regulator napięcia xv 750

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
pcz71
Posty: 14
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 09:46
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

regulator napięcia xv 750

Post autor: pcz71 »

Witam. Mam pytanie odnośnie prawidłowego montażu regulatora. Na forum wyczytałem, ze masa jest na obudowie regulatora i że należy posmarować pastą termoprzepuszczalną powierzchnię regulatora stykajaca sie z podnóżkiem pasażera. Mam pytanie jaka pastę zastosować, aby masa działała i jednocześnie odprowadzała ciepło. silikonową, silikonową z dodatkiem srebra czy miedzianą? czy może nie stosować żadnej tylko wyczyścić porządnie powierzchnie styku. Z góry dzieki za pomoc ale pierwszy raz to robię i nie chce niczego spieprzyć...
Awatar użytkownika
adler
Posty: 796
Rejestracja: 18 lutego 2010, 22:27
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: gdzieś na wsi
Wiek: 59
Status: Offline

Re: regulator napięcia xv 750

Post autor: adler »

zrób dodatkową,,masę'' z przewodu,jeden koniec pomiędzy ramę a regler/pod śrubę montażową /drugi koniec klema minusowa aku/.Gwinty potraktuj wazeliną techniczną/taką jaką sie stosuje do zabezpieczanie klem na aku/.
dupa nie motór...a ciągnie
Awatar użytkownika
Ciastek9000
Posty: 384
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:54
Motocykl: Yamaha XV750
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: regulator napięcia xv 750

Post autor: Ciastek9000 »

Ja zmieniałem regulator na początku zeszłego roku. Dokładnie wyczyściłem obie powierzchnie i zastosowałem pastę z dodatkiem srebra (taką jaką się stosuje do procesorów komputerowych). Do tej pory śmiga i nie ma żadnych problemów.
pcz71
Posty: 14
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 09:46
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: regulator napięcia xv 750

Post autor: pcz71 »

Regulator tourmaxa podłączony ładowanie wyszło 14,30 na światłach ( wersja USA), akumulator 12.60 przed zapaleniem silnika zrobiłem ze 30 kilometrów i chyba wszystko ok :)
ODPOWIEDZ