Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Witam wszystkich Miłośników Virażek! :chopper:

Moje virago nie chcę przekroczyć bariery 100km/h. Wcześniej nie było z tym problemu, ale po serwisie dokonanym przeze mnie, który obejmował:
-wymiana świec na NGK BPR7ES ( w serwisówce/manualu w specyfikacji podana jest NGK BPR6ES) Ustawiłem wymaganą przerwę na elektrodach 0,7-0,8mm.
- wymiana filtru powietrza
-wymiana oleju silnikowego i filtru oleju
-wymiana oleju od skrzyni w wale kardana
- regulacja luzów zaworowych ( czynność wykonana bez zdejmowania gażników, co skutkowało z dużymi problemami z dociągnieciem nakrętek od
od dwóch dźwigni zaworów z uwagi na ograniczony dostęp) Nie do końca jestem pewien poprawności ustawienia z uwagi na ograniczony dostęp.

Ostatnio sprawdziłem też poziom paliwa w komorach pływakowych w gażnikach i na pewno mogę stwierdzić, iż jest on równy na obu gażnikach, ale czy prawidłowy? Zamieszczam zdjęcia . Czy ta pozioma wypukła kreska to prawidłowy poziom czy poziom od którego poziom paliwa musi być 13,5-14,5 mm niżej niż kreska?

https://drive.google.com/file/d/1_rFM_A ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/12tpCXK ... sp=sharing

Zakupiłem tani chinski miernik kompresji za 50 zł, więc wątpie aby odczyty , wykalibrowanie było prawidłowe. Na zimnym silniku na obu cylindrach, tłoki są w stanie jedynie skompresować 6 barów , gdzie w serwisówce standowa kompresja to 10.75 bara! Wątpie w prawidłowość tych 6 barów, gdyż motocykl ciągnie jak czołg( przy kręceniu rozrusznikiem nie przekręciłem manetki/nie otwarłem przepustnicy) Czy ma to duży wpływ na prawidłowy odczyt? Moim zdaniem kompresja raczej jest dobra Przynajmniej kompresja na obu cylindrach jest taka sama.

Ostatnio odkryłem też małą dziurkę w przewodzie paliwowym łączącym górny bak z dolnym głównym. Skróciłem przewód, więc lewe powietrze tą drogą na pewno już się nie dostaję, ale problem nadal nie znika.

Już sam nie wiem gdzie leży przyczyna. Motocykl rozpędza się dobrze, ale gdy osiągnie 95-100 km/h coś go odcina.
W najbliższym czasie wymienie świece na BPR6ES, sparwdze jeszcze raz filtr powetrza , być może zakupię lepszy, droższy miernik kompresji i sprawdzę pomiar prawidłowo na ciepłym silniku z otwartą przepustnicą. Jak powyższe czynnośći nie pomogą, bedę zmuszony do sciągniecia gaźników, ich wyczyszczenia, być moze małej regenreracji ( membrany, uszczelek) oraz ponownego ustawienia luzów zaworowych , tym razem bez gażników z ułatwionym dostępem)

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, porady i poszlaki, które mogłyby mnie naprowadzić na przyczynę problemu.
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: leopold »

Witaj,
Nim zdemolujesz cały moto, jeszcze raz dokładnie sprawdź luzy zaworowe. Już Twój własny opis tej czynności budzi najwyższe wątpliwości. Tylko manipulacje przy szeroko rozumianym gaźniku i zaworach mogą mieć w Twoim przypadku związek ze spadkiem osiągów, reszta to kosmetyka.
Pozdrawia Leopold
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: MarcinS »

Ze świec polecam DENSO W22EPR-U. Z NGK to dzisiaj loteria, zwłaszcza made in France. Jeśli chodzi o pomiar ciśnienia sprężania, to robi się to na ciepłym silniku i przy maksymalnie otwartej przepustnicy! Ale jak rzekł był Leopold, sprawdź jeszcze raz luzy zaworowe.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: robson »

Na bank coś sknociles z zaworami,kiedys pomylilem w 126 dzialal jezdzil ale nie mial mocy :) jeszcze ewentualnie dysza w gazniku przytkana, moto wkrecalo sie na obroty na postoju,przy jezdzie max 90 xv1100
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Dzięki wielkie za tak szybkie podpowiedzi!

