wał kardana - cieknący olej

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Chriso
Status: Offline

wał kardana - cieknący olej

Post autor: Chriso »

Jak dojechałem dzisiaj do pracy to zauważyłem, że wyciekł mi olej przez ten odpowietrznik na górze wału przy tylnym kole. Trochę tego bylo, obudowa jest brudna.

Zimą wymieniali mi tam olej, po pierwszych 20km też mi się tak stało, pojechałem do mechanika i wyczyścili odpowietrznik dalsze 500km przejechałem bez problemu, a teraz znowu to. Przejmować się? Czy może poczekać czy znowu się to zdarzy. Może było go trochę za dużo? (głupi pomysł)
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: wał kardana - cieknący olej

Post autor: pisior »

ja wlałem 190ml i tez mi wylatał :shock:
to zlałem jeszcze raz i wylatało 240 :mrgreen:
zawsze chyba cosik zostaje ,albo moge otwierać produkcje bo wlewam190 a wylata 240 ,już 50 na nastepny sezon jest :lol:
Obrazek
Chriso
Status: Offline

Re: wał kardana - cieknący olej

Post autor: Chriso »

Czyli mam się nie przejmować :)
DJ
Status: Offline

Re: wał kardana - cieknący olej

Post autor: DJ »

Tu masz podobny temat
viewtopic.php?t=9298
Chriso
Status: Offline

Re: wał kardana - cieknący olej

Post autor: Chriso »

Dzięki nie zauważyłem tego tematu.

Jakoś moje podejrzenia też były do temperatury. Bo za pierwszym razem zdarzyło mi się tak też wczesnym zimnym rankiem, a dzisiaj miałem całe moto zaszronione :)
Zresztą kto tam wie jaki mi mechanik wlał tam olej :/ niedoświadczony nigdy nie pyta :/
Jak więcej nie będzie się lało, to zostawiam sprawę.

Dzięki za pomoc!
mateusz357
Posty: 35
Rejestracja: 02 listopada 2015, 18:19
Motocykl: Yamaha XV 750
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 33
Status: Offline

Re: wał kardana - cieknący olej

Post autor: mateusz357 »

Witam. Olej w kardanie w tym sezonie jeszcze nie zmienialem. Zmieniany byl w tamtym sezonie. Dzis troszke jezdzilem i zauwalzylem ze wywalilo troszke oleju przez odpowietrznik. Virazka stala przez zime w garazu podziemnym temp. Okolo +8 stopni. Nie mam pojecia dlaczego wyrzucilo olej. Winny odpowietrznik? Czy sie tym nie przejmowac? Szukalem takiego odpowietrznima w necie ale nie moge znalezc :( co sadzicie?
ODPOWIEDZ