problem z odkręceniem śruby, szpilki ? pomocy

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
xytras
Posty: 68
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 11:20
Motocykl: było XV 535 97' jest VS 1400
Lokalizacja: Wronki
Wiek: 51
Status: Offline

problem z odkręceniem śruby, szpilki ? pomocy

Post autor: xytras »

pomocy koleżanki i koledzy ... zakupiłem wysunięte podnóżki i dzisiaj chciałem się wziąść za ich montaż, niestety nie mogę odkręcić śruby tej z przodu korpusu silnika do której są przykręcone standarodowe podnóżki.

Z jednej strony nakrętka 14 z drugiej łeb śruby 12. Nakrętka jakoś poszła ale śruba nie daje się wykręcić.. Pytanie czy ta śruba jest na całej długości gwintowana czy można się podjąć próby wybijania śruby ? Jeśli nie co radzicie ? jakiś środek - odrdzewiacz? dodam iż łeb śruby jest lekko już zjechany, ktoś przede mną próbował również ja odkręcić i teraz obawiam się iż 12 zaraz przestanie chwytac tą śrubę - jakieś pomysły ??

pomocy.:(
Awatar użytkownika
manat
Posty: 165
Rejestracja: 07 września 2007, 15:58
Motocykl: VIRAGO XV 535
Lokalizacja: Stęszew
Wiek: 50
Status: Offline

Re: problem z odkręceniem śruby, szpilki ? pomocy

Post autor: manat »

Ta śruba nie jest w całości gwintowana. Nie pozostało Ci nic innego jak próbowac ją rozruszac i spróbuj delikatnie ją wybijac i oklepywac karter. metal wszedł w rekcje z aluminium i powstała w środku śniedź. Możesz troche polac jakimś odrdzewiaczem, ale za dużo Ci to nie pomoże, bo śruba jest dośc długa i tak głęboko środek nie dotrze.
Uzbroj się w cierpliwośc. Powodzenia
ODPOWIEDZ