Co do gaźników Mikuni, nic z nimi nie robiłem, oprócz małej korekty śruby regulującej jałowe obroty. Sprawdziłem w dodatku poziom paliwa w komorach pływakowych,który moim zdaniem jest prawidłowy. ale to odpada jako przyczyna usterki spadku osiągów, ( W ogóle nie regulowałem połóżenia pływaków, a pokrywy nie były wcale odkręcane)

Tak jak wspomnieliście, ja też obstawiam na luzy zaworowe, a na drugim miejscu obstawiłbym na nieprawdiłowe świece zapłonowe.
Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zabiorę się za poprawnę ustawienie luzów zaworowych. Jeśli coś się poprawi dam Wam znać.
Jeszcze raz dziękuję! Szczęśliwego Nowego Roku!
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Dla pewności sprawidziłem również wydajność pompy paliwa. Znalazłem filmik na youtube gdzie, facet wspomina iż jej wydajność powinna być w granicach 50-60 litrów na godzinę czyli jakoś 412 ml na każde 30 sek i taką wydajność pompa w mojej virażce ma. Nie wiem tylko skąd zaczerpnął tą informację, gdyż ja w manualu nigdzie takiej wzmianki nie znalazłem...
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: robson »

Moja virka jak stala 2 sezony z zalanymi gaznikami tez odpalila i jak pisalem dzialala ale jazdy nie bylo,zeby nie rozkopywac moto w sezonie mechanik na szybko odkrecil sruby dolne i ciekim miedzianyn drucikiem udroznil dysze glowne,do konca sezonu dojezdzilem. Po sezonie gazniki rozebrane i dopiero sie okazalo ze zielone w srodku trzeba bylo polerowac nawet.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: Darek Adamczewski »

W mojej opinii, to SZYBCIUTKO skoryguj luzy zaworowe. Spadek ciśnienia sprężania może świadczyć o przedmuchach, więc jeśli nie zrobiłeś dziury w denku tłoka (np. przepotężną iskrą na nowych świecach :lol: ), to mogą Ci się właśnie zawory nie domykać. Równie, a nawet bardziej prawdopodobne jest, że z powodu ogromniastego luzu nie następuje prawidłowe napełnienie cylindrów. W zasadzie to tylko regulacja przedniego wydechowego nie wymaga zręczności ginekologa-iluzjonisty. :frustrated: Z pozostałymi jest dużo gorzej i jeśli, jak piszesz nie wyjmowałeś gaźników, to mogło się to skończyć nie regulacją, a rozregulowaniem. No i oczywiście zakładam, że korzystałeś ze znaków, o których pisze instrukcja. Pozdro :rock:
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Hej,

Dzisiaj zabrałem się do solidnej pracy nad virago. Odkręciłem przedni, górny bak paliwa, boczne chromowane pokrywy ( atrapy filtrów), boczne pokrywy, tam gdzie znajduję się pompa paliwa, aby nieco ułatiwć sobie dostęp do zaworów zgodnie z zaleceniami wg. manuala Haynes. Regulację roczpoczęłem od tylnego cylindra po odpowiednim ustawieniu rozrządu wg wskaźników. Spr luzy i miesciły się one w przedziałach ale dla pewności poluzowałem nakrętke i kluczem imbusowym skorygowałem luzy. Następnie zabrałem się za przedni cylidner, ustawiłem tłok w TDC pozycji i okazało się że, zawór wydechowy na przednim cylidnrze miał minimalnie za duży luz ( wartość 0,1-0,15mm)skorygowałem go jak i zawór dolotowy, ktoregó luz był prawidłowy.

