voltomierz

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
RomanW
Posty: 195
Rejestracja: 03 września 2012, 12:14
Motocykl: gl 1800+bmw r1200gs
Lokalizacja: szawły
Status: Offline

voltomierz

Post autor: RomanW »

Czy można podłączyć na stałe voltomierz do akumulatora żeby w czasie jazdy widzieć stan ładownia?
Awatar użytkownika
spaw
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 00:10
Motocykl: Tiger 900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 33
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: spaw »

tak, ale po wyłączeniu moto również będzie Ci pokazywał napięcie panujące w aku (jeżeli podłączysz bezpośrednio) :)
"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnatrz"
Terry Pratchett
Obrazek
Awatar użytkownika
RomanW
Posty: 195
Rejestracja: 03 września 2012, 12:14
Motocykl: gl 1800+bmw r1200gs
Lokalizacja: szawły
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: RomanW »

To jak rozwiązać problem sygnalizacji ładowania akumulatora?
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: krzycho1978 »

równie dobrze można podłączyć woltomierz później
amperomierz=by kontrolować prąd pobierany/
licznik czasu pracy silnika/ w celu wyliczenia motogodzin
krokomierz w celu mierzenia ilości kroków
ciśnieniomierz w celu pomiaru adrenaliny u kierującego :d
itd itd itd po co takie gadżety????
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
spaw
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 00:10
Motocykl: Tiger 900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 33
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: spaw »

Roman, tak myślę, że jakby podłączyć "+" za stacyjką, to by rozwiązało problem :)
"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnatrz"
Terry Pratchett
Obrazek
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: krzycho1978 »

RomanW pisze:To jak rozwiązać problem sygnalizacji ładowania akumulatora?
tak jak zrobił to producent...założył że użytkownik będzie mądry i będzie dbał o sprzęt /a jak wyczuje że coś jest nie tak bo aku się rozładowuję lub cokolwiek innego to idzie zdiagnozować usterkę usunąć ją i śmiga dalej ...a taka kontrola to kolejny gadżet
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
RomanW
Posty: 195
Rejestracja: 03 września 2012, 12:14
Motocykl: gl 1800+bmw r1200gs
Lokalizacja: szawły
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: RomanW »

Dzięki za rady.W ubiegłym roku wyjeżdżając z domu wszystko było dobrze do momentu aż silnik zgasł.Okazało się że brak ładowania.Gdyby była sygnalizacja ładowania interweniowałbym wcześniej.Dlatego nie śmiejcie się ze mnie że dmucham na zimne.To był mój pierwszy sezon z moto i takim systemem ładowania,więc nie jestem tak wprawnym diagnostą jak Wy.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: jjanusz »

RomanW pisze:Dzięki za rady.W ubiegłym roku wyjeżdżając z domu wszystko było dobrze do momentu aż silnik zgasł.Okazało się że brak ładowania.Gdyby była sygnalizacja ładowania interweniowałbym wcześniej.Dlatego nie śmiejcie się ze mnie że dmucham na zimne.To był mój pierwszy sezon z moto i takim systemem ładowania,więc nie jestem tak wprawnym diagnostą jak Wy.Pozdrawiam
mijałem podobny problem ,na zakończenie sezonu ,zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów wokół komina ,z przerwami wracając do domu zajechałem po czteropak .i po powrocie rozrusznik tylko zastękał ,po dopchaniu go do domu i podładowaniu akumulatora zapalił pięknie, ładowanie na woltomierzu pokazuje prawidłowe,. od tamtej pory nie jeździłem ,nie znam przyczyny padnięcia akumulatora ,a moto trzeba było dopchać prawie 2 kilometry do domu ( przejeżdżało kilkunastu motocyklistów z okolicznej grupy motocyklowej i nikt się nie zatrzymał) nauczony przykrym zdarzeniem ,nie omieszkam założyć na ten sezon jakiegoś wskaźnika ładowania


krzycho1978 pisze:...a taka kontrola to kolejny gadżet
A taka kontrolka najlepiej trzystanowa ,nie jednego ustrzegła by przed podobnymi problemami
(wpisz ładowanie w opcji szukaj a dowiesz się o czym piszę)
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5542
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: Andrzej S »

