Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: grzegorzbr2 »

PanG pisze: 28 kwietnia 2019, 20:30 A mnie dziś naszło na sklejenie sobie reglerka. Co prawda mój działa, ale chcę mieć coś przewymiarowanego w zapasie.

Wrzuciłem więc mostek 35A, tyrystory 25A/fazę, kable o porządnej średnicy i metalizowane 1% rezystory. Pasta termoprzewodząca gdzie trzeba i voila. Pomiary multimetrem pokazują prawie idealną symetrię dla wszystkich trzech uzwojeń.

Wygląda to brzydko i biednie, jak student po melanżu, ale nie o wygląd tu przecież chodzi. Jak się ustrojstwo sprawdzi, gwintuję pod mocowanie, zalewam to żywicą i trzymam na wypadek armagedonu ;-)

Obrazek
Wzmacniacz na pająku?
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: PanG »

Wzmacniacz to za dużo powiedziane :D Trochę pająk, trochę pcb. Nie było czasu trawić :-)
Żyj i daj rzyć innym.
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: goral »

Jaki koszt ?
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: PanG »

To nie są tanie rzeczy. Ze 3 dyszki pykło ;-)
Żyj i daj rzyć innym.
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: goral »

Ma być dobre a nie tanie w mojej opinii testować i na forum sprzedawaj za odpowiednie pieniądze.
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 19 kwietnia 2019, 22:04
Motocykl: Virago125, Deauville
Lokalizacja: Wlkp
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: aligator73 »

Dziś zamontowałem w żonki maszynce gmola na przód. Rura od TRIUMPHA BONNEVILLE, kupiona okazyjnie. Taka jak ta, ale taniej https://allegro.pl/oferta/gmol-oslona-r ... 7495309078 Wystarczyło naprostować dolne uchwyty i delikatnie dopasować. U góry wykorzystałem mocowania pasów z malucha, bo akurat to z garażu najbardziej pasowało :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: PanG »

Zacnie. Cieszy oko :-)

Co dostałeś w zamian? :mrgreen:
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 19 kwietnia 2019, 22:04
Motocykl: Virago125, Deauville
Lokalizacja: Wlkp
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: aligator73 »

Jajecznicę 😁
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 19 kwietnia 2019, 22:04
Motocykl: Virago125, Deauville
Lokalizacja: Wlkp
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: aligator73 »

A na zamontowanie czekają oparcie kierowcy i oparcie pasażera z bagażnikiem od ... HD SPORTSTER.
https://allegro.pl/oferta/oparcie-z-bag ... 7653001769
Kupiłem oczywiście bardzo okazyjnie ;-)
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: jarodex »

Hmm.... trochę ładne.... :)
Ciekawe co na to "kubi70" - robi naprawdę fajne rzeczy....
Załączniki
Oparcie_2a.png
Oparcie_2a.png (200.53 KiB) Przejrzano 4145 razy
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2019, 15:11 przez jarodex, łącznie zmieniany 1 raz.
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Darek Adamczewski »

Chciałem dziś zrobić małe kółko wokół Łodzi. Trochę "krajobrazowo", trochę "autostradowo". Po +/- 50 km, przy zjeździe z A1 w kierunku Brzezin naciskam hamulce, a tu z tyłu słychać jakiś trzask i pedał zrobił się twardy jak kamień, a Virażka przestał reagować na tylny hamulec. Dobrze, że było to na "ślimaku" zjazdowym i wcześniej mocno zwolniłem. Wrażenie głupie, zatrzymać się nie ma gdzie. Stanąłem dopiero po ok. kilometrze w pierwszej możliwej zatoczce. Co się stało? Odkręciła się nakrętka na śrubie łączącej tarczę kotwiczną szczęk z tym prętem uniemożliwiającym obrócenie się tarczy pod wpływem sił hamowania. Śrubę .uj strzelił, tarcza nabrała ochoty na obrócenie się, a cięgno hamulca "nawinęło się" na oś tylnego koła. Końcówkę sworznia rozpieraka obcięło na powierzchni tarczy jak żyletką. Do domu +/- 30 km, więc trzeba było pokombinować. Na poboczu znalazłem kawałek drutu, spiąłem ucho tarczy z prętem, żeby nie nabrała ochoty na dalsze obracanie się i mając do dyspozycji tylko przedni hamulec, z duszą na ramieniu czy przypadkiem nie zablokuje mi tylne koło, dojechałem z 10 km do kuzyna. W garażu sprawdziliśmy, że nic poważniejszego się nie stało, więc do domciu się grzecznie doczłapałem. Przy okazji mogłem się przekonać o sile nawyków nabranych przez lata jeżdżenia. Zwłaszcza o odruchu hamowania oboma kołami. Mimo, że doskonale wiedziałem, że to nie ma sensu, to i tak noga leciała na pedał. Poza tym ryzyko "gleby" znacznie wzrasta np. przy konieczności silniejszego hamowania ze skręconym kołem, choćby na skrzyżowaniu.
Koło zdjęte, wszystko rozebrane, jutro dam moim warsztatowcom, niech spróbują dorobić rozpierak. Zastępczo będzie musiał wystarczyć, a w tym czasie może coś się uda kupić.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: jarodex »

