chromowanie

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: acze »

Ktoś mówił, że z aluminium chrom odłazi. Jak to wygląda?

Ile kosztuje to przygotowanie?
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 90
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 09:28
Motocykl: XV 535E VIRAGO z 96r
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 47
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: Majo »

Przeważnie alu sie anoduje,barwi,poleruje elektrolitycznie,ale mało kto chromuje.Jest to proces dość trudny i dlatego rzadko stosowany.
Więcej o tym :

http://www.galwanizernie.pl/articles/35

a tu o anodowaniu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anodowanie
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: hunter of wind »

Czy ktoś korzystał z usług chromowania w firmie "Drakar", w Wołominie przy ulicy Średniej 47 i może coś powiedzieć o jej solidności i jakości wykonanej pracy?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: Dredd »

Majo pisze:Przeważnie alu sie anoduje,barwi,poleruje elektrolitycznie,ale mało kto chromuje. Jest to proces dość trudny i dlatego rzadko stosowany.
Może to i proces trudny, ale w motocyklach stosowany często: pokrywy silnika, filtry powietrza, półki, głowice, itp., itd.

Choć prawdą jest, że czasami chrom potrafi "sam z siebie" zleźć z aluminium. Mnie przykładowo zlazł z aluminiowej końcówki wydechu, ale udało mi się ją pochrować za 40zł. w firmie Zelan (o której była mowa na forum).
Mam nadzieję, że teraz się utrzyma :lol:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: jaroz »

hunter of wind pisze:Czy ktoś korzystał z usług chromowania w firmie "Drakar", w Wołominie przy ulicy Średniej 47 i może coś powiedzieć o jej solidności i jakości wykonanej pracy?
Tak, ja korzystałem. robota wykonana dobrze, ale mam inne uwagi( o których juz pisałem). Firma niesłowna w zakresie terminu wykonania. Z ustalonego 2 tygodnie (plus 1 tydz na ewentualne przesyłki w obie strony) finalizacja roboty nastąpiła po 2 (ale) miesiącach.
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: hunter of wind »

Dzięki Jaroz....
Postanowiłem wysłać części przeznaczone do chromowania chłopakom z Wołomina, by zanieśli osobiście - może będzie szybciej? :))
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: JohnnY »

Ja oddałem do chromowania ale niestety nie da się pochromować moich dekli silnika, ponoć przy tym aluminium nie będzie się trzymał chrom czy coś takiego :cry: Została mi tylko polerka :rock:
Awatar użytkownika
poolski
Posty: 961
Rejestracja: 06 maja 2009, 23:28
Motocykl: BLACK POWER CRUISER
Lokalizacja: ZŁO - PZL
Kontakt:
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: poolski »

Polecam jak koledzy wcześniej ZELAN Nakło nad Notecią. Na allegro 2 gości chciało 200 zł za chromowanie osłony wału kardana :cry:
W ZELAN położyli gruby solidny chrom za ??? całe 22 zł za chromowanie (nadmieniam, że sam wypolerowałem bo to też ma znaczenie jest wtedy dużo szybciej i taniej w 2 tyg miałem zrobione) POLECAM Zelan :bravo: :rock:

Moja osłona wału po chromowaniu:
viewtopic.php?t=7725
- VF4 750 C2 Magna Deluxe USA - 2x Yadźka Vir XV 1000 1985r. i 1986r. - :uklon:
tomuspitala
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 2014, 22:34
Motocykl: YAMAHA VIRAGO XV750
Status: Offline

Re: chromowanie

Post autor: tomuspitala »

Witam serdecznie
Ponieważ chce oddać dekle do chromowania chciałem je wstępnie oczyścić i porozbierać.Mam tylko problem z elementem na zdjęciu bo widać pod nim uszczelkę gumową a niebardzo mam pojęcie jak to ustrojstwo wyciągnąć.
Czy ktoś z doświadczonych kolegów już to kiedyś przerabiał? Z góry dzięki za odpowiedź
Załączniki
dekiel.jpg
ODPOWIEDZ