weekend byłem ponad 500km nad morzem, jednym rzutem z przerwami tylko na tankowanie, zajechałem na miejsce, otrzepałem się z jazdy jak kura po kogucie i poszedłem na plaże zadowolony pić piwk
- 20 lat temu miałem podobnie :nazdrowie:
Ja mam tak non stop...
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: Darek Adamczewski »

Paradoksalnie to te niezbyt przyjemne odczucie w postaci "mrówek" na tyłku, wynikają z tego, że kanapa Virago jest .... za wygodna. Chodzi o to, że pozycja w czasie jazdy powoduje, że siedzimy całym ciężarem na tylnej części pośladków. Wyciągnięte do przodu nogi powodują, że raczej nie amortyzujemy wstrząsów siłą mięśni nóg, tylko wszystko wali w d..ę i przenosi się na kręgosłup :shock: . Dla porównania w "turystykach" jedzie się niemal pionowo, stopy są mocno oparte na podnóżkach i bez problemu można odciążyć poślady. Przyjrzyjcie się motocyklistom startującym w rajdach terenowych typu "Dakaru". W trudnych warunkach jadą "na stojąco". Gdyby mieli pozycję "choperową", to obawiam się, że po pierwszym odcinku mieliby dość, a ich kręgosłupy poszłyby w drzazgi. To dokładnie tak jak z siodełkami kolarskimi. Z wyglądu przypominają kawałek deski ustawionej "na sztorc". Na logikę powinni mieć wygodne, szerokie siedzenia, tylko, że wtedy poobcierali by sobie uda, ale i wcale wygodniej by im nie było. Przerabiałem i wiem, że im dłuższe trasy zacząłem robić (rowerem), tym węższego siodełka zacząłem używać.
Powiedzmy sobie prawdę. Choppery nie są szczególnie przeznaczone do długich tras. To raczej jeżdżadła do wożenia się, a nie wypraw dookoła świata. :chopper:
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: 2007XV1700 »

Niezgadzam się z przedmówcą
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: Darek Adamczewski »

No wiesz, o jednym z pułków przedwojennych ułanów śpiewano: "Dupy mają jak z mosiądza, to ułani są z Grudziądza". :lol: W takich przypadkach, to można i bez siodła jeździć. Oczywiście każdy ma pewnie jakieś własne doświadczenia i co jednemu przeszkadza, to dla innego będzie zaletą.
A skoro już o Grudziądzu, to strzałka Kargulu! :nazdrowie:
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: Kargul »

Bo kto nam z Grudziądza zabroni
Belfer :nazdrowie:

PS i ze Zvůle w jeden dzień się dało rade przejechać Virago - skromne 800km :D
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: Darek Adamczewski »

To rzeczywiście dupy musieliście mieć mosiężne!
Swoja drogą, to gratulacje za refleks :bravo:
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1886
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: robson »

Znam pare nie z Grudziadza 12godzin w siodle 1100km .
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
mhonzik
Posty: 19
Rejestracja: 20 lipca 2017, 21:54
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: mhonzik »

Już sam nie wiem :) może to kwestia budowy ciała, za słabo umięśniona dupa albo za mało tłuszczu osłabia wytrzymałość. Powiedzcie mi jeszcze jak rozpoznać czy siedzenie jest oryginalne, jest gdzieś znaczek yamahy czy cuś ?
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: barg »

Nie wszyscy wiedzą, że kanapy w różnych rocznikach miały nieco różne kształty (a może to zależało od rynku przeznaczenia). Ja mam wrażenie, że rzeczywiście część siedzenia o której piszesz powinna być lepiej wyprofilowana. Ja, ze względu na wzrost, siedzę przesunięty maksymalnie do tyłu i jak zdarzy mi się dosiąść w dżinsach to cały czas zjeżdżam w kierunku baku.
Podpatrzyłem u innych i zakupiłem kanapę, która jest szersza i znacznie wygodniejsza ale nie wiem czy nie miała zmienionej gąbki, bo pokrycie na pewno nie jest oryginalne.
Reasumując tez się cieszę, że po każdych 120 milach muszę tankować.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Siedzenie kanapa siedzisko xv 750 - długa jazda

Post autor: Blunio »

W moim odczuciu, wygoda siedzenia na kanapie to sprawa indywidualna (i mało powtzrzalna). Podczas mojej najdłuższej podróży (ponad dwa tygodnie) nie odczuwałem żadnego dyskomfortu siedzenia (Virago 535). Fakt, że drętwienie tyłka zaczęło się podczas powrotu o okolicach Kutna, ale postanowiłem się nie dać. Zacisnąłem zęby i do przodu ... z tym że od Sochaczewa to siedziałem naprzemiennie. Raz na jednym pośladka, raz na drugim.
Rekapitulując, siedzenie Virago jest przyjazne motocykliście, ale do czasu :)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