Za cholerę nic nie widzę w okienku poziomu oleju w XV700 85'

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
bblues
Status: Offline

Za cholerę nic nie widzę w okienku poziomu oleju w XV700 85'

Post autor: bblues »

Witajcie. Sprawdzałem poziom oleju w swojej lalce kilkakrotnie. Jak się później okazało było to po prostu odbicie dźwigni zmiany biegów a nie pozom oleju :cry:
Dziś bardzo dokładnie przemyłem okienko. Próbowałem oświetlać je latarką, przechylać motocykl w lewo i prawo, ale poziomu oleju na tej podstawie nie udało mi się ustalić. Skonstruowałem bagnet ze sztywnego drutu. Ostrożnie wsadziłem w otwór do lania oleju. Wydaje mi się (podkreślam - wydaje mi się), że poziom jest OK. Pytanie do posiadaczy starszych lalek, czy też tak macie? A może poziom oleju jest tak duży, że zakrywa całkowicie okienko (choć z drugiej strony przechył lalki w prawo - siedząc na motorze) powinien na tyle obniżyć poziom, że powinien być widoczny w okienku. Dodam tylko, że poprzedni właściciel wymieniał olej przed sezonem, a jego barwa (oleju nie właściciela) jest idealna.
Jakieś sugestie? A co jeśli oleju jest za dużo? Gdyby miało wysadzić uszczelki to chyba już by się to stało?
Z góry piękne dzięki za wszelkie możliwe podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Za cholerę nic nie widzę w okienku poziomu oleju w XV700

Post autor: Qbeł »

bblues pisze:Witajcie. Sprawdzałem poziom oleju w swojej lalce kilkakrotnie. Jak się później okazało było to po prostu odbicie dźwigni zmiany biegów a nie pozom oleju :cry:
Dziś bardzo dokładnie przemyłem okienko. Próbowałem oświetlać je latarką, przechylać motocykl w lewo i prawo, ale poziomu oleju na tej podstawie nie udało mi się ustalić. Skonstruowałem bagnet ze sztywnego drutu. Ostrożnie wsadziłem w otwór do lania oleju. Wydaje mi się (podkreślam - wydaje mi się), że poziom jest OK. Pytanie do posiadaczy starszych lalek, czy też tak macie? A może poziom oleju jest tak duży, że zakrywa całkowicie okienko (choć z drugiej strony przechył lalki w prawo - siedząc na motorze) powinien na tyle obniżyć poziom, że powinien być widoczny w okienku. Dodam tylko, że poprzedni właściciel wymieniał olej przed sezonem, a jego barwa (oleju nie właściciela) jest idealna.
Jakieś sugestie? A co jeśli oleju jest za dużo? Gdyby miało wysadzić uszczelki to chyba już by się to stało?
Z góry piękne dzięki za wszelkie możliwe podpowiedzi.
Miałem ten sam problem. Jak kupiłem moto to podczas wymiany oleju w warsztacie zalano tak , ze w okienku nie było widac poziomu. Po pewnym czasie , gdy kontrolowałem stan świecąc latarką stwierdziłem ,że jest pusto,gdyz widzę mechanizmy w srodku.Przeraziłem sie ,że tak bierze olej.Dolalem trzy setki i wydawało mi sie ze jest dobrze świecac latarka pod innym katem. Kolejna kontrola sytuacja podobna. Dolewam , dolewam i nic sie nie zmienia-dolalem 0,5 l . Cos mi nie pasowało , gdyz zbyt wiele tego oleju wchodzi do moto. Postanowiłem spuscić i wlać ponownie obserwujac okienko. Zrób podobnie i wtedy bedziesz wiedział jak wyglada stan oleju w okienku. Ja miałem przelane 0,9 l. Na szczescie po drugim dolewaniu nie jeździlem , tylko wykonalem powyzszą operację zlania oleju. Obraz ktory widziałem wczesniej był odbiciem mechanizmów zewnatrznych zupełnie innym niz obraz faktyczny. Pół godziny pracy i bedziesz wiedzial o co kaman.Powodzenia
Awatar użytkownika
KamiSan
Posty: 409
Rejestracja: 09 lutego 2009, 13:27
Motocykl: Intruz 1400
Lokalizacja: Przezchlebie O.S.
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Za cholerę nic nie widzę w okienku poziomu oleju w XV700 85'

Post autor: KamiSan »

Niestety mam to samo i o ile obniżony poziom oleju stanowi mniejszy problem bo powinna się zaświecić kontrolka niskiego stanu oleju , to poziom zbyt wysoki można sprawdzić tak jak pisał Qbeł - zlewając . A najlepiej dokładnie odmierzać w czasie wymiany i nie będzie problemu. :wink:
"Rządowe rozwiązanie problemu jest zawsze gorsze od samego problemu"
Ramon Gomez de la Serna
http://www.youtube.com/watch?v=oJP1higuWcI
Intruder nie hamuje, Intruder zwalnia :cool:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Za cholerę nic nie widzę w okienku poziomu oleju w XV700 85'

Post autor: jaroz »

tak, koledzy mają rację. jak przelejesz to możesz przechylać na boki ile chcesz i nie zobaczysz poziomu. jak w 535 też spuściłem olej aby to sprawdzić (zaraz po zakupie) i o dziwo wyleciało 4 litry. :idea: ale zauważyłem że za szybką wziernikową do kontroli poziomu jest biały plastik, tak że olej wlatuje pomiędzy szybkę a plastik. tak więc gdy poziom jest zbyt niski to ukazuje się widoczne białe tworzywo. sprawa prosta i widoczna bez latarki.
Awatar użytkownika
plaza66
Posty: 1313
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:21
Motocykl: BMW R 1150 GS
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Za cholerę nic nie widzę w okienku poziomu oleju w XV700 85'

Post autor: plaza66 »

Jak by Ci brakowało oleju, to byś widział aluminiowy uchwyt szkiełka :cool:
Na moje masz tego dużo za dużo... i tak jak koledzy doradzają - spuść olej i nalej na nowo do górnej kreski.
One tak lubią :roll:

:rock:
NIEUSTAJĄCEJ MOCY MIĘDZY NOGAMI!!!!

https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz

Była MZ ETZ 250 1982, XV700 N 1984, XL 650 Trampek 2002r, jest BMW R 1150 GS

Dziki Wieprz

Obrazek
ODPOWIEDZ