Dobrze że nic się nie stało, ale współczuję emocji.... pzdr. :nazdrowie:
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Darek Adamczewski »

Widać jeszcze Pan Bóg takiego gaduły nie potrzebuje :lol: Kiedy jednak pomyślę, że z minutę wcześniej jechałem ponad 120 km/h :shock: Na szczęście kierowca auta przede mną też zjeżdżał i po prostu puściłem gaz i zwalniałem sobie powoli redukując biegi, a hamować zacząłem, gdy jechałem nie więcej niż 40-tką.
Jeszcze wczoraj wieczorem pogmerałem w necie i znalazłem całą tarczę kotwiczną ze szczękami i rozpierakiem za stówkę z przesyłką. Niestety szkolny tokarz-frezer pojechał na wycieczkę z uczniami i zgubioną śrubę do mocowania tarczy dorobi mi dopiero za tydzień. Do tego czasu będzie zastępcza. Przy okazji wykopałem sklep internetowy z częściami do różnych motocykli, w tym i do Yamahy. Oferują nawet takie pierdółki jak podkładki, zawleczki itp. Ceny niestety "Yamahowe", ale co poradzić - przeliczane z Euro na PLN. Przykładowo rozpierak hamulca ok. 150 zł z przesyłką, a śruba mocująca ok. 35.
Jak tak jechałem do domciu, to w pierwszym odruchu zazdrościłem kuzynowi, który w Hondzie Europian ma hamulec centralny i działa on niezależnie od tego, czy nadepniesz pedał, czy ściśniesz hebel. o resztę martwi się ABS + CBS. Z drugiej strony, to takie wynalazki to dla mięczaków. :lol:
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: jarodex »

Hey! Widać potrzeba matką... neta!!! :)
Podaj namiary na tą stronę może czasem watro tam zajrzeć, poza tym dobrze prawisz o "mięczakach" - mam troszkę już latków ale jakoż co innego do mnie nie dociera ma swój urok chociaż troszkę trzęsie jak MZ... :)
Poza tym już troszkę pojeździłeś ja nara szlaban, wyjazdy, niedomagania zdrowotne no i muszę zrobić ustawkę gaździorów a nie mam kiedy :(
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Darek Adamczewski »

Starzy wyjadacze mogą znać, ale ja byłem tam pierwszy raz.
https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... 100gc-1995
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: _CioneK_70 »

Darek Adamczewski pisze: 10 czerwca 2019, 17:49 Starzy wyjadacze mogą znać, ale ja byłem tam pierwszy raz.
https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... 100gc-1995
Ja korzystam z obu drugi to
https://czesci-do-motocykli.pl/pl
Spoko goście i w miare szybko i oryginalne.....
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Darek Adamczewski »

Słuchajcie i podziwiajcie. W 24 godziny od zrobienia przelewu mam paczkę. Używka, ale bardzo przyzwoita. Sprzedają w necie za pośrednictwem portalu sprzedajemy.pl
mail do kontaktu:
sklepracer333@wp.pl
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Feniks »