Roman jeśli o 535 chodzi to masz przy kontrolkach z prawej strony zaślepkę , można w tym miejscu zamontować diodową kontrolkę ładowania. Ja tak zrobiłem i jest ok. O szczegółach radzę z waldim pogadać.
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: kris2k »

możesz założyć sobie np. taki:

http://moto.allegro.pl/wskaznik-voltomi ... 95454.html

lub wersja ekonomiczna pod gniazdo zapalniczki:

http://moto.allegro.pl/mini-voltomierz- ... 58618.html

W przypadku tego pierwszego masz załączoną instrukcję jak go podłączyć, możesz też zakupić chromowaną obudowę (kubek).
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: wąsaty7 »

Voltomierz włączony po stacyjce i po problemie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... c4452.html
Wąsaty7
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: hunter of wind »

krzycho1978 pisze:
RomanW pisze:To jak rozwiązać problem sygnalizacji ładowania akumulatora?
tak jak zrobił to producent...założył że użytkownik będzie mądry i będzie dbał o sprzęt /a jak wyczuje że coś jest nie tak bo aku się rozładowuję lub cokolwiek innego to idzie zdiagnozować usterkę usunąć ją i śmiga dalej ...a taka kontrola to kolejny gadżet
Taaaaa.... a jak się zatrzymasz w dalekiej podróży na leśnym parkingu, na fajeczkę i już z niego nie ruszysz, bo właśnie wygotował ci się akumulator, na skutek awarii regulatora (dosyć częstej), to będziesz tam kwitł do usranej śmierci. Wyobraźni trochę! Przetestowałem, to wiem. Od tej pory mam zamontowaną diodową "voltmiarkę" od Kyllera.
Ciekawi mnie jak będziesz "wyczuwał" w czasie jazdy, że właśnie padł ci regulator. :D
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: krzycho1978 »

a jak zobaczysz ze ci ładowanie nawala to się zatrzymujesz bo masz do chaty 200km i tak dupa zbita i tak musisz organizować pomoc czy transport ....
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: kris2k »

krzycho1978 pisze:a jak zobaczysz ze ci ładowanie nawala to się zatrzymujesz bo masz do chaty 200km i tak dupa zbita i tak musisz organizować pomoc czy transport ....
Niekoniecznie. Zawsze można zapasowy regler ze sobą wozić (nawet nie trzeba wozić bo od Waldiego można od razu w motocyklu zamontować) i gdy zauważysz że coś z ładowaniem nie tak wystarczy podłączyć zanim się akumulator nie rozładuje bądź wygotuje.
Co prawda jeszcze woltomierza nie mam ale też mam zamiar zamontować.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: wąsaty7 »

krzycho1978 pisze:a jak zobaczysz ze ci ładowanie nawala to się zatrzymujesz bo masz do chaty 200km i tak dupa zbita i tak musisz organizować pomoc czy transport ....
Nie zatrzymujesz się,przy braku ładowania ograniczasz użycie prądu do min. Przy zbyt wysokim ładowaniu ograniczasz jazdę na wysokich obrotach i kierujesz się do domu lub najbliższego użytkownika Forum który zadeklarował pomoc viewtopic.php?f=16&t=314 Jadąc w grupie masz więcej opcji.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: Kojak »

w 535 w ostatniej wolnej kontrolce zamontowałem taki miniaturowy wskaźnik ładowania akumulatora i teraz zawsze mam kontrole na jakim poziomie jest ładowanie.Nie jest on jakoś precyzyjny ale po kolorze diody RGB masz orientacje w jakim przedziale jest ładowanie aku.
Koszty tego gadżetu sa minimalne a zamontowanie tego w puszcze kontrolek 535 nie jest jakoś skomplikowane.
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r :D

288 kg szczęścia :D ...to nie prawda że miłości nie można kupić za pieniądze :D
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: Cpt. Nemo »

RomanW pisze:Gdyby była sygnalizacja ładowania interweniowałbym wcześniej.
No w starszych 535 jest taka kontrolka, ktora wskazuje rozne awarie, w tym brak ladowania, koniecznosc przejscia na rezerwe itp. w nowszych ja po prostu zaslepili :)
Moze warto odtworzyc uklad ze starszej Virazki i cieszyc sie czujnikiem ?

