Ładowanie xv 750

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
gomcek
Posty: 20
Rejestracja: 08 października 2014, 14:51
Motocykl: Virago XV 750 r.1991
Status: Offline

Ładowanie xv 750

Post autor: gomcek »

Zabijcie mnie, ale szukam i nie znajduje, a jak już znajduje to sprzeczne informacje..
Gdzie w virago xv 750 znajde regulator napięcia? Jak się go wykręca/wymienia.. Nie mogę znaleźć tej inf.. Znalazłem w innych pojemnościach, ale jak się dowiedziałem, tam są w innych miejscach.. a w 750 nie mogę się dowiedzieć gdzie.

Druga sprawa. Mierze ładowanie na akumulatorze. Na wolnych obrotach przy zapalonych światłach mam 13około. 13,2.
Przy podniesieniu obrotów spada poniżej 13 na 12,7-12,9.
Dowiedziałem się na ten temat już dwóch rzeczy. Jedna że spoko, można jeździć jak nie gaśnie to jest ok. Druga, że absolutnie za mało i trzeba szukać.. To jak to jest.. Za małe napięcie czyli nie ma ładowania, czy ładowanie wystarczające i zignorować..?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: -waldi- »

W tym temacie masz kopalnię wiedzy - http://virago.com.pl/viewtopic.php?f=21&t=5922
Ogólnie to nie masz ładowania i trzeba robić.

w XV700, 750, 1000 i 1100 masz regulator w tym samym miejscu. Podstawa lewego podnóżka pasażera od wewnątrz.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
gomcek
Posty: 20
Rejestracja: 08 października 2014, 14:51
Motocykl: Virago XV 750 r.1991
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: gomcek »

Ok. Dzięki - szczególnie za wskazanie miejsca szukania regulatora. NIe mam garażu więc czekam aż w końcu przestania padać marznący deszcz i będę mógł usiąść przy maszynie i pogrzebać;) Wskazany topic czytałem.

? czwartek, 2 kwi 2015, 10:299
Ehh..Nie chcę zakładać nowego tematu. Możecie powiedzieć coś więcej swiezakowi na temat tego jak wymienić regulator w xv750 z 91 roku?
Piszesz ze podstawą podnozka pasażera. Przygladalem się długo temu miejscu ale brak mi pomyslu od czego zacząć rozkrecanie.. a nie chcę dokładać sobie roboty rozkrecajac nie to co trzeba.

? czwartek, 2 kwi 2015, 10:31
Znalazłem inf że jest pod lewym boczkiem za schowkiem.. Ale jakoś mi się to gryzie z miejscem wskazanym przez ciebie..
Może gdzieś ktoś umieścił instrukcje jak to zrobić krok po kroku której nie mogę znalezc. Wszyscy piszą ze wymieniają i ogólnie brzmi to łatwo jak dopompowanie kół, a ja nie mogę znalezc gdzie śrubokręt wcisnąć
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: -waldi- »

zamiast pisać, odkręcił byś 2 śruby podstawy podnóżka i już byś wiedział. Jeżeli nie czujesz się na siłach nie ruszaj bo popsujesz, oddaj do warsztatu.

Nie pisze się postów jeden pod drugim, tylko edytuje wcześniejszy!
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
gomcek
Posty: 20
Rejestracja: 08 października 2014, 14:51
Motocykl: Virago XV 750 r.1991
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: gomcek »

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź. Specjalnie szukam informacji szukajka i poza forum żeby uniknąć kolejnych wpisów bo zawsze konczy się to tak samo. Wychodząc z zalozenia że wszystko już było proponuje zamknąć forum. Zostawić otwarty do edycji dział giełda i zloty a resztę potraktować jako zamknięta księgę. Jeśli już 1000 razy odpowiadales na to samo to nikt nie każe odpowiadać 1001 raz. Chyba że musisz mieć zawsze ostatnie słowo.
Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: -waldi- »

Dostałeś odpowiedź już po pierwszym swoim poście, a Ty dalej pytasz zamiast iść i sprawdzić. Klepanie postów w Twoim przypadku dodatkowych czterech jaki ma sens? - to tylko niepotrzebne rozciąganie tematu.
A już wiem, czekaj jadę i Ci wymienię bo nie wiem w czym masz problem. Każdy kto pytał o miejsce po podaniu informacji dawał radę - Ty masz problem.

Do odkręcenia jak pisałem 2 śruby mocujące podstawę i 2 mocujące regulator.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
gomcek
Posty: 20
Rejestracja: 08 października 2014, 14:51
Motocykl: Virago XV 750 r.1991
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: gomcek »

Oddaje Ci prawo do ostatniego słowa. Podziekowalem już wyżej za pomoc więc nic więcej nie muszę dodawac. Mogę jeszcze tylko podziwiać kunszt z jakim pomoc jest przekazywana. Prawdopodobnie przy każdym następnym razie od odpowiedzi odejmowane jest jedno słowo. Jeszcze raz ktoś się o to zapyta i w odpowiedzi padnie "lewy tyl" , a następnym razem "tyl". Też można będzie powiedzieć że każdy kto już usłyszał ze ma szukać z tyłu sobie poradzil. Taki to widzę forumowy zwyczaj. Moim zdaniem jak nie chce się odpowiadać na pytanie to lepiej nie odpowiadać zamiast rzucić ze "wszystko jest w googlach". Trochę taki przyjęty sposób odpowiadania burzy sens działania forum. Nie wiem czegoś więc pytam na forum,a tu zjebki że nie wiem i ze się nie nadaje wiec lepiej oddać do mechanika.. To po co to forum. Ale jestem tu nowy więc nie mam prawa głosu. Jeszcze się nie wypalilem.

