Czyszczenie szprych w kołach

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Ehelon
Status: Offline

Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Ehelon »

Witam

Może ktos z koleżanek lub kolegów ma jakis dobry patent na czyszczenie szprych w obręczach kół naszych pieknych moto ??
Jakiś ziomal powiedział mi niedawno że widział jakąs piankę do chromu że spryskuje sie powierzchnie odczekuje jakiś czas i spłukuje woda i jest ok ...
Powiem szczerze że pucowanie każdej szprychy oddzielnie to monotonne zajęcie :roll:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1886
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: robson »

Ale przyjemne i uczy pokory :mrgreen:
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
azrael88
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009, 14:34
Motocykl: DragStar 1100 Custom '02
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: azrael88 »

Ehelon pisze:...
Jakiś ziomal powiedział mi niedawno że widział jakąs piankę do chromu że spryskuje sie powierzchnie odczekuje jakiś czas i spłukuje woda i jest ok ...
...

tere fere :mrgreen:

Sznurówka (albo pasek bawełny), pasta polerska (autosol czyni cuda) i jedziesz. Fakt, uczy pokory.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Marek73 »

azrael88 pisze:Fakt, uczy pokory.
I wpędza w alkoholizm :mrgreen:
Ehelon
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Ehelon »

Marek73 pisze:
azrael88 pisze:Fakt, uczy pokory.
I wpędza w alkoholizm :mrgreen:
Tak tu się zgadzam, że na trzeźwo ta robota jest niewykonalana :lol:
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Raider »

Ja dzis wypucowałem lalę i po raz pierwszy od zakupu wytarłem jej aluski. Wcześniej wogóle nie pamiętałem że trzeba przetrzeć - cały czas były czyste. I zobaczcie jakie są różne gusta -mi sie koła szprychowane wogóle nie podobają, a kolega specjalnie szukał po '94r żeby kupić szprychowane. Dziwne...
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Taternik »

miro27
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: miro27 »

Therion pisze:Ja dzis wypucowałem lalę i po raz pierwszy od zakupu wytarłem jej aluski. Wcześniej wogóle nie pamiętałem że trzeba przetrzeć - cały czas były czyste. I zobaczcie jakie są różne gusta -mi sie koła szprychowane wogóle nie podobają, a kolega specjalnie szukał po '94r żeby kupić szprychowane. Dziwne...
A wyobrażasz sobie piękną, stylową dorożkę na alusach. Tak samo nasze Virażki to klasyk,
I prawde mówiąc alusy pasują jej jak świni siodło. Jeżeli kogoś uraziłem to z góry przepraszam.
Hary6
Status: Offline

:)

Post autor: Hary6 »

zgadzam się, szprych zdecydowanie ładniej wyglądają, w 535 są jeszcze dodatkowo obręcze chromowane.
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Przemysl »

polecam plak do felg , miałem w domu to wypróbowałem i powiem że fajnie działa. Tylko zapach jest dość ostry i trochę w ręce szczypie więc radze uważać :mrgreen: wystarczy spryskać , odczekać kilka sekund aż wyżre i wytrzeć szmatką albo spłukać wodą , fajna sprawa :wink: pastą tempo nie chciało wogóle schodzić - miałem całe czarne
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Raider »

miro27 pisze: A wyobrażasz sobie piękną, stylową dorożkę na alusach. Tak samo nasze Virażki to klasyk, I prawde mówiąc alusy pasują jej jak świni siodło. Jeżeli kogoś uraziłem to z góry przepraszam.
Nie, nie uraziłeś, bo o gustach sie nie dyskutuje. Mi pasują aluski oczywiście w takim kształcie w jakim są. Inne rzeczywiście by szpeciły.

Ale wracając do konsekwencji w stylistyce... A jak taka stylowa dorożka wyglądalaby, gdyby woźnica przed sobą zamontowalby szybkę z plexi? A wiele widuję chopperów z plexi i to dopiero szpeci tak, że już dalej nie zwracam uwagi czy były na alufelgach czy nie.

W sumie trzeba by też zrezygnować z wału Kardana i rozrusznika. Prawdziwy chopper powinien jednak mieć kopniak.
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: wierzba »

Therion pisze:W sumie trzeba by też zrezygnować z wału Kardana i rozrusznika. Prawdziwy chopper powinien jednak mieć kopniak.
Rozrusznik bierz, płakał nie będę ale kardana nie oddam. Szybę mam, leży w garażu na półce. Jak kupię kruzera (nie mam w planach na najbliższe 20 lat) to założę. Ale taką jebutną, zasłaniającą głowę, ręce i kolana.

wierzba
miro27
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: miro27 »

Therion pisze:
miro27 pisze: A wyobrażasz sobie piękną, stylową dorożkę na alusach. Tak samo nasze Virażki to klasyk, I prawde mówiąc alusy pasują jej jak świni siodło. Jeżeli kogoś uraziłem to z góry przepraszam.
Nie, nie uraziłeś, bo o gustach sie nie dyskutuje. Mi pasują aluski oczywiście w takim kształcie w jakim są. Inne rzeczywiście by szpeciły.

Ale wracając do konsekwencji w stylistyce... A jak taka stylowa dorożka wyglądalaby, gdyby woźnica przed sobą zamontowalby szybkę z plexi? A wiele widuję chopperów z plexi i to dopiero szpeci tak, że już dalej nie zwracam uwagi czy były na alufelgach czy nie.

