Zwarcie, spalona pompa paliwa, brak prądu

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Eyescream
Posty: 33
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 13:53
Motocykl: Xv 535 ''94
Lokalizacja: Staszów
Status: Offline

Zwarcie, spalona pompa paliwa, brak prądu

Post autor: Eyescream »

Witajcie.
Przez lenistwo, jakiś czas temu aby podładować aku, podpiąłem prostownik do aku w motorze, wszystko było ładnie. Lalka paliła i ładnie chodziła. Zostawiłem ją na jakiś czas żeby się doładowała. Po powrocie do garażu było czuć jakiś spalony plastik. Zobaczyłem co żem narobił, i zostawiłem przekręcony kluczyk na "on" i moto stało tak ze 2 godz.
Efektem tego jest spalona pompa paliwa, stopiony (nie przepalony)bezpiecznik 15, i ogólny brak prądu w moto.
Kupiłem nową pompę, ALE: nie dostaje prądu, nie ma nic na kablach idących do niej. Przekaźnik rozrusznika sprawdzony na krótko, kręci rozrusznik, ale nic więcej. Po naciśnięciu zapłonu nie dzieję się nic. Wszystkie światła świecą mocno i wyraźnie nawet przy wciśnięciu hamulca, kierunku i świateł, więc aku raczej dobry.
Wydaję mi się że mógł paść regulator napięcia, lub coś z alternatorem
Ktoś coś ma jakiś pomysł? Ewentualnie jak sprawdzić czy regler działa?



Edit: przypomniało mi się że przed tym "incydentem" kupiłem tzw. "zestaw naprawczy" do pompy paliwa, i zmieniłem. nie wiem, może tam się jakieś zwarcie zrobiło, bo kable wychodzące z pompy były całkiem przetopione

Po przekręceniu kluczyka i przełączeniu na kierownicy rezerwy nie słychać charakterystycznego stuknięcia pod zbiornikiem na dole.
ODPOWIEDZ