Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Kolego 2007XV1700 , dyskutujemy tu raczej o motocyklach, gdyż forum jak mnie pamięć nie myli jest forem Miłośników Yamahy Virago. Jak tak bardzo interesuję Cię moja osobą, mozesz założyć gdzieś osobny wątek i dyskutować o moim profilu psychologicznym, o tym czy ze mnie Jasio teoretyk czy praktykant, o tym czy mam zamiar sprzedać mój motocykl jako igłę i perełkę itd, jak tak dobry w tym jesteś.
Nie przypominam sobie, abym gdziekolwiek przedstawiał się jako mechanik czy inzynier samochodowy, bądź motocyklowy. Jestem zwykłym zjadaczem chleba, który ma problem, który próbuję rozwiązać. Teoria o zasysaniu lewego powietrza jest tylko teorią, hipoteżą. Nie stwierdziłem nigdzie tego jako fakt, aczkoliwiek bardziej przychylałbym się do pewnego zakłócenia w odprowadzaniu spalin spowodowane dziurawym tłumikiem.

Uzupełniając wątek, tą usterkę jak mnie pamięc nie myli zauważylem po tyg, dwóch. Możliwe, żę usterka wynika z mojego " grzebania albo z czegość innego co mogło nanieść się w tym samym czasie - dziurawy tłumik, zasyfiony gaźnik itd." Pamiętajmy, że motocykl ma też swoje lata, i tak naprawdę nie wiem co dokładnie było w nim serwisowane w ostatnich latach. Na pewno już najwyższa pora , aby zajrzeć do gaźników, sprawdzić jak Koledzy pisali, cewki zapłonowe, wymienić lub naprawić tłumik, wymienić też filtr paliwa itd.

Ps. Wszystkim Kolegom dziękuję za takie zangażowanie w mój problem. Wszytskie uwagi biorę sobie do serca. Mam nadzieję, że bedę mógł się kiedyś odwdzięczyć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: 2007XV1700 »

Na pewno już najwyższa pora , aby zajrzeć do gaźników, sprawdzić jak Koledzy pisali, cewki zapłonowe, wymienić lub naprawić tłumik, wymienić też filtr paliwa
W końcu dotarło...
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: vinny »

Jak dla mnie to efektywnie pracuje jeden cylinder , moto nie ma mocy , bez obciążenia będzie się wkręcał . Sprawdz cewki , przewody i fajki . Być może pęknięta lub podwinięta membrana ( przy montażu )
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: XboloX »

Może mam małe doświadczenie w serwisie virago i odgrzeje kotleta ale również miałem ten sam problem i okazało się że palił na jeden cylinder... pomimo że dwa były gorące po jezdzie ...
ODPOWIEDZ