No i jeszcze dodatkowo byly, a moze i sa w lidlu takie piekne kontrolki za 13 zlotych :)
Diodowe.
Pokazuja stan naladowania akumulatora i dodatkowo stan ladowania podczas pracy, jedyna wada ze nie sa jakies ekstremalnie malutkie :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: Kojak »

ciągne temat dalej
kris2k pisze:możesz założyć sobie np. taki:http://moto.allegro.pl/mini-voltomierz- ... 58618.html
Poza kontrolką ładowania wbudowaną na stałe w puszkę kontrolek 535 mam też taki voltomierz jak podał kris2k w linku i zawsze mogę go podłączyć pod gniazdo zapalniczki żeby dokładnie sprawdzić jakie jest ładowanie.Przed sezonem założe dodatkowe gniazdo zapalniczki gdzieś w okolicy kierownicy/licznika i będę ten voltomierz mógł mieć zawsze na widoku podczas jazdy.

Na przełomie 2011/2012 miałem problemy z ładowaniem ( dzięki Waldi za pomoc ) i teraz staram się cały czas mieć kontrolę/wgląd w stan ładowania.
Takie diody czy wskaźniki ładowania to żaden bajer a przydatna i potrzebna rzecz w motocyklu.
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r :D

288 kg szczęścia :D ...to nie prawda że miłości nie można kupić za pieniądze :D
Awatar użytkownika
RomanW
Posty: 195
Rejestracja: 03 września 2012, 12:14
Motocykl: gl 1800+bmw r1200gs
Lokalizacja: szawły
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: RomanW »

Dzięki wszystkim za rady i poparcie w temacie bo już się przestraszyłem że naprawdę jestem taki żółtodziób.Mam jeszcze pytanie ale wrzucę je winnym temacie .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mikrobi
Posty: 247
Rejestracja: 28 października 2012, 21:37
Motocykl: Yamaha Virago xv535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: mikrobi »

Kojak pisze:w 535 w ostatniej wolnej kontrolce zamontowałem taki miniaturowy wskaźnik ładowania akumulatora i teraz zawsze mam kontrole na jakim poziomie jest ładowanie.Nie jest on jakoś precyzyjny ale po kolorze diody RGB masz orientacje w jakim przedziale jest ładowanie aku.
Koszty tego gadżetu sa minimalne a zamontowanie tego w puszcze kontrolek 535 nie jest jakoś skomplikowane.
Kojak, zmieścił sie bez problemu :?: :?: Pod co podłączyłeś :?: Chyba kupie
Obrazek---Wszędzie dobrze, ale na motocyklu najlepiej... ----------
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: grzegorzbr2 »

Ja zamontowałem taki woltomierz na pompie hamulcowej http://allegro.pl/show_item.php?item=3013277538
Załączniki
2013-02-18 12.00.33.jpg
Awatar użytkownika
mikrobi
Posty: 247
Rejestracja: 28 października 2012, 21:37
Motocykl: Yamaha Virago xv535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: mikrobi »

grzegorzbr2
do czego podlączyłes? można zredukować sile oświetlenia bo chyba daje po oku?
Obrazek---Wszędzie dobrze, ale na motocyklu najlepiej... ----------
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: grzegorzbr2 »

Zasilanie woltomierza podłączyłem pod kostkę w przedniej lampie [czerwony z paskiem] wskazuje po przekręceniu stacyjki. Podświetlenie wskażnika podłączone pod postojówke w przedniej lampie. Podświetlenie jest miłe dla oka i jest w sam raz, na zdjęciu razi oko bo jest odbicie światła od lampy błyskowej z aparatu foto.
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: Kojak »

mikrobi 5 pisze:Kojak, zmieścił sie bez problemu :?: :?: Pod co podłączyłeś :?: Chyba kupie
Jakiś większych problemów nie było z upchnięciem tego wskaźnika,jak będziesz ostrożny to dasz radę.Tylko ostroźnie i pomału bo jest tam kilka delikatnych kabelków od kontrolek,ale bez obaw bo to nic trudnego nie jest :wink:
Natomiast podłączenie kabli wskaźnika to było chyba pod kontrolkę drogowych i pod kontrolkę luzu.
Jak będę w domu to sprawdzę i napisze dokładnie,bo gdzieś to mam w jakimś pliku zapisane jak to było podłączone.

Ogólnie to za takie skromne pieniądze to naprawdę fajny i przydatny bajer :wink:
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r :D

288 kg szczęścia :D ...to nie prawda że miłości nie można kupić za pieniądze :D
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: voltomierz

Post autor: Kojak »

Wskaźnik ładowania podłączamy tak:

Masa do czarnego kabelka kontrolki DŁUGICH świateł
Zasilanie - po zapłonie - do brązowego kontrolki NEUTRAL
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r :D

288 kg szczęścia :D ...to nie prawda że miłości nie można kupić za pieniądze :D
ODPOWIEDZ