Tłoki nadwymiarowe

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
r4dz1k
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2020, 22:05
Motocykl: yamaha xv750 virago
Status: Offline

Tłoki nadwymiarowe

Post autor: r4dz1k »

Witam wszystkich,

Posiadam virago produkcja '83, potrzebuje tłoków nad wymiarowych, ktoś się orientuje gdzie takie coś dostanę? Bo szczerze nie mam pojęcia nawet gdzie zacząć szukać.

Za wszelkie sugestię z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tłoki nadwymiarowe

Post autor: Feniks »

W powitalni wrzuć jakieś :motorcycle: .
Nie spotkałem się z nadwymiarami i nie sądze że istnieją.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Tłoki nadwymiarowe

Post autor: Blunio »

r4dz1k pisze: 13 listopada 2020, 13:30 Witam wszystkich, Posiadam virago produkcja '83, potrzebuje tłoków nad wymiarowych, ktoś się orientuje gdzie takie coś dostanę? Bo szczerze nie mam pojęcia nawet gdzie zacząć szukać. Za wszelkie sugestię z góry dziękuję.
Jak nadwymiarowe tłoki, to rozumiem i szlif cylindrów. Mnie kiedyś majster szlifował cylindry do Malucha, przed podjęciem roboty poprosił o tłoki, bo robił szlif pod konkretne tłoki. Myślę że najpierw pogadaj z majstrem o ile go masz i na pewno coś doradzi :)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Tłoki nadwymiarowe

Post autor: mytek1 »

https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... rbowy-tlok
tutaj niby masz dostępne ori tłoki nadwymiarowe do Xv750 z ''83, po około 500zł/szt, z tym, że do nadwymiaru +0,25 nie ma pierścieni dostępnych. Musiałbyś wziąć +0,50, ale to koszt tłoków z pierścieniami ponad 1500zł. Ewentualnie tłoki ori a pierścienie dorobić w firmie zajmującej się tym, albo dorobić tłoki i pierścienie. Używek w nadwymierze to raczej nie znajdzie. Jest jeszcze opcja, żeby tulejować cylindry na nominalny wymiar.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Tłoki nadwymiarowe

Post autor: Blunio »

mytek1 pisze: 14 listopada 2020, 15:25 https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... rbowy-tlok
tutaj niby masz dostępne ori tłoki nadwymiarowe do Xv750 z ''83, po około 500zł/szt, z tym, że do nadwymiaru +0,25 nie ma pierścieni dostępnych. Musiałbyś wziąć +0,50, ale to koszt tłoków z pierścieniami ponad 1500zł. Ewentualnie tłoki ori a pierścienie dorobić w firmie zajmującej się tym, albo dorobić tłoki i pierścienie. Używek w nadwymierze to raczej nie znajdzie. Jest jeszcze opcja, żeby tulejować cylindry na nominalny wymiar.
Tysiąc pięćset to na początek ... dojdą uszczelki i inny szpej plus robocizna. Może lepiej oglądnąć się za silnikiem używką ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