Virago 535 nie odpala

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
adams65
Posty: 2
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 12:22
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lipowa
Wiek: 57
Status: Offline

Virago 535 nie odpala

Post autor: adams65 »

Wymienilem na wiosne olej i przy okazji sruby w sprzegle rozrusznika w magneto. (nie wiem czy dobrze to opisuje)
poskladalem i odpalilem. Zagadala Bestia ale po paru minutach zgasla
I tu zaczyna sie problem.
co moglo sie stac?

Teraz Virazka jest od 1,5 m-ca u mechanika
i ci Dalej!!!!! mechanik poda się i co dalej ?!


teraz kasa inny mechani
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2019, 22:03 przez adams65, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago 535 nie odpala

Post autor: barg »

Upraszczając, do działania silnika spalinowego zasilanego etyliną potrzebne są trzy czynniki: mieszanka paliwowo-powietrzna, ciśnienie czyli kompresja i iskra.
Iskrę i ciśnienie łatwo sprawdzić więc te kwestie pomijamy. Sprawdź czy po prosu przez zimę nie wyparowała etylina z gaźników. Wlej trochę bezpośrednio do cylindrów albo użyj samostatu w sprayu. Jak zakaszle to jesteś blisko rozwiązania.

Witaj na forum.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
Awatar użytkownika
adams65
Posty: 2
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 12:22
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lipowa
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Virago 535 nie odpala

Post autor: adams65 »

dzięki ROBILEM TE SPRAWY. jestem LAIKEM ALE TYLE TO SPRAWDZAM , NIE DZIALA WIEC
Dałem do mechanika 1,5 mc i nic!!!!
Pytanie co dalej ?
Kolejny mechanik kolejne koszty - cos tu nie tak!
Dzięki za porady są ok !
ale to dla minie laika, dla mnie jakbym się podjął naprawy - chciałem uniknąć tego wiec wyszukałem mechanika o co!!!
może okazać się ze wrócę do naprawiania samemu wtedy będę was POTRZEBIWAL!!
czekam na efekty mechanika - odezwie się (być może w tym sezonie!!!
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago 535 nie odpala

Post autor: vinny »

Odpowiedz barg-a jest adekwatna do Twojego pierwszego postu .Napisz chociaż podstawowe informacje ,bo dla mnie "zagadała bestia i po paru minutach zgasła " znaczy , że paliwo się skończyło i trzeba zatankować . Sprawdż i napisz ,czy rozruszik kręci , czy jest iskra na świecach , czy jest paliwo w komorach pływakowych w gaźnikach , jak nie wiesz jak to sprawdzić zadaj pytanie , na pewno ktoś Ci pomoże .Ludzie na forum uczynni są i pomocni .Miej ufność .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Zapora
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2020, 21:10
Motocykl: Virago 535 97r. 3BR
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Virago 535 nie odpala

Post autor: Zapora »

Podpinam się do tematu.
Motor po wymianie filtra powietrza i filtra paliwa odpala tylko na chwile (30-40 sekund po wlaniu kapki paliwa do cylindrów), po chwili gaśnie, później nie chcę już odpalać. Na ssaniu nie odpala tak samo nie można dodawać gazu, lekki ruch przy gazie i zmuła gaśnie.
Świece sprawdzałem i są ok.
Nic nie było regulowane, przestawiane w gaźniku, zaznaczam. Przed wymianą motor palił na ssaniu, bez ssania, żadnych problemów poza tym że trochę był zamulony jakby zblokowany, co już opisałem w innym temacie.

Zauważyłem że świece mam o numerze B8ES NGK, z tego co wyczytałem zalecane są: NGK BPR7ES

Jak sprawdzić czy paliwo jest w komorach pływakowych? Da się to jakoś łatwo sprawdzić?
Jakieś sugestie, co sprawdzić, jak sprawdzić :) ?

:!: Aktualizacja: :!:
Mój temat po wymianie filtra paliwa jest już ogarnięty.
Jeśli ktoś ma problem z odpaleniem motocykla po wymianie filtra paliwa to w moim przypadku wystarczyło potrzymać dłużej na ssaniu, pełne otwarcie wajchy od ssania i mimo że motor nie pali należy próbować tak przez chwile wydaje mi się że do 10 sekund. Następnie wyłączamy ssanie i motor powinien odpalić.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 nie odpala

Post autor: Blunio »

Częsty i podstawowy błąd to dodawanie gazu przy włączonym ssaniu !!! Silnik a raczej świece zalewają się i bez ich reanimacji nie ma czego się szarpać. Można wtedy próbować odpalić na wyłączonym ssaniu i na maksa otwartej przepustnicy.
Warto mieć na uwadze, że z powodu indywidualnych ustawień silnika i jego stanu technicznego (kompresja) często można odpalić silnik przy letnich temperaturach bez ssania. Wystarczy wtedy lekko dać gazu i odpalać. Jak odpali potrzymać trochę na gazie i jak ustabilizują się obroty jechać.
Trzeba po prostu wyczuwać swoją maszynę :)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