Jaki regulator napięcia kupić ?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
rabw
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: rabw »

Morte-69 pisze:co mozna jeszzce posprawdzac zeby byc pewnym ze jest wszysko ok?
Warto pilnować połączenia masy reglera z masą motocykla (więc także "-" akumulatora).
Morte-69 pisze:Po jakim czase regulator napiecia robi sie cieply?
Po niecałej minucie to chyba standard przy tym rozwiązaniu. Półprzewodniki zabija temperatura powyżej 100 stopni C, więc "ciepły" nie oznacza, że jest tragicznie ;)
Morte-69 pisze:co moze byc jeszcze przyczyna tego ze sie grzeje?
dziadowska ale za to prosta jak drut zasada działania reglera
Morte-69 pisze:montuje nowy aku mam nadzieje ze to on byl przyczyna tego ze sie spalil albo ze padl ze starosci
regler pali się od temperatury, czyli można to określić jako "ze starości" (im dłużej pracuje w wysokiej temperaturze, tym szybciej padnie). Mniej lub bardziej zajeżdżony aku nie ma tutaj wiele do rzeczy. Dobry akumulator potrzebny jest tylko dla rozrusznika. Gdyby nie to, że Virago nie ma odpalania na kopa, to można by jeździć na takim całkiem zajeżdżonym akumulatorze i byłoby OK ;) Jak motocykl odpala Ci po kilku dniach bez jazdy na tym starym akumulatorze to nie trzeba zmieniać. Nie wiem w jakim jest stanie, ale bardzo możliwe, że nie jeżdżąc przez zimę akurat go dobijesz - ja bym pod koniec sezonu nie doradzał zakupu nowego aku.
Awatar użytkownika
Morte-69
Posty: 241
Rejestracja: 13 lipca 2009, 10:32
Motocykl: 535 :)
Lokalizacja: Kraków/Olesno Tarn.
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: Morte-69 »

Dzieki,kurna mam w piatek do przejechania 200km i troche sie obawiam.Palic ladnie pali ladowanie jest w okolicach 14 V przy wlaczonych swiatlach.mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie.ostatnio pchalem z mostu grunwaldzkiego na kazimierz jak mi sie zjaral regulator :) .jade do znajomego to mi przegladnie elektryke cala jak bedzie mial czas.
grze
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: grze »

Morte-69 pisze:Dzieki,kurna mam w piatek do przejechania 200km i troche sie obawiam.Palic ladnie pali ladowanie jest w okolicach 14 V przy wlaczonych swiatlach.mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie.ostatnio pchalem z mostu grunwaldzkiego na kazimierz jak mi sie zjaral regulator :) .jade do znajomego to mi przegladnie elektryke cala jak bedzie mial czas.
Ja w zeszłym tygodniu pchałem z Rynku Podgórskiego na Wielicką :-) Kupiłem jakiś regulator produkcji "japan" za ok 180 zł. Na razie działa. Tylko światła przestały działać... :-(
graf17
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: graf17 »

No i znowu problem z ładowaniem .Po kupnie moto wymieniłem regulator na no name i był OK .Dzisiaj siadam rano na virażkę i nie odpaliła...
Pojechałem puszką , wnerwiony jak nie powiem co , wróciłem i wziąłem się za pomiary - ładowanie zero ( 11,5V na akusiu ) , mając zapasowy regulator myślę sobie nic to , 20 minut roboty i będzie OK (regulator Tourmax czy jakoś tam z Opola ).
Wymieniłem i nic , ładowanie dalej 11,5 , na obrotach dochodzi do 11,95 V
Pomierzyłem na kablach z alternatora ( po odłączeniu ) napięcie 27 V między wszystkimi uzwojeniami ( przy poprzednich pomiarach jakieś 1100 mil temu było prawie 40 V ).
No i zgłupiałem - czy padł alternator ?No ale daje napięcie 27 V .Gdyby się spalił byłoby chyba 0 , a tu wszędzie jednakowo ...
Nie rozumiem
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: elrychu »

Wydaje mi się że przy pomiarach na alternatorze nawet niewielka różnica obrotów powoduje duże skoki napięcia. Pamiętam jak kiedyś mierzyłem swój i miałem coś koło 20V a lekko dodając gazu wzrastało do ponad 40V. Może więc 1100 mil temu mierzyłeś np na ssaniu i stąd ta różnica. Może to aku padł?
reme4
Status: Offline

hey

Post autor: reme4 »

ma być orrginał reszta to syf ale jak wolisz
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: HaCaT »

Cześć,
podepnę się pod temat. Mam uszkodzony regulator o oznaczeniu SH629A-12. Czy ten dostępny w Larssonie:
http://www.larsson.pl/?c=r&no=MTI5MDA2Mw==&bid=111916
będzie pasował do mojej virówki? ----> XV 1100 86r. (wersja amerykańska)
graf17
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: graf17 »

