Olej , zjadło Litr na 1600km

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: mad91K »

Dzisiaj po powrocie ze szkoły , kontrolnie zaglądam w wizjer oleju. A tam , ledwo cuit ciut na dolnej kresce !

Moto ma przebieg aktualny 20003 mile , olej zmieniałem wraz z filtrem przy 18600 milach , no więc ciut ponad 1400 mil ( 2240km temu ). Dzisiaj dolałem 1.1 litra i jest okej.

Trochę się martwię , czy to może oznaczać ze mam dość zużyte pierścienie ( ?? ) I muszę się pogodzić że to tak już będzie ?
Awatar użytkownika
Raptor
Posty: 310
Rejestracja: 25 września 2007, 17:11
Motocykl: CBR 600 F3/Suzuki VX
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: Raptor »

Mi kiedys spalil troche oleju jak go trzymalem zbyt czesto na wolnych obrotach (przy przyspieszaniu nie redukowalem, aby wymusic piekniejszy dzwiek wydechow itp.), jak jechalem prawidlowo to juz nic nie wzial. Dla 125 20 tys mil to juz sporo, wiec moze to jest juz normalne...
Awatar użytkownika
h8red
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:53
Motocykl: Bandit 1200S
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: h8red »

Może olej zmienić na bardziej gęsty?
Deus de vida longa aos meus inimigos
Para que possam ver de pe minha vitoria
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: leszekk »

mad91K pisze:Trochę się martwię , czy to może oznaczać ze mam dość zużyte pierścienie ( ?? ) I muszę się pogodzić że to tak już będzie ?
Ubywanie oleju nie musi następować wyłącznie przez pierścienie. Jeśli ma to miejsce to najczęściej widać to na świecach (czarne) i w kolorze spalin (poprawne zabarwienie to brak zabarwienia lub czarno-brązowe, kolor siwo-niebieski sugeruje, że spalasz olej) oraz ich zapachu.
Jeśli parkujesz motocykl zawsze w tym samym miejscu to upewnij się, czy nie pozostawiasz mokrych śladów - być może jakiś drobny wyciek na uszczelkach. Oczywiście nie zawadzi klęknąć przed lalą i paluszkami pomiziać ją po brzuchu poszukując śladów oleju.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: mad91K »

Szukałem dziś wycieków , nic nie znalazłem. A spaliny są nie widoczne , tylko tak wydaje mi się że czuć je mocniej. A fakt że 20k mil ( 32k km ) to sporo , gdyby to był 2-sów i nie japoński to już byśmy się pożegnali.

Dziś zmieniłem olej na 15W40. Może coś pomoże. Jak nie znajdę przyczyny to będę zmuszony lać olej co 2,5k km.
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: acze »

mad91K pisze:gdyby to był 2-sów i nie japoński to już byśmy się pożegnali.
Ostrożnie z takimi opiniami. Znajomy odpalił silnik od WSK 150 po 30 latach stania silnika na świeżym powietrzu (rozebrał, złożył, odpalił).

Dwusuwy ze względu na prostą konstrukcję powinny być teoretycnzie bardziej bezawaryjne, a niektóre awarie są niemożliwe (rozrządu naprzykład :). Inna sprawa, że powstawały z użyciem mniej nowoczesnych technologii, więc mogą się psuć z tego względu.

Kolego, trafiłeś na człowieka, który ogląda się na ulicy za każdą Jawą i WSK-ą; niech żyją dwutakty!!! :)
Woma
Status: Offline

Re: Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: Woma »

Nie wspominając już faktu, że maszyny krosowe i żużlowe także pyrkają na dwutaktach.
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: mad91K »

Oj tam. Wiecie przecież co mówią o 2T - żyj krótko lecz szybko. i coś nie chce mi się wierzyć że odpalił ten silnik po 30 latach stania. No ale to WSK i cuda się zdarzają.

Miałem przez długi czas MZ ETZ , ok chwalę sobię prostotę i więcej mocy. Ale jak sam powiedziałeś acze , "Dwusuwy ze względu na prostą konstrukcję powinny być teoretycznie bardziej bezawaryjne" - teoretycznie tak. W praktyce jest inaczej.

Chociaż kto wie ,może masz racje... może zachodnie oraz japońskie konstrukcje 2T są dużo solidniejsze od tych produkowanych w byłych Niemczech wschodnich czy na Węgrzech.

:?:
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1026
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Olej , zjadło Litr na 1600km

Post autor: ZWIERZAK »

No ja też swoją byłą CZ 350 jak poskładałem po kilku latach postoju w garażu (remont silnika zrobiłem) to odpaliła do strzału. Poważnie. Potem zgasła i ciężko było odpalić ale to już było nieważne. :rock:
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
ODPOWIEDZ