jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
puti535
Posty: 16
Rejestracja: 21 grudnia 2007, 18:51
Motocykl: yamaha virago 535
Wiek: 43
Status: Offline

jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: puti535 »

Witam,panowie mam pytanie w jakiej pozycji jest otwarte ssanie w 535 , bylem przekonany ze zamkniete ssanie jest do góry a jesli właczam to naciskam na dol i daje wiecej benzyny, caly swiatopoglad na ten temat zburzyl moj ojciec ktory twierdzi ze jezdze ciagle na wlaczonym ssaniu dla tego mi zalewa bo wlaczone jest do gory a na dole jest wylaczone,Nie mam gdzie znalesc takiej blachej odpowiedzi na pytanie wiec odrazu pisze do grona Szanownych wielbicieli tego pieknego motoru.Dziekuje z gory i pozdrawiam
To dobre jest ,podoba mnie sie to
100688
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: 100688 »

ojciec ma racje. pzdr
sznajder
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: sznajder »

z ssanie jest z lewej strony motocykla to chba wiesz i wlacza sie je poprzez wcisniecie na DÓŁ , ja osobiscie ssanie daje na okolo 20-40 sekund w zaleznosci od dlugosci postoju motocykla. Nie zapomnij wylaczyc ssania zanim wyjedziesz do gory ( do siebie )
Awatar użytkownika
Belfer
Posty: 342
Rejestracja: 17 maja 2009, 18:51
Motocykl: po XV535 jest VT750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 67
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: Belfer »

100688 pisze:ojciec ma racje. pzdr
Wręcz przeciwnie - ojciec nie ma racji jeśli chodzi o 535. W twoim modelu , czyli 535 ssanie włącza się przesuwając dźwignię do dołu a wyłącza przesuwając ją do oporu do góry. Tak jak napisał mój poprzednik.
Z belferskim pozdrowieniem
100688
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: 100688 »

Belfer pisze:
100688 pisze:ojciec ma racje. pzdr
Wręcz przeciwnie - ojciec nie ma racji jeśli chodzi o 535. W twoim modelu , czyli 535 ssanie włącza się przesuwając dźwignię do dołu a wyłącza przesuwając ją do oporu do góry. Tak jak napisał mój poprzednik.
macie racje! bo w 525 jest po prawej strnie ssanie a u nas w 250 po lewej ... sory za błąd. pzdr!
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2012, 18:16 przez 100688, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: irecki »

sznajder pisze: ja osobiscie ssanie daje na okolo 20-40 sekund w zaleznosci od dlugosci postoju motocykla.
Wydaje mi się, że to trochę krótko. Mój Pierdziawek rozgrzewa się przynajmniej 3-5 min. I dopiero mogę upuścić mu ssania do zera. Choć silnik chodzi dopiero dobrze po przejechaniu jakiś przynajmniej 5 km.
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
sznajder
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: sznajder »

irecki pisze:
sznajder pisze: ja osobiscie ssanie daje na okolo 20-40 sekund w zaleznosci od dlugosci postoju motocykla.
Wydaje mi się, że to trochę krótko. Mój Pierdziawek rozgrzewa się przynajmniej 3-5 min. I dopiero mogę upuścić mu ssania do zera. Choć silnik chodzi dopiero dobrze po przejechaniu jakiś przynajmniej 5 km.
no ja daje ssanie tyle po czasei przerwy kilku godzin po 1 dniu troche wiecej , a po np tygodniowej przerwie troche wiecej , ale napewno nie 5 min :) :)
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: EDDIE »

100688 pisze:
Belfer pisze:
100688 pisze:ojciec ma racje. pzdr
Wręcz przeciwnie - ojciec nie ma racji jeśli chodzi o 535. W twoim modelu , czyli 535 ssanie włącza się przesuwając dźwignię do dołu a wyłącza przesuwając ją do oporu do góry. Tak jak napisał mój poprzednik.
macie racje! bo w 525 jest po prawej strnie ssanie a u nas w 250 po lewej ... sory za błąd. pzdr!
Nie wiem jak jest w 250, ale 535 ma ssanie po lewej stronie.


