problem z......hm myśle ze z elektryka :/

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

problem z......hm myśle ze z elektryka :/

Post autor: StesiU »

witam,
problem mnie przerastajacy, u mnie w domu skonczyly sie nam koncepcje :(
otóz chodzi o to ze moja virażka nie reaguje na starter ale moze pokolei
w sobote mialem akcje dorabiania gmola, bylo troche spawania ale staraliśmy sie jak najmniej przy motocyklu ( w sumie byly to 4 hefty przy moto)
akumulator oczywiście cały czas byl odłączony zeby nie narobic bałaganu ale najwidoczniej coś tylko nie wiem co sie stało!
wczoraj podchodze do virażki chce odpalić i nic, nie słychać pompki jak pracuje, rozrusznik nie kręci, światła nie świeca ale za to kierunkowskazy świeca, stop świeci, kontrolka "N" też świeci.
jak juz kiedyś gdzieś pisałem elektryk ze mnie marny, nawet nie wiem jak mam szukać przyczyny
najgorszy scenariusz jaki mi sie układa to to ze podczas spawania mogł jednak jakiś kabel od aku dotknąc nie wiem ramy czy czegokolwiek i mogło sie coś spalić, tylko teraz pytanie co sie moglo zjarać, jak moge to sprawdzić??
klemy sa napewno prawidlowo podlączone, bezpieczniki sa całe (chyba ze oprócz tych czterech szt pod siedzeniem sa jeszcze gdzieś jakieś??) co mam jeszcze sprawdzić?
boje sie ze te moje gmole ktore miały być zrobione tanim kosztem wyniosą mnie znacznie znacznie wiecej :(
elektryk ma przyjechać w tyg ale moze ktoś tutaj coś poradzi, błagam............!!!!!!!
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
MOTOVIR
Status: Offline

Re: problem z......hm myśle ze z elektryka :/

Post autor: MOTOVIR »

Sprawdź czy przewód "minusowy"tzw.masa jest dobrze podłączona do silnika mogło jej gdzieś upalić końcówkę.Najprościej sprawdzisz jak podłączysz jakiś przewód do minusa akumulatora a drugi koniec do metalu na silniku.zobacz czy wtedy jest dobrze
lightmen
Status: Offline

Re: problem z......hm myśle ze z elektryka :/

Post autor: lightmen »

Myśle że nie pozostanie tobie nic innego jak sprawdzić te bezpieczniki pod siedzeniem
moja podpowiedź to
bezpiecznik nr 1 (licząc od prawej)....Bezpiecznik główny 20A
2. deska rozdzielcza 10A
3. sygnał 10A
4. zapłon 10A

prawdopodobnie nr 4.... :roll:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z......hm myśle ze z elektryka :/

Post autor: jaroz »

a może to cała prawa manetka 9tzn przełączniki) nie funkcjonują. może się coś wypięło, upaliło albo urwało. nie koniecznie na wyjściu bo usterka może być na wejściu do przełączników. ale najpierw bezpieczniki trzeba sprawdzić.
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: problem z......hm myśle ze z elektryka :/

Post autor: StesiU »

bezpieczniki tak jak napisalem sprawdzilem juz na samym poczatku i na wszelki wypadek wymienilem na nowe takze ten pomysl odpada

manetke sprawdzilem wszystkie kable na swoim miejscu, nic nie jest przepalone

MOTOVIR ten Twoj sposób nie daje zadnych efektów, nic sie nie dzieje, chyba bede musiał szukać po wszystkich kablach tego przepalonego bo wychodzi na to ze upaliło kabel masy :/ dzis wpadnie elektryk takze nie bede musial tego robic sam :twisted:
napisze czy sie nam udalo :cool:
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
ODPOWIEDZ