Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: domin75 »

Znowu pada, a "w czasie deszczu dzieci się nudzą". Tylne migacze przesunięte do lampy. Miejsce na większe sakwy już jest... :nazdrowie:
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
DejwiD2407
Posty: 484
Rejestracja: 08 sierpnia 2013, 22:25
Motocykl: virago 125->HD N1200
Lokalizacja: Kazimierz Dolny/Rzeszów
Wiek: 26
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: DejwiD2407 »

Dzisiaj pękła mi rejestracja. Dwa pęknięcia, w 1/3 i 2/3 rejestracji(chodzi o szerokość). Pęknięcia zaczynają się przy srubach i sięgają prawie do polowy rejestracji. :O Niestety nie miałem założonej ramki na tablice. Jak myślicie? Mogę skleic jakoś rejestracje od spodu i włożyć w ramkę czy muszę wymienić na nową? Jeżeli trzeba nową to czy muszę zanieść starą i czekać jakiś czas na nową? Jak to się odbywa i jaki jest koszt?

Nie wiem czy mogę zadawać tutaj takie pytania. Jeśli nie to proszę o przeniesienie ;)
Awatar użytkownika
Ciastek9000
Posty: 384
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:54
Motocykl: Yamaha XV750
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Ciastek9000 »

Zgłaszasz, płacisz, czekasz, robicie podmiane i tyle. Kosztów nie pamiętam. Coś koło 70zl chyba ale nie chce oszukać.
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: domin75 »

Wczoraj miałem od tankowania nakręcone 280 km. Dziś załadowałem ?piątkę? do kufra i w drogę. Przy 314-tu kilometrach zaczęło się szarpanko. No to przełączyłem kranik na rezerwę i nic. Szarpanko było dalej, więc dobrze że miałem ?piąteczkę? bo stałbym w polu :( ... Podsumowując mój zasięg to około 315 km a rezerwa póki co bezużyteczna ? chyba kranik do wymiany :? .
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
DejwiD2407
Posty: 484
Rejestracja: 08 sierpnia 2013, 22:25
Motocykl: virago 125->HD N1200
Lokalizacja: Kazimierz Dolny/Rzeszów
Wiek: 26
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: DejwiD2407 »

Są zestawy naprawcze
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: domin75 »

Dzięki DejwiD poszukam w necie, bo chciałbym żeby mi to działało.
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: kapitanwasyl »

domin75 pisze:No to przełączyłem kranik na rezerwę i nic. Szarpanko było dalej, więc dobrze że miałem ?piąteczkę? bo stałbym w polu :( ... Podsumowując mój zasięg to około 315 km a rezerwa póki co bezużyteczna ? chyba kranik do wymiany :? .
Miałem to samo , nie kranik tylko sitko -rurka spadła , trza bak zdjąć , tą wydobyć , podłączenie przewodów paliwowych odkręcić i rurkę założyć .

Po prostu wyjeździłeś wachę do dolnego poziomu rurki i rezerwy nie ma.
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: domin75 »

A to ciekawe co piszesz kapitanwasyl muszę to przy okazji pustego zbiornika sprawdzić. Choć zastanawia mnie fakt, że według danych technicznych powinno być około 9,5 litra baku i 2,5 litra rezerwy. A ja po tym zdarzeniu dolałem lekko ponad 9 litrów paliwa i było pod korek. Temat do sprawdzenia na deszczowy dzionek :kawa: ...
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
DejwiD2407
Posty: 484
Rejestracja: 08 sierpnia 2013, 22:25
Motocykl: virago 125->HD N1200
Lokalizacja: Kazimierz Dolny/Rzeszów
Wiek: 26
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: DejwiD2407 »

Chyba musi byc jakas "komora powietrzna" zeby dzialalo podcisnienie. Tak mi sie wydaje ze u gory zbiornika nawet jak sie zaleje pod korek to powietrza troche zostaje i paliwa nie wchodzi tyle ile teoretycznie powinno. Moze tez byc tak ze kranik nie pobiera paliwa od samego spodu i potem paliwo zostaje pod poziomem kranika. Jak sie myle to mnie poprawiajcie bo to tylko moje przemyslenia.
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: kapitanwasyl »

DejwiD2407 pisze:Chyba musi byc jakas "komora powietrzna" zeby dzialalo podcisnienie. Tak mi sie wydaje ze u gory zbiornika nawet jak sie zaleje pod korek to powietrza troche zostaje i paliwa nie wchodzi tyle ile teoretycznie powinno. Moze tez byc tak ze kranik nie pobiera paliwa od samego spodu i potem paliwo zostaje pod poziomem kranika. Jak sie myle to mnie poprawiajcie bo to tylko moje przemyslenia.
Paliwo zawsze zostaje , nawet po tym jak rezerwę wyjeździmy . Paliwo nie zostaje pod poziom kranika bo ten nie jest bezpośrednio podkręcony w bak ,jest na samym dole ale podłączenie baku jest nieco z boku i powyżej dna zbiornika. W baku umieszczone są dwie rurki filtrujące paliwo ( u mnie tak jest)
Jedna wyższa - to ta od "zwykłej jazdy" i niższa od rezerwy. Jak wypadnie wyższa to paliwo schodzi aż do najniższego poziomu rurki niższej i nie ma już czego ciągnąć na rezerwie . Mimo to paliwo jest jeszcze po obu stronach baku ale nie wpada w odpływ , chyba że pochylisz moto.