Tak jak pisze Pan Dariusz, regulacja zaworów dolotowych na obu cylindrach wymaga zręczności chirurga, ale da się to zrobić, jak jest się cierpliwym. Śruby dokecone były kluczem dynamometrycznym . Regulacja luzów zaworowych wykonana była na zimnym silniku, z odkręconymi świecami.

Sprawdziłem również dla pewności filtr powietrza. Był on czyściutki... Odpalił za pierwszym strzałem i chodził równiutko na zimnym silniku. Zrobiłem jazdę próbną, ale nadal jest ten sam problem.

Teraz pora na wymianę świec i ponowne sprawdzenie sprężania. Jak to nie pomoże, to jeszcze raz spr zaworów, a jak to nie pomoże to, zdejmuję gaźniki...
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Czy orientujecie się może Panowie, odnośnie montowanych ogranicznikach na modułach zapłonowych? WIem, że w Virago 125, niektóre modele , rpczniki były wyposażone w takie ograniczenia. Czy sprawa wygląda może podobnie z virago XV535 w pewnych egzemplarzach?
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: vinny »

Jak przed Twoim serwisem nie było problemu to raczej nie jest zblokowana .Jaki masz kod silnika ? Sprawdz świece , jeżeli któraś jest mokra , to znaczy , że nie pali na jeden cylinder i trzeba sprawdzić cewkę zapłonową , przewód na cewce i fajkę .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Dokonałem po raz kolejny pomiaru stopnia sprężania, tym razem przy otwartej przepustnicy i wynik był o prawię połowę wyższy aniżeli poprzednim razem ( bez ruszania manetki)

A więc :
Przedni cylinder Nr 2 wykazuję około 11 barów ( zdjęcie poniżej)
https://drive.google.com/file/d/17Fx0wF ... sp=sharing

Tylni cylinder Nr 1 - 10,5 bara (zdjęcie poniżej)
https://drive.google.com/file/d/1MFjkX2 ... sp=sharing

różnica to 0,5 bara czyli jakieś 5 % różnicy pomiędzy cylindrami. Ponoć zakres tolerancji jest do 10, gdy różnica jest >10% wtedy możemy się martwić o stan cylindrów.
Nadal nie jestem pewien co do poprawności pomiaru, gdyż użyłem chińskiego miernika za 50-60 zł, ale wykazał on teraz różnice. Czekam teraz na nowe świece. Jak po ich montażu będzie ten sam problem, skupiam się jedynie na ponownej regulacji zaworów na tylnim cylindrze Nr 1, który wykazał 10,5 bara.
W książce serwisowej standardowa kompresja to 10,75 bara, minimalna kompresja to 9,78, a maksymalna 11.78 . Mój silnik mieści się w przedziałach ( o ile pomiar jest wiarygodny) Poniżej link ze specyfikacjami

https://drive.google.com/open?id=1LHl1f ... Vx8kr_J8xa

Dokonam w weekend kolejnego pomiaru kompresji i wpuszczę odrobinę oleju. Jeśli pomiar się zwiększy to będe wiedział że mam jakieś nieszczelności w cylindrze ( pierścien, tłok, gładzie)
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: leopold »

Witaj,
Czy po jeździe oba cylindry są gorące?
Pozdrawia Leopold

PS. Nie mierz już kompresji.
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Witajcie ponownie

Słowem wstępu zaznaczę, iż wymieniłem świece na NGK BPR6ES , niemniej jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu. Podjąłem nawet eksperymentalne próby odnośnie zwiększania lub zmienjszenia szczeliny na elektrodzie, Schodziłem nieco poniżej 0,7 mm lub powyżej 0,8 mm ,niemniej jednak motocykl nie chciał dać się rzopędzić powyżej 100km/h.