Jeśli po odpaleniu silnika odczekamy około minuty, to po ruszeniu można spokojnie zmniejszyć ssanie o połowę, a po przejechaniu kilometra wyłączyć całkowicie.
Ja po ruszeniu (latem) wyłączam ssanie po kilkunastu sekundach.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Domo
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: Domo »

Witam. Ojciec nie ma racji ssanie jest tak jak mowili z lewej strony i gdy ciagniesz do gory to wylaczas a gdy w dol wlaczasz to chyba nawet slychac po obrotach silnika u mnie jak jest ssanie to przy probie wbijania jedynki zaczyna przeskakiwac i zgrzytac bo za duze obroty a ja w lecie wogole nie potrzebuje ssania pale i ma chodzic i tak jest:D pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
KIMBA
Posty: 576
Rejestracja: 06 października 2008, 14:39
Motocykl: Triumph675R
Lokalizacja: Bystra k. Gorlic
Wiek: 50
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: KIMBA »

ale jaja, a ja myślałam że to oczywiste, no bo przecież wyraźnie słychać kiedy jest ssanie, a kiedy nie. Pozdrawiam kolegę z tym problemem, oby tylko takie miał :rock:
woyo
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: woyo »

no,nie,to naprawdę jest grubsze jajo,wprawdzie nie mam 535,ale(na zdrowy rozum)-wyciągam linkę-włączone,wciskam,chowam,czy jak go zwał wyłaczone,czy może jest jakoś inaczej,czego na razie nie pojmuję,pozdro.. :roll:
p.s.
z,resztą,coś tam w trakcie w/w procesu ,,robi,,albo,,nie robi,,przy gażnikach...
Jagna
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: Jagna »

KIMBA pisze:ale jaja, a ja myślałam że to oczywiste, no bo przecież wyraźnie słychać kiedy jest ssanie, a kiedy nie. Pozdrawiam kolegę z tym problemem, oby tylko takie miał :rock:
Bo my kobitki jesteśmy słuchowcami, chłopaki wzrokowcami ot i to :wink: też słyszę kiedy ssie..jakkolwiek by to nie zabrzmiało.
A poważniej- ssanie trzeba zawsze na full? czy czasem do np połowy?
tombi
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: tombi »

Z Książki obsługi:

Kod: Zaznacz cały

IV.9 DŹWIGNIA SSANIA
Do rozruchu zimnego silnika potrzebna jest bogatsza mieszanka paliwowo-powietrzna, która zapewnia specjalne urządzenie do rozruchu zimnego silnika, tzw. "ssanie".
W celu włączenia ssania, dźwignię ssania (1) przestawić do oporu w kierunku A. W miare jak silnik się rozgrzewa, dźwignię tę można stopniowo cofać.
Aby wyłączyć mechanizm ssania, przestawić dźwignię (1) do oporu w kierunku B.
Obrazek
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: iwan »

Nie, no... jaja niesamowite. Myślałem, że temat umarł śmiercią naturalną, a tu wręcz przeciwnie :frustrated:
Było już:
jak tankować
iloma palcami hamować
gdzie jeździć na myjnię motocyklową
w którą stronę wyciągać ssanie...
Niedługo ktoś zapyta, gdzie koło zapasowe wozić i jak się włącza kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: Adam »

Ja zawsze kiedy jest zimny staram się odpalać go równocześnie z puszką ( gdzie sanie jest automatyczne) wtedy widzę kiedy się wyłącza ( automat wie najlepiej) to i przy motorku popuszczam.
Ogólnie jak to powiedział kiedyś kolega Piotr: " a co myślicie o małym ssanku ? "
p.s. oczywiście żony wtedy z nim nie było :razz:
Myki44
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: Myki44 »

Domo pisze: Ojciec nie ma racji


też słyszę kiedy ssie..jakkolwiek by to nie zabrzmiało


trymajcie mnie, bo jak wezmę kija i ...

polecam koledze termometr ...
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: thomek13 »

tombi, pokazał najlepiej jak to się robi. Temat można zamknąć................................................................................................................................................
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
Domo
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: Domo »

Thomek to co masz w podpisie to do mnie ??:p juz 2 osoba ma cos Domo w podpisach o co kaman co ?:D
Awatar użytkownika
thomek13
Posty: 773
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 17:49
Motocykl: BMW C600 Sport
Lokalizacja: Dreieich - Słubice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: jak ssanie -włączone jest do góry czy na dół

Post autor: thomek13 »

Domo, nie bierz tego do siebie:) Poszukaj na forum to znajdziesz o co chodzi. Nie przejmuj sie pozdrawiam
- sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli
- pomoc w zakupie pojazdu w Niemczech
- załatwienie wszelkich formalności i transport pod dom
ODPOWIEDZ