świece Iskra jakie?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
marvin
Status: Offline

świece Iskra jakie?

Post autor: marvin »

witam, nie potrafię się doszukać na forum symbolu świec Iskra z 3 elektrodami. mam ciągle problem z NGK. jeśli ktoś zna to proszę podać symbol. pozdrawiam. pozdrawiam. marv.

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2008 10:18 pm ]
FE85PTRS - może takie? ale podobno nie do mojego rocznika, ja mam 91
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: ayo007 »

..ktos tam kiedyś je polecał, ale ja niezmiennie stoję na stanowisku aby stosować dobre, sprawdzone swiece np platynowe lub irydowe, chocby takie http://www.allegro.pl/item336083272_ngk ... o_lpg.html
ja kupiłem teraz na ebay w USA 6 szt platynowych Boscha.... za 1 $ cały komplet!!!..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Marcin »

marvin pisze:FE85PTRS - może takie? ale podobno nie do mojego rocznika, ja mam 91
ja na tych jeżdżę. Mam z 92 r moto
Obrazek
Piasek(XV535)
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Piasek(XV535) »

No własnie - ciekawe jest to z tymi świecami... Ja od początku wymiatam na BPR7ES made by NGK i nigdy nie było z nimi najmniejszych problemów... Zasadniczo to jednak nie wiele mogę o nich napisać bo wymieniam je co ... 18 tyś km (a więc 3x rzadziej niż nakazuje to instrukcja obsługi)... Zatem wymieniłem je dopiero 2x - na ten sezon nowe dostała... Nigdy nawet nie kichnęła z powodu świec...
Natomiast koleś od którego kupiłem motocykl (z Niemiec) powiedział mi ze przy wymianie świec na nowe trzeba się trzymać zasady pierwszego wygrzania świec... Po montażu nowych, odpalić motor (NIE GASIĆ !!) i przejechać od razu ze 20 km w trasie nim dokona się pierwszego zgaszenia silnika... Ten zabieg ma zagwarantować długowieczność świec... No i chyba gwarantuje - bo pierwszy kpl świec wymieniłem po 18 tyś km i kolejny (teraz) również po kolejnych 18 tyś km...
Zdaję sobie sprawę ze jest to przeginanie, ale skoro wytrzymują tyle (a po wyjęciu nie nosżą żadnych śladów wypalenia czy innego nadmiernego zużycia) no to po co mam wywalać dobre świece...
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Szymon001 »

na stronie iskry wpisujesz model motocykla i ci wyskakuje jakie trzeba kupić!!
Xondz
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Xondz »

Kiedyś w sieci wygrzebałem poradę, że na przedni garnek zakładamy Iskrę FE85, a na tylny Iskrę FE65 (cieplejszą) obie PRS lub trójelektrodowe PTRS. Podobno pomaga na strzelanie w rurę i zalewanie.
Ja osobiście jeżdżę ma NGK BP7ES, tak jak podaje manual do XV500SE. A ostatnio z braku laku kupiłem nawet paczkę z czterema samochodowymi NGK BP7E (bez rdzenia miedzianego) i zachowują się nad wyraz dobrze.

pzdr
X
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Szymon001 »

Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: wwwolti »

Xondz pisze:A ostatnio z braku laku kupiłem nawet paczkę z czterema samochodowymi NGK BP7E (bez rdzenia miedzianego) i zachowują się nad wyraz dobrze.
ja kupiłem takie i na nich śmigam. póki co nic się nie dzieje.
pozdr
Wojtek
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: tacim »

No mi kichała prychała , założyłem stare świece i jest oki. No nic trzeba kupić coś konkretnego bo nowe wytrzymały 60 km.
Ponoć te są dobre FE85PTRS
Berek
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Berek »

Własnie odebrałem 3 elektrodowe ISKRY FE85PTRS....ale żeby kupić to do samej fabryki dzwoniłem. W wawie nikt nic nie wie...a jeden koleś w sklepie powiedział żebym kupił inne troszke ale spokojnie też pasują do FORDA :razz:
Awatar użytkownika
QDŁATY
Posty: 50
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 15:23
Motocykl: VTX 1800 C;-)))
Lokalizacja: Zgierz/Łódź
Wiek: 48
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: QDŁATY »

polecam swiece DENSO jezdzilem na nich jak mialem Virazke i teraz tez uzywam swiec tej firmy
Berek
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Berek »

Regulacja gaźników i świece FE85PTRS....no ja pierdzielę!!! bez ssania odpala po całej nocy i pracuje lepiej niż rok temu.
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: tacim »

Berek moja po 3 dniach pali bez ssania na zwykłych NGK i z 5 dziurami w mebranach hehe :)
Berek
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Berek »

No ale ja nie pamietam kiedy moja tak pięknie startowała to się podniecam :razz:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: jaroz »

polecam NGK irydy lub platyny. naprawde warto, zmiana odczuwalna.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Szymon »

Xondz pisze:Ja osobiście jeżdżę ma NGK BP7ES
Po zakupie moto wymieniajac swiece tez szukalem w/w ISKIER- nigdzie ich nie ma.
W serwisie YAMAHA na pulawskiej poprosilem o swiece do swojego modelu- sprzedali mi NGK BPR8ES- wykrecajac stare zauwazylem ze sa tam BPR7ES.
To wzbudzilo moje zainteresowanie, ale zalozylem swiezo zakupione i bylo OK ale ostatnio dopoki silnik sie nie rozgrzeje to prycha.
Czy to wina wlasnie innych swiec? zaloze z powrotem stare i sprawdze. No i kupilbym jeszcze te ISKRY Wydatek niewielki a zawsze nowe doswiadczenie.
Berek pisze:Własnie odebrałem 3 elektrodowe ISKRY FE85PTRS....ale żeby kupić to do samej fabryki dzwoniłem. W wawie nikt nic nie wie...a jeden koleś w sklepie powiedział żebym kupił inne troszke ale spokojnie też pasują do FORDA
Berek - gdzie dostales te swiece???
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Berek
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Berek »

A więć:
Zadzwoniłem do biura handlowego ISKRY:
http://www.iskra-kielce.pl/adresy.Powiedziałem że nigdzie nie moge dostać FE85PTRS.
Z iskry wysłali te świeczki do sklepu w warszawie INTER TEAM i tam odebrałem.
Ale jak możesz poczekać a będziesz na zlocie to moge zabrać ze sobą zapas. Wziąłem 2 więcej tak na zapas :cool:
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: Szymon »

Jak Ci zawadzaja to czemu nie.Na zlocie będę.
do zobaczyska :rock:
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
spark_plug
Status: Offline

Re: świece Iskra jakie?

Post autor: spark_plug »

Sprzedaż wysyłkową świec marki ISKRA prowadzi firma Batero z Kielc - tel. 0-41 345-45-79.
Poza tym zawsze można zadzwonić do BH w ISKRZE - tam podadzą nam najbliższego dystrybutora.
ODPOWIEDZ