styki się palą

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
autsajder
Posty: 613
Rejestracja: 16 lutego 2013, 21:44
Motocykl: virago 125 >1100
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 60
Status: Offline

styki się palą

Post autor: autsajder »

Mam problem z elektrykom we włoskiej ciężarówce :frustrated: , a nie w japońskim motocyklu :D . Jeżdżę zawodowo lawetą Iveco Deily 65C17 i prawdopodobnie z powodu jazdy non stop na światłach i z przyczepą wypalają mi się styki na konektorach w przednich reflektorach i w skrzynce bezp. z tego powodu potrafią mi zgasnąć w czasie jazdy w nocy światła mijania :frustrated: , zaciśnięcie nowych mikro pinów pomogło ale tylko na jakiś czas i problem powrócił jak bumerang . W związku z tym moje pytanie czy jest jakaś pasta lub inne mazidło które by poprawiło styki w tym miejscu . Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :nazdrowie:
,,,,,,ale jedno wiem po latach , prawdę musisz znać i Ty ,,,,,,
muniek
Posty: 142
Rejestracja: 29 listopada 2013, 05:31
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: styki się palą

Post autor: muniek »

Poszukaj ceramicznych kostek. Nie wiem jakie tam żarówki masz w tej lawecie ale u mnie w osobówce pomogła wymiana wiecznie przegrzewających się kostek i konektorów przy żarówkach H4. Najlepiej obciąć kilka cm stwardniałych kabelków i dolutować takie z linku:

http://allegro.pl/kostka-ceramiczna-zla ... 59026.html

u mnie pomogło i skończyły się problemy.

Można też zrobić światła na przekaźnikach (jeżeli nie są fabrycznie na przekaźnikach) bo przegrzewające się styki w lampach mogą też upalić stacyjkę i włącznik świateł ( efekt domina).
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: styki się palą

Post autor: -waldi- »

jeżeli już skrzynka bezpiecznikowa dostaje w du..e to dołóż lepiej dodatkowe przekaźniki na oddzielnym zabezpieczeniu, przewody o odpowiednim przekroju.

Jakiej mocy masz żarówki reflektorów?
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: styki się palą

Post autor: Blunio »

-waldi- pisze:Jakiej mocy masz żarówki reflektorów?
Ja bym właśnie TU szukał problemu. Instalacja jest policzona na standardowe żarówki, stosowanie niehomologowanych zamienników z reguły daje takie efekty :? :?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: styki się palą

Post autor: -waldi- »

Blunio, z racji wieku miedź śniedzieje, a w obecnych czasach producenci instalację robią na styk, nie zdziwię się jak dali tam przewody 0,5mm2 i kłopot gotowy
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: styki się palą

Post autor: Blunio »

-waldi- pisze:w obecnych czasach producenci instalację robią na styk
Fakt, w swoim SX4 zauważyłem że przewody są o połowę cieńsze niż onegdaj w PF126. Jak już ktoś sugerował, podciągnąć przekaźniki pod same lampy i po kłopocie.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
autsajder
Posty: 613
Rejestracja: 16 lutego 2013, 21:44
Motocykl: virago 125 >1100
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 60
Status: Offline

Re: styki się palą

Post autor: autsajder »

Żarówki są takie jak być powinny , nic tam nie kombinowałem , myśle że włosi przekombinowali z instalacją , kabelki 0,5mm2 i te ich mikro piny :paw: . Ten feler nie występuje tylko u mnie , znam kilka przypadków . Nie wiem dlaczego ale wypalają się masowe konektory w reflektorach i skrzynce .
,,,,,,ale jedno wiem po latach , prawdę musisz znać i Ty ,,,,,,
kamyk2351
Posty: 310
Rejestracja: 12 lutego 2015, 19:27
Motocykl: Yamaszka
Lokalizacja: południowy wschód
Status: Offline

Re: styki się palą

Post autor: kamyk2351 »

autsajder pisze:. Nie wiem dlaczego ale wypalają się masowe konektory w reflektorach i skrzynce .
Dlatego sie wypalają bo dali za cienkie konektory masowe a z masy korzysta kilka odbiorników prądu.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: styki się palą

Post autor: Blunio »

Pomyśl o DRL KLIK
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