Teraz moje uwagi przyciąga tłumik/ muffler, który jest dość skorodowany i dziurawy. Rury wydechowe są w dobrym stanie. Co jeśli przez te dziury, spaliny, gazy wydechowe nie wydostają się w tempie jakim powinny, i pewna ich część, chociażby znikoma jest nadal obecna po zakończeniu suwu wydechowego w suwie ssącym, co przyczynia się do bardziej ubogiej mieszanki, która efektem domina nie eksploduję tak jak powinna w suwie pracy po suwie sprężania, co przy takich prędkosciach i obrotach przekłada się na te ograniczenie.
Być może dochodzi nawet do zjawiska zassania lewego powietrza przez te dziury podczas suwu ssącego. To jest jedynie moje przypuszczenie. Co o tym sądzicie?

Dodam, że silnik na jałowych obortach chodzi bez zarzutu, przynajmniej ja mam takie wrażenie. Można go bez problemu kręcic na wysokie obroty ale podczas jazdy silnik nie chce dać się wkręcić na wyższe obroty... Nie mówie już nawet o przekroczeniu 100km/h. Czy to na dwójce, czy na trzecim biegu gdy chce powiedzmy przyspieszyc na prawie czakłowicie otwartej przepustnicy, silnik rozkręca się do pewnej wartości, dość wysokiej lecz nie jest to limit a raczej 70 % jego możliwości, po czym coś zazczyna go dusić.

Być może uda mi się za kilka dni Wam nakręcić filmik ukazujący ten problem.

Czy jest nadal sens spawać ten tłumik/muffler, czy już pora na nowy?
Pod spodem macie linki do jego stanu:
https://drive.google.com/file/d/13utIsp ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/13ttmAv ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/13tH6MY ... sp=sharing
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

PS.

Leopoldzie, tak oba cylindry po pracy są gorące. Nie sądze, aby silnik chodził jedynie na jeden cylinder...
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PanG »

Chłopie, jak podziałasz wszystko, co koledzy wyżej pisali, zmierz tę prędkośc gps-em, może licznik masz zje8any :-)
Żyj i daj rzyć innym.
PolishMunro
Posty: 10
Rejestracja: 29 grudnia 2019, 20:18
Motocykl: Yamaha virago XV 535
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PolishMunro »

Chłopie, przeczytaj do końca wpisy, a nie spamujesz farmazonami... Nie mniej jednak dziękuję za te trzy marne grosze
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: leopold »

Ciężka sprawa!
Silnik do pracy potrzebuje prądu, benzyny i powietrza.
1. Ponieważ ogólnie zapala i działa, załóżmy, że prund jest. Nie jesteśmy lepszymi mechanikami niż koledzy z Yamahy, więc typ i przerwę ustawiamy wg. zaleceń. Instalacji zapłonowej obciążenie motoru jest obojętne, więc jak dział do wysokich obrotów, to działa. Błędu szukaj tam, gdzie majstrowałeś...
2. Benzyna: nie jest wcale czymś rzadkim, że gaźnik zassie paproch, który przytka dyszę. Warto sprawdzić. Dodatkowo sprawdź drożność przewodów paliwowych - widziałem już przewód, który ze starości się rozwarstwił, i... wolno machina jechała a na sprinty bajerki już nie starczało.
3. Powietrze: zarówno za mało jak i za dużo jest problemem. Sprawdź dokładnie drożność i szczelność całego układu: zaciski i obejmy, brak pęknięć elementów gumowych - ja z takim dziadostwem walczyłem kilka lat temu ze dwa miesiące, czystość filtru. Przy dużych prędkościach łatwo policzyć, że moto oddycha intensywnie.
W silniku nie ma cudów - jeśli dawniej miał parę rozpędzić się, to teraz też musi.
Pozdrawia metodyczny Leopold

PS. Zakładam, że gdyby sprzęgło się ślizgało, to już byś je spalił.... Więc to też wykluczamy. Ale na wszelki wypadek sprawdź.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: MarcinS »

Warto dodać, że "swieca prawdę Ci powie". Jak jest możliwość, to przejechać 20-30 kilometrów i zobaczyć jaki kolor mają elektrody. Ale jak napisał Leopold - czystość gazników, to podstawa.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: 2007XV1700 »

PanG ale Ci kolega dojebał :D aż w pięty pewnie poszło auć...

