Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolką rezerwy

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Arti
Posty: 6
Rejestracja: 24 marca 2015, 22:33
Motocykl: XV 1100
Status: Offline

Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolką rezerwy

Post autor: Arti »

Witam
Mam Virago 1100 przy niskim stanie paliwa (rezerwa) przy pracującym silniku, świecą się obie kontrolki rezerwy i stanu oleju. Czy to normalne? Doadam, że stan oleju jest dobry w połowie skali, po odłączeniu pływaka problem znika.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolka oleju

Post autor: grzegorzbr2 »

Zaciął sie czujnik pływakowy stanu oleju, choć przy rozłożonej bocznej stopce gdy moto jest pochylone na bok też kontrolka się będzie świecić.
Awatar użytkownika
kiler73
Posty: 164
Rejestracja: 15 grudnia 2013, 17:08
Motocykl: virago 1100 -94
Lokalizacja: Prawie Rzeszów
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolka oleju

Post autor: kiler73 »

Jak stawiasz na stopce odpalone moto to skręć kiere w prawo do oporu powinno pomóc.
"Podczas jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie." Burt Munro
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolka oleju

Post autor: pisior »

kiler73 pisze:Jak stawiasz na stopce odpalone moto to skręć kiere w prawo do oporu powinno pomóc.
bez jaj , kontrolka jest od stanu oleju nie ciśnienia , jak sie pali to znaczy ,że sety jej brakuje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolka oleju

Post autor: grzegorzbr2 »

pisior pisze: bez jaj , kontrolka jest od stanu oleju nie ciśnienia , jak sie pali to znaczy ,że sety jej brakuje :)
Nie jest to do końca prawda bo choć stan oleju będzie pełny to kontrolka może się zapalić gdy moto postawimy na bocznej stopce lub je pochylimy na bok, dlatego tak się dzieje że kontrolką steruje czujnik pływakowo - wahadłowy który ma zakłuconą prace przy pochylonym moto.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolką rezer

Post autor: pisior »

racja , ale przy prawidłowym stanie oleju ,nawet na kosie nie powinna sie zapalić , ale jak to mowią ,moja ne bierze i nie powinna sie palić :) ja tam bym dolał sete po swoich przejsciach :)
Obrazek
Arti
Posty: 6
Rejestracja: 24 marca 2015, 22:33
Motocykl: XV 1100
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolką rezer

Post autor: Arti »

Dzięki za odpowiedz, ale mam też ten problem gdy motor stoi na centralnej, ale stan oleju powinien być ok. mam wlane 3 litry oleju - ostatnio wymieniałem. Jak odpinam kostkę od pływaka zbiornika paliwa kontrolka gaśnie.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolką rezer

Post autor: grzegorzbr2 »

Arti pisze:Dzięki za odpowiedz, ale mam też ten problem gdy motor stoi na centralnej, ale stan oleju powinien być ok. mam wlane 3 litry oleju - ostatnio wymieniałem. Jak odpinam kostkę od pływaka zbiornika paliwa kontrolka gaśnie.
Kontrolką od rezerwy paliwa steruje termistor, w zbiorniku paliwa w XV 1100 nie ma pływaka.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolką rezer

Post autor: grzegorzbr2 »

Arti pisze:Dzięki za odpowiedz, ale mam też ten problem gdy motor stoi na centralnej, ale stan oleju powinien być ok. mam wlane 3 litry oleju - ostatnio wymieniałem. Jak odpinam kostkę od pływaka zbiornika paliwa kontrolka gaśnie.
Kontrolką od rezerwy paliwa steruje termistor, nagrzewa się o kilka stopni gdy brakuje paliwa które go schładza, w zbiorniku paliwa w XV 1100 nie ma pływaka.
Arti
Posty: 6
Rejestracja: 24 marca 2015, 22:33
Motocykl: XV 1100
Status: Offline

Re: Świeci się kontrolka stanu oleju razem z kontrolką rezer

Post autor: Arti »

A czy w jakiś sposób czujnik poziomu oleju jest połączony z termistorem? Bo po odpięciu termistora przy pracujący silniku kontrolka oleju gaśnie.
ODPOWIEDZ