A co do zaglądania w zbiornik w celach poszukiwawczych owej rurki to raczej marne szanse. Rurka daje znać dopiero po zdjęciu i potrząśnięciu zbiornikiem.

Może w 125 kach jest inaczej ???

Obrazek

Część nr 16

Obrazek
Awatar użytkownika
vidharr
Posty: 712
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 16:51
Motocykl: 535 '89, VFR 800Fi
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: vidharr »

Wymieniłem, żarówki w fistaszku... Jak na pierwszy raz zajęło mi to coś koło godziny... Zdjęcie czachy, kombinacje z kołkami imitującymi śrubki, zdejmowanie lusterek, szyby, "deski rozdzielczej"... Jednym słowem MASAKRA... Ale na przyszłość już wiem od której strony się za to zabrać więc pójdzie szybciej ;)

Chciałem sobie wpakować Tsungramy Megalight +90% ale w sklepie mieli tylko Tsungramy Sportlight +50%... Patrząc po opiniach w sieci ludziska sobie chwalą, a po filmikach na YT faktycznie widać różnicę w świeceniu (zwłaszcza nocą, a zdarza mi się sporo jeździć). Pośmigam trochę i zdam raport ;)
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Pandik »

Umyłem i polatałem :)
2280
Awatar użytkownika
robi529
Posty: 45
Rejestracja: 13 września 2014, 22:36
Motocykl: Virago XV750 93r
Lokalizacja: BRODNICA
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: robi529 »

Witam .:)
Normalnie muszę się z Wami czymś podzielić :o

Dziś dowiedziałem się że gość co mi ja sprzedał nie powiedział mi wszystkiego o niej... :o dziwna sprawa :D we wtorek odebrałem papiery, i już latam swoja maszyna pomimo zimna no ale rozumiecie sami :D moja FRAU chciała gdzieś jechać, wiec mówię a co zabiorę moja żonkę na pierwsza przejażdżkę... wyprowadziłem maszynę :) odpalam a ona co--??? FOCH zaczęła kichać...i palić na 1 gar... szybka zmiana świec z 1 na drugi gar jeden pali, drugi nie. Znów zamiana .. i wniosek padła świeczka.. :o Wiec zakup świeczek i po 10 min już paliła jak ta lala :D no i co JEDZIEM-y - świetnieeee :hug: a ta po 10 km znów zaczyna palić na 1 gar i strasznie słabnie. Myślę :?: toć chyba znow świeczka nie padła -- dopiero co kupiłem nowe :evil: .. zawróciłem, no i jedziemy do domu.. :x oczywiście mała złość :twisted: :twisted: :twisted: ... no jak ja z kobita a ta takie fochy WALI :? dojechałem i 400 m przed domem stanęła na AMEN :( 30 s zastanowienia ...dumam co jest. :?: :?: . no ale zsiadam i zaczynam pchać do chaty :) myśle ale obciach sąsiedzi a ja... :oops: ojej .. ale po chwili tknęło mnie i zaglądam gdzie ???? do zbiornika ... a tam SUSZAAAA... :lol: widzicie tak oto chyba wyszło ze moja Virka zazdrosna jest o moja kobietę -- mówię do mojej wiesz chyba będę musiał jeździć nią sam bo widzisz co zazdrosna odstawia ... :bravo: :mrgreen: apropo tego gościa co mi ja sprzedał... nie powiedział mi o ???? o tym że nie jeździ na sucho :lol:

sorki ze w tym poście ale ...
Ostatnio zmieniony 25 września 2014, 16:35 przez robi529, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: domin75 »

I tylko takich usterek Ci życzę na przyszłość :D .

A ja dziś przeprowadziłem smarowanie łańcucha. Ja unosiłem na nóżce a córeczka obracała kołem i pryskała preparatem na łańcuch. Ale się napracowaliśmy... Teraz piję piwko a córeczka soczek :mrgreen: .
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: aurumcantus »

W tamtym roku kupowaliśmy z bratem 750. Facet kręcił kilkanaście dobrych razy i nie zapaliła. Okazało się, że nie było paliwa :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
krisss
Posty: 164
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 08:42
Motocykl: zx6r
Lokalizacja: Kraków / Starachowice
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: krisss »

hehe Robi miałem taką samą sytuację , po kupnie Yamaszk moja Emilka bardzo mnie prosiła , żeby zabrać ja na jakąś wycieczkę . Z całego przejęcia , że mam ją za plecami zapomniałem sprawdzić ile mam paliwa :) niestety droga powrotna była na lince , co też było sporym przeżyciem . A wystarczyłoby tylko dolać paliwa hehe
Awatar użytkownika
truckmaniac
Posty: 180
Rejestracja: 24 września 2014, 15:07
Motocykl: yamaha xv535 virago
Lokalizacja: Roverchiara (VR)
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: truckmaniac »