Edit
Zaraz zostanę upomniany o offtopic.
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: tylust »

Możesz co najwyżej zostać upomniany za mazanie się :mrgreen: . Nie brakuje CI energii na wypisywanie głupot i żalenie się, a brak sił aby samemu poszukać odpowiedzi. Jak odpowiedź dostajesz na tacy to się obrażasz, że za mało treściwie. Powiem szczerze, ża jakby ja szukał regulatora napięcia w jakimkolwiek motocyklu to po pierwsze zorientowałbym się jak on wygląda (google czy pierwszy lepszy portal aukcyjny), a potem organoleptycznie go odszukał. Bo motocykl to nie prom kosmiczny. Jeśli ktokolwiek poważnie podchodzi do posiadania motocykla, a szczególnie jego samodzielnych napraw (a widzę po pytaniach, że masz takie ambicje), to zaczyna przeszukiwanie forum od danych źródłowych - można sobie ściągnąć serwisówkę, przejrzeć ją i wszystko staje się jasne.

Nie ma co się obrażać. Trzeba działać, a nie marudzić :wink: a jak się nie wie to pytać do skutku, a jak sie nie rozumie to może faktycznie lepiej oddać do mechanika bo to też żaden wstyd
Tomek
gomcek
Posty: 20
Rejestracja: 08 października 2014, 14:51
Motocykl: Virago XV 750 r.1991
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: gomcek »

Zabrakło mi energii. Po co forum jak nie można się zapytać żeby cię ktoś nie zbesztal. Pzdr.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: -waldi- »

Jak Ci można inaczej wytłumaczyć gdzie jest regulator???

Jeszcze raz:
Regulator przykręcony jest od wewnątrz dwiema śrubkami M4 (na śrubokręt) do podstawy podnóżka lewego pasażera. Podstawa jest przykręcona dwiema śrubami M8 na klucz 10 do ramy motocykla.
Jeżeli go tam nie ma to ktoś rzeźbił i wtedy demontujesz kanapę, odszukujesz wtyczkę z trzema przewodami białymi oraz czerwonym w oddzielnym złączu i lecisz po kablach do regulatora.

jaśniej już się nie da opisać


Nikt nikogo nie zbeształ, ale trzeba trochę od siebie też dać - jak można coś wytłumaczyć jak pytający nie widział na oczy tego. Nie każdy ma porobione zdjęcia wszystkich detali motocykla.

Podstawa to to:
Obrazek
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: 2007XV1700 »

może już dosyć karmienia internetowego trolla?

przyszedł i wylewa swe żale, zamiast zakasać rękawy płacze w sukienke że znaleźć nie może regla bidula.

-waldi- nie szkoda Ci życia?
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
gomcek
Posty: 20
Rejestracja: 08 października 2014, 14:51
Motocykl: Virago XV 750 r.1991
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: gomcek »

Nie jestem trollem. Z resztą ok. Bez sensu gadka. Występuje jako nowy użytkownik forum (w slangu handlowym jako mozliwy przyszły stały klient). Najpierw dużo tematów na forum przeczytałem. Zauważyłem ze nie tylko ja odnoszę wrażenie bycia zbywanym. Można przyjąć zalozenie że na forum są dwa typy ludzi. Doświadczeni i nie. Doświadczeni traktują nowych z góry. Nowi boją się odezwać żeby nie urazić swoich mentorów.. osobiście odzywam się z pytaniem na forum jak już nie znajdę odpowiedzi nigdzie indziej ale i tak zostane zbytu tym ze mogę szukać inf sam. dobra. Nie piszę więcej. Będę czytał. Nie będę pytal. Myślę że każdy wie o co mi chodzi. Pzdr.
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: tylust »

Słuchaj, jesteś na forum od pół roku i popełniłeś w tym czasie 12 postów. Z czego połowę w tym temacie (w tym połowę - nie na temat). Przejrzałem wszystkie Twoje posty i nie powiedziałbym abyś był jakoś specjalnie zbywany - WRĘCZ PRZECIWNIE !!!. Natomiast z tych pytanie wyraźnie bije brak wiedzy i doświadczenia. Jednak zadajesz konkretne pytania i dostajesz konkretne odpowiedzi. Powiedz więc konkretnie o co Ci chodzi z tymi żalami ? Oczekujesz, że ktoś na schemacie Ci rozrysuje co masz zrobić i w którą dziurkę wsadzić śrubokręt ? Nikt Ci diagnozy nie postawi zdalnie po przeczytaniu dwóch nieskładnych zdań. Albo wiesz co robisz, albo nie wiesz, a jak nie wiesz to nie oczekuj, że zrozumiesz wyjaśnienia elektryka.

P.S.
biorąc pod uwagę moje doświadczenia z różnymi forami specjalistycznymi tutaj ludzie są naprawdę cierpliwi i grzeczni :wink: Uwierz mi.
Tomek
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: HaCaT »

Myślę, że EOT
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ładowanie xv 750

Post autor: -waldi- »

a ja myślę, że to już koniec przepychanki i jak to zostało napisane ostanie słowo należy do mnie
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Zablokowany