Kilka pytań początkującego o XV750

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: SpyAmericano »

Witajcie,
Wybaczcie moje być może oczywiste pytania, ale jestem świeżym posiadaczem XV750 z 1996 roku i mnożą mi się pytania.

1. Czy w oryginalnych tłumikach normalne i fabryczne są otwory od dołu (po jednym w każdym tłumiku) widoczne na załączonym zdjęciu i oznaczone nr 1?

2. Czy znacie jakiś sensowny i estetyczny sposób umiejscowienia jakichś elementów gumowych na customowe stopki oznaczone nr 2? Wyglądają pięknie,ale niestety są śliskie i zdarzyło mi się już w czasie jazdy że but ześlizgnął mi się z jednej z nich podczas jazdy.

3. Czy macie może gdzieś zdjęcia z przeprowadzania korekty mieszanki paliwowo powietrznej gaźników i z ich synchronizacji? Zrobiłem wakuometr zgodnie z instrukcją z forum, ale nie bardzo wiem gdzie są umiejscowione fizycznie króćce na które należy podłączyć przewody. Mam wrażenie że mieszanka nie jest do końca właściwa, albo nie do końca synchro zostało prawidłowo przeprowadzone. Czytałem temat o synchronizacji,ale niestety zdjęcia które tam były już nie są dostępne.

4. To pytanie łączy się z poprzednim. Motocykl mam od niedawna, zrobiłem nim do soboty ok. 100km, a w niedzielę po jechałem na trochę dłuższą przejażdżkę. Podczas jazdy w pewnym momencie chciałem w miarę szybko przyspieszyć na czwartym biegu. Dodałem gazu, ale motocykl zamiast równo przyspieszyć lekko zaczął przyspieszać, po czym "zamulił się" na chwilę, strzelił z tłumika i po strzale przyspieszył jak należy. Dwukrotnie podczas trasy zrobił coś takiego. Nie zajrzałem jeszcze do świec, bo nie chciałem w niedzielę już grzebać w maszynie. Co mogło by być przyczyną takiego czegoś? Dodam jeszcze że jak zjeżdżam z góry na biegu z odpuszczoną całkowicie manetką to też co chwila lekko strzela, ale nie wiem czy to naturalne, czy jednak świadczy o jakimś problemie?

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: Feniks »

Podnóżki możesz wymienić na inne
Myśle że świece musisz obadać , gaźnik wyczyścić i poziom paliwa sprawdzić
Synchro tylni cylek podpinasz do łącznika gumowego gaźnik-cylinder (są na nim dwa kroćce, jeden masz zaślepiony to do niego ) , przedni cylek do czwórnika za lewą atrapą filtra powietrza (też jeden jest zaślepiony to do niego)
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: vinny »

Ad 1 ktoś wywiercił dziury , żeby uzyskać większą głośność ( agro tuning 3/4 viragowców tak robi :lol: )
Ad 2 kup w sklepie oringi o odpowiedniej średnicy , takie z grubszej gumy i ponawlekaj po parę sztuk na frezy ( tak żeby było skuteczne i estetycznie wyglądało )
Zamuleni może być bardzo niebezpieczne podczas jazdy , jak się zdarzy w nieodpowiednim momencie to może doprowadzić do czołówki . Problemu nie rozwiążesz synchronizacją , żeby sprawdzić śruby składu mieszanki też trzeba wyjąc gażnik , czyli gażnik do roboty , przed wymontowaniem gaźników sprawdz dokładnie poziom paliwa , żebyś wiedział czy wystarczy umyć , czy trzeba skorygować poziom paliwa . Lekkie strzelanie może być spowodowane tymi dziurami w tłumikach ale jest nie jest groźne i sporo virówek tak ma , żeby usunąć wystarczy czasami mała korekta śrubami składu mieszanki .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Proton
Posty: 233
Rejestracja: 09 stycznia 2014, 20:53
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: okolice Gdańska
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: Proton »

