Poziom paliwa w komorze pływakowej xv125

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
eclipse10
Posty: 17
Rejestracja: 29 lipca 2021, 22:14
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Fiji
Wiek: 40
Kontakt:
Status: Offline

Poziom paliwa w komorze pływakowej xv125

Post autor: eclipse10 »

Witam, jak ustawić ten cholerny poziom paliwa w komorze pływakowej ?
Robiłem tak że założyłem rurkę przezroczystą na końcówkę w gaźniku od spuszczania paliwa i raz jest całkiem za mało paliwa a raz tak że się przelewa i leci z gaźnika. Doginałem z pięć razy te blaszki przy pływaku. Pływak nie jest dziurawy.
Motocykl nie odpala delikatnie tylko załapuje tak jakby miał za chwile odpalić ale na tym się kończy.
Po wlaniu paliwa na cylindry tak samo załapuje ale nie zapali.
Ciśnienie sprężania 9 bar z groszami, gaźnik wyczyszczony iglica ustawiona na środku, śrubka od regulacji składu mieszanki wykręcona na 2,5 obrota.
Dodam że w moim gaźniku z tego co widzę brakuje części nr 4 ze schematu poniżej jest to jakiś oring czy możliwe że to powoduje problem ?
https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... spf-viewer
Filtr powietrza w czysty. Zawory nie są podparte.
Iskra jest niebieska wyraźna, akumulator nowy naładowany.
Walcze już drugi dzień a yamaha nie daje oznak życia.
Możliwe że zapłon jest przestawiony ? Nie wiem już gdzie dalej szukać przyczyny.
Jeszcze pytanie czy przewód od świecy idzie od prawej cewki na tylny cylinder a od lewej cewki na przedni cylinder ?
mbbartek
Posty: 103
Rejestracja: 25 maja 2020, 21:53
Motocykl: Yamaha XV 1000 '84.
Lokalizacja: Piła
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w komorze pływakowej xv125

Post autor: mbbartek »

A próbowałeś przy odpalaniu lekko odkręcić manetkę??
Skoro jest paliwo i iskra to powinien odpalić. Pytanie tylko, czy iskra jest we właściwym momencie??


Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka

zawsze może być gorzej
Awatar użytkownika
eclipse10
Posty: 17
Rejestracja: 29 lipca 2021, 22:14
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Fiji
Wiek: 40
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w komorze pływakowej xv125

Post autor: eclipse10 »

mbbartek pisze: 11 sierpnia 2021, 00:49 A próbowałeś przy odpalaniu lekko odkręcić manetkę??
Skoro jest paliwo i iskra to powinien odpalić. Pytanie tylko, czy iskra jest we właściwym momencie??


Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka
Witam próbowałem manetkę odkręcić bez zmian, skoro jesteśmy przy iskrze czym sprawdzić czy jest we właściwym momencie zapłon ?
Poziom paliwa - gaźnik na stole na pionowo tak jak by był w motocyklu zamontowany.
https://photos.app.goo.gl/diBTsszQPUtVdDh88
Awatar użytkownika
eclipse10
Posty: 17
Rejestracja: 29 lipca 2021, 22:14
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Fiji
Wiek: 40
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w komorze pływakowej xv125

Post autor: eclipse10 »

Witam problem rozwiazany, okazalo sie ze wtyczki przy module zaplonowym byly zasniedziale, moto stalo 20 lat w Niemczech nie ruszane, poczyscilem wszystkie polaczenia elektryczne i po tym zabiegu odpala bez problemu
Temat do zamkniecia.
ODPOWIEDZ