W sumie trzeba by też zrezygnować z wału Kardana i rozrusznika. Prawdziwy chopper powinien jednak mieć kopniak.
Therion no popraw się, twierdzisz że prawdziwy klasyk chopper ma napęd łańcuchem !! niemcy już pod koniec lat dwudziestych montowali do BMW wał kardana. Chopper na łańcuch udaje tylko choppera.
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Raider »

hehe OK, poprawiam się.

A wogóle sorki za offtopikowanie - juz Wam nie będę zaśmiecał wątku.
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Damian
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Damian »

Therion pisze:. I zobaczcie jakie są różne gusta -mi sie koła szprychowane wogóle nie podobają, a kolega specjalnie szukał po '94r żeby kupić szprychowane. Dziwne...
Tak samo jak mi, szczególnie w Virago.

Miałem wczoeśniej 125 na szprychach i czyszczenie ich doprowadzało mnie do szału. Szczególnie jak trafisz na moto cykl w dobrym stanie technicznym, a wizualnie przeciętny, to możesz być pewien że poprzedni właściciel szprychy omijał z daleka ;)

Co do pytania w temacie- ja czyściłem jeansem pociętm w paski + pasta lekkościerna. Tam gdzie było gorzej używałem drobnoziarnistego (!) papieru. Efekt fajny do pierwszej jazdy w deszczu :P
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: jaroz »

ja mam ten problem za sobą. wszystkie szprychy ładnie pochromowane. wystarczy wytrzeć i jest błysk. naprawdę warto. efekt niesamowity choć trochę kosztowne.
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: ParamonoV »

Oryginalne czeskie TEMPO + twarda gąbka/szmatka + szmatka do polerowania;) Zrobiłem już 1 strone koła i jestem baaardzo zadowolony;) Zaraz wrzucę jakieś foto;) Ale cierpliwości trochę trzeba mieć;) no i zdrowe kolana

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2009 3:16 pm ]
FOTY:D nie zwracajcie uwagi na te z tyłu bo jeszcze ich nie czyściłem;) Przynajmniej mniej więcej porównanie przed i po;)
ObrazekObrazekObrazek

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2009 3:22 pm ]
A moim zdaniem prawdziwym chopper nie powinien mieć ani łańcucha, ani kardana tylko pas!
[ Dodano: Wto Wrz 15, 2009 3:24 pm ]
Ktoś pisał że miał całe czarne i tempem nie schodziło;) Ja niektóre też miałem, a przy końcach każdą. Tempo od K2 słabo sobie radziło, kupiłem czeskie, trochę się pomęczyłem i proszę;;) Tyle,że na każda szprychę trzeba poświęcić ładnych parę minut.
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Przemysl »

tak , ja pisałem że miałem całe czarne i nic nie dawało tempo. Faktycznie od firmy K2 jest . Natomiast tempo robiłem ranty felg i trochę przyniszczone i skorodowane miejsca. Plak do alufelg(różowy) załatwił sprawę , polecam każdemu !
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: pisior »

Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:14 am


--------------------------------------------------------------------------------


Fakt, uczy pokory.


I wpędza w alkoholizm
i to święta racja ,ja mam limit dzienny, 9 szprych +_+czteropak :mrgreen:
Obrazek
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Przemysl »

Ja zrobiłem oba koła za jednym zamachem i to na sucho :mrgreen: Sam siebie podziwiam. Papier wodny o ile dobrze pamiętam 500 i później pasta polerska. wyszło bardzo ładnie ale zobaczymy jak się będzie trzymać. Jak narazie się świeci jak chromy :razz:

Całość to tak ze 6-7 godzin wyszła ale to tak na szybkiego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Marek73 »

Ja mobilizuję się od grudnia, żeby przysiąść i wypolerować i jakoś nie mogę się zmobilizować. Napiszcie proszę czy macie już doświadczenia z trwałością takiej polerki. Bo jeżeli po pół roku będą wyglądają tak samo jak przed polerką to tracę ostatnie chęci do tej pracy.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 308
Rejestracja: 15 marca 2009, 19:58
Motocykl: BMW R1150R
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Leszek »

Ja szprychy wyczyściłem papierem na wodę w maju i do dzisiaj nie straciły blasku :mrgreen: Oczywiście na bieżąco pędzelkiem lub szmatką kurz,owady itp usuwałem...Dodam,że szprychy były czarne a po wyczyszczeniu prawie ich nie konserwowałem.Pozdrawiam.
Leszek
Awatar użytkownika
griszasad
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 21:19
Motocykl: Yamaha Drag Star XVS
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: griszasad »

Polerka trzyma długo ale jest bardzo kosztowna i meczaca...
kosztowna bo czasem skrzynka piwa to za mało
meczaca bo głowa boli od nachylania sie pewnie.... :nazdrowie: :bravo:

ale wartooo :rock:
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Marek73 »

Nie powiem żebyście mnie pocieszyli. Miałem nadzieję, że napiszecie, że nie warto, szybko szprychy zachodzą na nowo, są bardziej podatne na rdze itp. A tak dupa. Będę musiał się zmobilizować i zabrać za robotę bo wiosna za pasem. Tylko wątroby żal :mrgreen:
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Czyszczenie szprych w kołach

Post autor: Arni »

Marek73, szanuj swój czas i wątrobę (przyda się na sezon) - daj do chromowania.
Później założysz temat ”jak zapleść szprychy” i jakoś to będzie :mrgreen:

Nie wiedziałem że taki rzut beretem mam do Kotli :rock: . A w Bielawach mam rodzinkę: Matka Chrzestna ma Kawasaki EL 250 a kuzynka z mężem czają się już od dłuższego czasu na Drag Stara albo Virago
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
ODPOWIEDZ