Sprawdź też a najlepiej wymień filtr powietrza. Ja wymieniłem u siebie jeszcze świece na Iskry. Tanie modyfikacje a przyniosły oczekiwany rezultat.
Zdarza się mi jeszcze strzelić w tłumik ale tylko przy gwałtownym odpuszczeniu manetki i to już nie to co kiedyś. A strzelać u mnie będzie zawsze bo mam puste wydechy.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

XV 535 ->-> XV 750

Obrazek
Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: SpyAmericano »

@vinny dzięki za odpowiedź Na razie mam lekki problem z tym że nie do końca wiem które to śruby odpowiadają za skład mieszanki Oglądałem schemat w instrukcji,ale jeszcze nie udało mi się tego przełożyć na rzeczywistość, dla tego pytałem o zdjęcia Gaźników na razie wolałbym nie wyjmować, jak by się dało to wolałbym to robić po sezonie

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: SpyAmericano »

@Proton dzięki, na pewno będę się kierował w stronę wymiany świec na nowe i pewnie filtr powietrza też wymienię, bo nie wiem w jakim stanie jest A jaki model świec powinien być w naszych XV? NGK wiem które z instrukcji, ale ewentualnie pytanie czy nie dajecie innych, które się lepiej sprawują? Ty piszesz o Iskrach, tylko pytanie który model?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
SpyAmericano
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2020, 09:33
Motocykl: Yamaha XV750
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: SpyAmericano »

@Feniks dzięki, będę szukał zaślepionych króćców Muszę do tego demontować filtr powietrza i atrapę z drugiej strony, czy da się do tego dotrzeć bez rozbierania maszyny?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Proton
Posty: 233
Rejestracja: 09 stycznia 2014, 20:53
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: okolice Gdańska
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: Proton »

Ja zakładałem takie.
https://allegro.pl/oferta/swiece-iskra- ... 7311758541?

Na stronie Iskry możesz wyszukać co Ci bardziej by pasowało

XV 535 ->-> XV 750

Obrazek
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: vinny »

SpyAmericano pisze: 08 czerwca 2020, 13:21 @vinny dzięki za odpowiedź Obrazek Na razie mam lekki problem z tym że nie do końca wiem które to śruby odpowiadają za skład mieszanki Obrazek Oglądałem schemat w instrukcji,ale jeszcze nie udało mi się tego przełożyć na rzeczywistość, dla tego pytałem o zdjęcia Obrazek Gaźników na razie wolałbym nie wyjmować, jak by się dało to wolałbym to robić po sezonie Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Żeby zobaczyć śruby składu mieszanki , czy robić regulację tymi śrubami w 750 czy 1100 trzeba wyjąc gaźniki .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: Feniks »

vinny pisze: 09 czerwca 2020, 00:45
SpyAmericano pisze: 08 czerwca 2020, 13:21 @vinny dzięki za odpowiedź Obrazek Na razie mam lekki problem z tym że nie do końca wiem które to śruby odpowiadają za skład mieszanki Obrazek Oglądałem schemat w instrukcji,ale jeszcze nie udało mi się tego przełożyć na rzeczywistość, dla tego pytałem o zdjęcia Obrazek Gaźników na razie wolałbym nie wyjmować, jak by się dało to wolałbym to robić po sezonie Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Żeby zobaczyć śruby składu mieszanki , czy robić regulację tymi śrubami w 750 czy 1100 trzeba wyjąc gaźniki .
Jeśli nie mają zaślepek można po kaskadersku podnieść zbiornik i odpowiedniej długości płaskim srubokrętem idzie to zrobić.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: wąsaty7 »

Wąsaty7
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kilka pytań początkującego o XV750

Post autor: Feniks »

wąsaty7 pisze: 09 czerwca 2020, 12:59 Albo używać wkrętaka kątowego http://www.blackduck.pl/sklep/uklad-pal ... estaw.html
...i ostrożnie regulować żeby jej nie obrobić łepka bo potem jest troche dupa, a często zapieczone są..
Reasumójąc jak niewiesz nic o histori gaziorów to je lepiej wyjąć,
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