Kolego Leopold
Z prundem nie koniecznie może być wszystko w porządku, bo na wysokich obrotach mogą gubić się impulsatory albo nie wyrabiać cewki zapłonowe.

Kolego Polishmunro co za głupoty opowiadasz o zasysaniu lewego powietrza przez dziurawy tłumik... Mało się nie oplułem poranną kawą jak to przeczytałem. Na dodatek opisane w taki sposób, że jeszcze ktoś mógłby w to uwierzyć!
Jak masz szczelne (nie wypalone gniazda) zawory wydechowe to jakim cudem i kiedy miało by być zasysane "lewe powietrze"
Zastanów się lepiej jaki mógł być powód, że (zakładając, że wiesz jak się sprawdza i reguluje zawory) luzy w Twojej głowicy były ustawione "na zero"

Na moje to skoro moto działało zanim wsadziłeś w nie łapy to może nie powinieneś grzebać już więcej?

Upewniam się powoli na Twoim przykładzie skąd się biorą "Perełki" i "igły" "od motocyklisty" dojebane tak, że nie wiadomo od czego zacząć żeby doprowadzić je do stanu używalności...
Wychodzi mi tu że z Ciebie taki "Jasiu teoretyk"

PS. Z takim nastawieniem które pokazałeś do kolegi PanG to tutaj możesz szybko stracić "punkty"
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: PanG »

2007XV1700 pisze: 06 stycznia 2020, 08:13 PanG ale Ci kolega dojebał :D aż w pięty pewnie poszło auć...
Zacząłem się jąkać, a na udach dostałem wysypki. A, no i mi się z tego wszystkiego muffler rozszczelnił w Simsonie i ciągnie wydechem lewe powietrze...

Spotkam ja tego polskiego Munro na jakimś zlocie, to sobie inaczej przy podlaskiej samogonce pogadamy :D
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: leopold »

2007XV1700 pisze: 06 stycznia 2020, 08:13 Z prundem nie koniecznie może być wszystko w porządku, bo na wysokich obrotach mogą gubić się impulsatory albo nie wyrabiać cewki zapłonowe.
Fakt, ale kolega PolishMunro był łaskaw zapodać, iż na luzie może bez problemu osiągnąć wysokie obroty. Dlatego wydaje się racjonalnym najpierw wyeliminować bardziej prawdopodobne usterki (zanieczyszczenia, lewe powietrze itp.) a dopiero gdy nic nie pomoże, zakasać rękawy i zabrać się za metodyczną wiwisekcję motorka.
Oczywiście, jak w każdym dobrym kryminale, na początku podejrzani są wszyscy :P
Pozdrawia minimalistyczny Leopold

PS. Gdyby to był mój moto, najpierw sprawdziłbym szczelność układu powietrza, a potem zabrał się za gaźnik + układ zasilania w paliwo.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: 2007XV1700 »

na luzie może bez problemu osiągnąć wysokie obroty.
na zimnym :shit:
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: leopold »

2007XV1700 pisze: 06 stycznia 2020, 13:37
na luzie może bez problemu osiągnąć wysokie obroty.
na zimnym :shit:
I to też niestety święta prawda. Zimny a gorący to dwa rożne silniki.
Pozdrawia (jaśnie)oświecony Leopold
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Virago XV535 - Nie przyspiesza powyżej 100km/h

Post autor: robson »

Czutajcie pisalem w pierwszym moim poscie. Moto wkreca sie na obroty krecisz ile chcesz,siadasz i max 80-90 i koniec.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
ODPOWIEDZ