Tourmaxa już miałem , schindegena też ( skoro u Larssona pisze,że to to samo )
Jeden 1800 km i padł , drugi od nowości daje max 12,5 v , na wolnych 11,5 :cry:
Wnerwiłem się i zamówiłem w serwisie oryginał - cena ok. 600 zeta :cry:
Ale jak pomyślę , że może ten wytrzyma ze 2 sezony to jestem do przodu .
No bo dotychczas wydałem 400 i nic :frustrated:
rabw
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: rabw »

graf17 pisze:drugi od nowości daje max 12,5 v , na wolnych 11,5
Sprawdź sobie połączenia pomiędzy reglerem a masą i aku. Zobacz czy coś nie jest przypalone. Czasem dziadoskie gniazdo bezpiecznika potrafi mieć taki oprór, że nie ma porządnego ładowania. W mojej byłej 250 był taki problem. Trzy reglery sprawdziłem i było za niskie ładownie, a rozwiązaniem okazało się zrobienie porządnych połączeń lutowanych i wymiana gniazda bezpiecznika w obwodzie pomiędzy reglerem a aku.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: EDDIE »

HaCaT pisze:Cześć,
podepnę się pod temat. Mam uszkodzony regulator o oznaczeniu SH629A-12. Czy ten dostępny w Larssonie:
http://www.larsson.pl/?c=r&no=MTI5MDA2Mw==&bid=111916
będzie pasował do mojej virówki? ----> XV 1100 86r. (wersja amerykańska)
Przecież tam masz napisane, że ten typ jest dla XV 1100 po 89 roku.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
rabw
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: rabw »

HaCaT pisze:Mam uszkodzony regulator o oznaczeniu SH629A-12. Czy ten dostępny w Larssonie:
http://www.larsson.pl/?c=...Mw==&bid=111916
będzie pasował do mojej virówki? ----> XV 1100 86r. (wersja amerykańska)
Pasuje do 535 i 1100 to będzie pasował też do Twojej, bo najczęstszymi różnicami pomiędzy reglerami są złącza i jakość wykonania. Oczywiście nie wezmę odpowiedzialności jak toto kupisz i stwierdzisz, że jednak coś nie gra :P
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: EDDIE »

Napisz do larssona maila z zapytaniem, to będziesz miał pewność.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
graf17
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: graf17 »

A nie jest tak , że do 535 jest z radiatorem ?
Od 700 w górę są jednakowe ( do mocowania do lewego podnóżka pasażera )
Ja kupiłem za 615 zeta :cry: w serwisie oryginał oznaczony 42X-81960-A1, obudowa i kable identyczne jak w Tourmaxie ( nawet szczegóły odlewu obudowy są identyczne )zamontowałem i też pic - albo mój przyrząd jest do d..y , albo dalej coś nie gra.
Napięcie mierzone na zaciskach aku od 12,2 do max 13,1 w zależności od obrotów i co dziwne - mierzone na wyjściu z regulatora ( podłączonego do instalacji oczywiście ) jeszcze mniej , bo minimum 12,1 ???
Zrobiłem rundkę i moto zaczęło kichać jakby brakowało prądu...
Co robić , co jeszcze może mieć wpływ na wysokość tego cholernego napięcia ?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: -waldi- »

pomierz ponownie napięcia międzyfazowe... wygląda to na uszkodzone uzwojenia, doładuj jeszcze porządnie akumulator i wtedy sprawdź napięcie na odpalonym
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: HaCaT »

EDDIE pisze:Napisz do larssona maila z zapytaniem, to będziesz miał pewność.
Szczerze? Nie sądzę aby udzielili mi takiej odpowiedzi, albo po prostu napiszą, że pasuje do xv1100 po 89r. Kupowałem już kilka części w Larssonie i nigdy nie mnie nie zapewniali, że będzie pasować do mojego modelu. Zawsze kończyli zdaniem - my w katalogu mamy napisane że ta część pasuje... i tu następowała powszechnie dostępna lista, na której oczywiście mojej virażki nie było. Całe szczęście do tej pory wszystkie zakupione części pasują jak ta lala, ale są to pierdoły, typu uszczelka pokrywy zaworowej, uszczelka pod cylinder itp. Pomyślałem, że zanim podłącze to ustrojstwo zapytam was, a nóż ktoś miał taki sam przypadek. No ale trudno ryzyk-fizyk, najwyżej umoczę. mam tylko nadzieję, że niczego nie spalę :neutral:
Jeszcze jedno, obudowa mojego starego regulatora jest zbudowana z żeberek, a ten w Larssonie tego nie posiada, czy to coś zmienia?