Na allegro też sprzedają. Nawet jak nie mają czegoś wystawionego to warto zadzwonić, mają duuuży magazyn z klamotami do Virago i Shadow
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
yourek
Posty: 101
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, 13:20
Motocykl: XV750 `93
Lokalizacja: Nowa Dęba
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: yourek »

ObrazekObrazek
...a ja delikatnie pozmieniałem kolory mojej Virażki (wcześniej była typowa, granatowa) :motorcycle:
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: bamil »

Nasmarowałem łańcuch, wyczyściłem moto, wszystko posprawdzałem. W piątek planuję małą wycieczkę więc profilaktyczne warto było przejrzeć sprzęt.
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: jarodex »

Darek Adamczewski pisze: 10 czerwca 2019, 17:49 Starzy wyjadacze mogą znać, ale ja byłem tam pierwszy raz.
https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... 100gc-1995
Ten fakt już zaglądałem.... no i ceny oczywista kosmos....
Przykładowo Elektromagnes rozrusznika do XV1100 mają za prawie 9 stówek, a ja kupiłem na eBaay w US za... niecałe 230pln!

Więc warto szukać po necie a nie lecieć na żywioł.

:motorcycle:
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: goral »

Darek Adamczewski pisze: 10 czerwca 2019, 12:19 Widać jeszcze Pan Bóg takiego gaduły nie potrzebuje :lol: Kiedy jednak pomyślę, że z minutę wcześniej jechałem ponad 120 km/h :shock: Na szczęście kierowca auta przede mną też zjeżdżał i po prostu puściłem gaz i zwalniałem sobie powoli redukując biegi, a hamować zacząłem, gdy jechałem nie więcej niż 40-tką.
Jeszcze wczoraj wieczorem pogmerałem w necie i znalazłem całą tarczę kotwiczną ze szczękami i rozpierakiem za stówkę z przesyłką. Niestety szkolny tokarz-frezer pojechał na wycieczkę z uczniami i zgubioną śrubę do mocowania tarczy dorobi mi dopiero za tydzień. Do tego czasu będzie zastępcza. Przy okazji wykopałem sklep internetowy z częściami do różnych motocykli, w tym i do Yamahy. Oferują nawet takie pierdółki jak podkładki, zawleczki itp. Ceny niestety "Yamahowe", ale co poradzić - przeliczane z Euro na PLN. Przykładowo rozpierak hamulca ok. 150 zł z przesyłką, a śruba mocująca ok. 35.
Jak tak jechałem do domciu, to w pierwszym odruchu zazdrościłem kuzynowi, który w Hondzie Europian ma hamulec centralny i działa on niezależnie od tego, czy nadepniesz pedał, czy ściśniesz hebel. o resztę martwi się ABS + CBS. Z drugiej strony, to takie wynalazki to dla mięczaków. :lol:
Mam że 3 kompletne bębny od 700 i 1100 poslij mi zdjęcie czego potrzebujesz to pośle. Sam szukam iglicy do 1100 razem z zawleczką.
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: _CioneK_70 »

jarodex pisze: 12 czerwca 2019, 14:07
Darek Adamczewski pisze: 10 czerwca 2019, 17:49 Starzy wyjadacze mogą znać, ale ja byłem tam pierwszy raz.
https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... 100gc-1995
Ten fakt już zaglądałem.... no i ceny oczywista kosmos....
Przykładowo Elektromagnes rozrusznika do XV1100 mają za prawie 9 stówek, a ja kupiłem na eBaay w US za... niecałe 230pln!

Więc warto szukać po necie a nie lecieć na żywioł.

:motorcycle:
by
A tak z ciekawości ile zapłaciłeś za transport z US? Z tego co wiem nie są to groszowe sprawy......
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: jarodex »

Hej... to cena całkowita, poniżej masz link do aukcji.
Starter Solenoid

Czas oczekiwania około 14dni (z czego 10 w PL - WER Warszawa) :)
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Piotrek9007 »

Co dzisiaj zrobiłem z moją Virażką?
Zrobiłem jej brudnej po trasie dwa zdjęcia ot to zrobiłem
IMG_3139.jpg
IMG_3140.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
ODPOWIEDZ