Dzisiaj swoją Virażkę widziałem po raz pierwszy.
Pierwszy raz na nią siadłem i zacząłem robić kółka po magazynie. Nie mam prawka i nigdy wcześniej nie jeździłem na moto, także samo to już było dla mnie przeżyciem.
Pierwsze wrażenia bardzo OK. Czeka nas mnóstwo pracy przy kosmetyce, ale mechanicznie zdaje się być OK :D

PS. Czytając wcześniej ten wątek już wcześniej zaopatrzyłem się w kanisterek 10l benzynki :P
Awatar użytkownika
Ice-Man
Posty: 250
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 17:53
Motocykl: była śliwowica 0.75
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Ice-Man »

Naprawiłem wreszcie tą usterkę elektryczną i złożyłem lampę do kupy, tracąc przy tym kawałek kciuka. Dodatkowo zdjąłem szybę i sissybar.
Awatar użytkownika
truckmaniac
Posty: 180
Rejestracja: 24 września 2014, 15:07
Motocykl: yamaha xv535 virago
Lokalizacja: Roverchiara (VR)
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: truckmaniac »

Kupiłem dzisiaj nową oponkę na przód.
http://www.pneumatici-pneus-online.it/p ... -49-s.html
Mam nadzieję, że będzie OK.
Awatar użytkownika
Ice-Man
Posty: 250
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 17:53
Motocykl: była śliwowica 0.75
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Ice-Man »

Zamontowałem dziś nową oponkę na przód i przetestowałem na mokrej nawierzchni. Przy gwałtowniejszym hamowaniu tył mi trochę odjechał, więc można by rzec, że przód trzyma jak powinien. Przynajmniej na prostej.
Awatar użytkownika
truckmaniac
Posty: 180
Rejestracja: 24 września 2014, 15:07
Motocykl: yamaha xv535 virago
Lokalizacja: Roverchiara (VR)
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: truckmaniac »

Kontynuując "zbrojenie się" na długie jesienne i zimowe wieczory dzisiaj zakupiłem Olej z filtrem:
MOTUL 5100 15W50 :D
Awatar użytkownika
robi529
Posty: 45
Rejestracja: 13 września 2014, 22:36
Motocykl: Virago XV750 93r
Lokalizacja: BRODNICA
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: robi529 »

truckmaniac pisze:Dzisiaj swoją Virażkę widziałem po raz pierwszy.
Pierwszy raz na nią siadłem i zacząłem robić kółka po magazynie. Nie mam prawka i nigdy wcześniej nie jeździłem na moto, także samo to już było dla mnie przeżyciem.
Pierwsze wrażenia bardzo OK. Czeka nas mnóstwo pracy przy kosmetyce, ale mechanicznie zdaje się być OK :D

PS. Czytając wcześniej ten wątek już wcześniej zaopatrzyłem się w kanisterek 10l benzynki :P

heheh :D a wyobraź sobie że już możesz zacząć żałować że nie masz prawka na motocykl :P ... jak przyjdzie wiosna dopiero cie będzie kręciło że masz maszynę i zarazem strach że cie złapią... :) apropo oleju ja także kupiłem ten olej ale jeszcze jeżdżę na starym wymienię na krótko przed postawieniem jej na dobre na ZIMOWISKO :mrgreen: jak narazie to pogoda (bynajmniej u mnie) pozwala na krótkie wyjazdy :bravo: wiec korzystam... niedawno walczyłem ze świecami ...gdzieś to opisywałem na forum.. okazało sie ze to nie świece a zasyfiałe cewki ..po czyszczeniu jakby ręka odjął ... :wink:
Awatar użytkownika
truckmaniac
Posty: 180
Rejestracja: 24 września 2014, 15:07
Motocykl: yamaha xv535 virago
Lokalizacja: Roverchiara (VR)
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: truckmaniac »

robi529 pisze: już możesz zacząć żałować że nie masz prawka na motocykl :P ... jak przyjdzie wiosna dopiero cie będzie kręciło że masz maszynę i zarazem strach że cie złapią... :) :
Nie ma strachu. Na wiosne ide na kurs, a tutaj będąc na kursie dostaje kwitek i do 6 miesiecy mogę na nim jeździć :rock:
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: domin75 »

Idą chłody, więc virka dostała nową garderobę w postaci pasa na bak. A co, niech ma :mrgreen: .
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: grzegorzbr2 »

Virka przegoniona po Polsko-Słowackich winklach licznik nakręcił przeszło 700 km.
ODPOWIEDZ