Pozdr.
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: wierzba »

Kup Turmaxa, wywal kostki i zlutuj go na stałe z prądnicą, zaizoluj starannie, najlepiej termokurczami. Wcześniej upewnij się że masz dobrą prądnicę bo ta para działa dobrze tylko razem.

pozdrawiam
wierzba
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: EDDIE »

HaCaT pisze:Jeszcze jedno, obudowa mojego starego regulatora jest zbudowana z żeberek, a ten w Larssonie tego nie posiada, czy to coś zmienia?
To potwierdza co pisałem wcześniej, że ten typ nie pasuje do twojego motoru.
Zamiast pisać, że larsson coś tam ci odpisze albo nie odpisze, napisz do nich. Nic nie tracisz.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: kyller »

graf17 pisze:A nie jest tak , że do 535 jest z radiatorem ?
Od 700 w górę są jednakowe ( do mocowania do lewego podnóżka pasażera )
Ja kupiłem za 615 zeta :cry: w serwisie oryginał oznaczony 42X-81960-A1, obudowa i kable identyczne jak w Tourmaxie ( nawet szczegóły odlewu obudowy są identyczne )zamontowałem i też pic - albo mój przyrząd jest do d..y , albo dalej coś nie gra.
Napięcie mierzone na zaciskach aku od 12,2 do max 13,1 w zależności od obrotów i co dziwne - mierzone na wyjściu z regulatora ( podłączonego do instalacji oczywiście ) jeszcze mniej , bo minimum 12,1 ???
Zrobiłem rundkę i moto zaczęło kichać jakby brakowało prądu...
Co robić , co jeszcze może mieć wpływ na wysokość tego cholernego napięcia ?
graf jakbys dobrze pomysłał to bys problem rozwiazał
1.napisałes sam ze napiecia miedzy fazowe masz 27 V apowinno byc prawie 50 V
zmierz jeszcze raz
2.sprawdz czy masz przebicie do masy z uzwojeń
IMO to masz walniety przedewszytskim generator

do wiadomosci wszytkich regulatory za 180 zyli jakby sie nie nazywały sa gówno warte (rabw to szerzej opisywał) dodatkowo w 535 gdzie sie one najszybciej sypia za debilnie zamontowane bo w poblizu puszki tłumika !!!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: -waldi- »

do wiadomosci wszytkich regulatory za 180 zyli jakby sie nie nazywały sa gówno warte
u mnie jak na razie chodzi elegancko i napięcia 14,0 - 14,4 trzyma cały czas, nie grzeje się jakoś strasznie....
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: kyller »

waldi ja nie mowie ze one nie działaja
one dziłaja tylko sa jakościowo do bani
i za czesto padaja
Awatar użytkownika
Adam P
Posty: 74
Rejestracja: 21 września 2008, 08:23
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750
Lokalizacja: Malbork
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: Adam P »

Witam
Może komuś ta informacja się przyda.
Od ponad roku mam regulator firmy SHINDENGEN kupiony na Allegro od "motocykl2" za całe 158 zł. Działa cały czas dobrze, żeby było ciekawiej to przez ten cały czas jeździłem na spalonym na maksa alternatorze - wszystkie fazy były przejarane i przebicie do masy. Mimo takiej poważnej usterki alternatora jakieś tam ładowanie było - w czasie normalnej jazdy na światłach trzymało w granicach 13,2-13,7V. Dopiero na wolnych obrotach napięcie spadało poniżej napięcia akumulatora czyli poniżej 12,6V. Akumulator jest również roczny (YUASA) - nie ubywało elektrolitu ani nie musiałem go podładowywać, cały czas utrzymuje się napięcie 12,2-12,4V.

Obecnie alternator mam już naprawiony i na tym samym regulatorze napięcia na wolnych obrotach napięcie ładowania jest w okolicach 14,3-14,7 V, jak zapalę światła (też na wolnych) to spada tak coś do 14,0-14,3V. W czasie normalnej jazdy na światłach trzyma 13,3-13,5V. Muszę jeszcze pomyśleć jak i w czym przenieść regulator w lepiej chłodzone miejsce.

Pozdrawiam
Adam
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2011, 14:58 przez Adam P, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: EDDIE »

SHINDENGEN to jest to samo co TOURMAX.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: -waldi- »

EDDIE pisze:SHINDENGEN to jest to samo co TOURMAX.
to nie jest to samo jedna firma z Japonii druga z USA - wystarczy zerknąć w Google.....
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: kyller »

TOURMAX nie jest firma która cokolwiek produkuje
oni tylko konfekcjonuja to co inni produkuja pod ich marka
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki regulator napięcia kupić ?

Post autor: EDDIE »

Dzięki kyller :rock:

Jeden to producent, drugi dystrybutor po prostu. Bywa także, że dwie firmy handlują tym samym artykułem, a producentem jest jeszcze ktoś inny. Nie wiem, czy w tym przypadku tak nie jest.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
ODPOWIEDZ