Virago 250 - elektryka, naprawa, itp

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Virago 250 - elektryka, naprawa, itp

Post autor: lamer22 »

Witam serdecznie, jakis czas temu zakupilem Yamahe Virago, 250, rocznik 94.

Dopiero teraz znalazlem czas by sie za nia jakos zabrac. I juz na pierwszy rzut oka dzialal przy niej jakis "fachura". Wydaje mi sie ze z elektryka poki co mam najwiekszy problem i chcialbym go jakos rozwiazac.

Sprawa wyglada tak: motor zapala. chodzi sobie spokojnie, jezdzi sie calkiem fajnie. Tylko brak mu jakichkolwiek swiatel. Kierunkow nie ma wogole, ale mam juz kupione wiec tylko podczepic. Ale ani stopu, ani switael. Nie dzialaja. Mysle sobie, ok, bezpieczniki.

Zagladam pod siedzenie, jak gdzies wyczytalem na forum i w instrukcji zobaczylem, ale tam nie ma zadnej puszeczkiz bezpiecznikami. nic. sterta kabli ale nic co by przypominalo bezpieczniki.

Podobnie jest przy przedniej lampie, nie widze nic gdzie by mozna bylo podczepic kierunki.

Czy moglbym prosic jakiegos posiadacza/posiadaczke Virago 250 o zrobienie i przeslanie mi zdjec tych "dwóch" miejsc, t.j. calosci pod siedzeniem, akumulator i okolice, oraz przednia lampe i mocowanie kierunkow do niej.

Bylbym niezmiernie wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam, G.K.
wojtas.lodz
Status: Offline

Re: Virago 250 - elektryka, naprawa, itp

Post autor: wojtas.lodz »

Cze.

Jak się uporam z tym problemem to dam Ci znać, bo mam podobne problemy z moją 250 tką. Nie mam oświetlenia motocykla poza światłami drogowymi, które o dziwo świecą.

Wyeliminowałem już niesprawną żarówkę. teraz zabieram się za sprawdzanie przewodów, bo podejrzewam że problem leży w jakimś złączeniu świateł z kierunkowskazami.
Awatar użytkownika
Yacho
Posty: 503
Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 22:07
Motocykl: Jadżka, Sprint ST
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 250 - elektryka, naprawa, itp

Post autor: Yacho »

siemanko lamer22,
jezeli masz serwisówke to spróbuj dojść po schemacie( jeżeli nie masz to jest w dziale Download.
mój problem z oświetleniem polegał na braku tylniego światła i postojowego przedniego, oraz podświetlenia prędkościomierza, okazało się że za wszystko odpowiedzialna była kostka pod zbiornikiem paliwa z prawej strony, po przeczyszczeniu i dopasowaniu na ciasno styków zaczęło działać
powodzenia w poszukiwaniu.....
S_K_W_A_R_A
Status: Offline

Re: Virago 250 - elektryka, naprawa, itp

Post autor: S_K_W_A_R_A »

hyhy dziwnym zbiegiem okoliczności mam ten sam problem tylko w XV700C brak świateł postojowych to znaczy podświetlenie kierunków i brak światła z tyłu reszta wszystko jest OK, jeszcze nie miałem czasu sie zabrać za to ale jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc, pytanie jeszcze CZY przepalona żarówka w "obwodzie postojowym" ma wpływ na resztę ???? nie powinna chyba ,,więc jak to jest ???
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Re: Virago 250 - elektryka, naprawa, itp

Post autor: lamer22 »

dzieki wszystkim za odpowiedzi. poki co musialem wyjechac z domu i zostawic ten problem za soba, ale w przyszlym tygodniu do niego wroce i mam nadzieje rozwiaze. poki co zrobilem tylne oswietlnie, jak sie okazalo, rozwiazanie bylo najbanalniejsze, kable byly pourywane. kierunkow poki co nie mam bo czekam na paczke, problem jest jednak z przednia lampa. lampa nie jest oryginalna, jest to jakies "cuś". w srodku jest z milion roznych kabli dosztukowanych do nowej lampy i poki co mam swiatlo mijania. nic pozatym. bede walczyl w przyszlym tygodniu. moglbym raz jeszcze prosic o zdjecie jak mocowane sa przednie kierunkowskazy? mysle ze byloby to pomocne, bo bede musial "cos" dorobic aby je tam przymocowac i chcialbym mniej wiecej miec poglad jak to zrobic. pozdrawiam, g.k.
100688
Status: Offline

Re: Virago 250 - elektryka, naprawa, itp

Post autor: 100688 »

Jakiś bezpiecznik znajduje się w tym chromowanym "jajku" po lewej stronie przy kierownicy :D
ODPOWIEDZ