Problem z elektryką Virago 535 94r.

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Berek
Status: Offline

Problem z elektryką Virago 535 94r.

Post autor: Berek »

No to teraz już nie wiem co się dzieje.
Brak ładowania na aku.:
1. Sprawdzony alternator i ładuje aż miło (powiedział mechanik-nie wiem ile było)
2. Podłączony nowy regulator napięcia i....zaczyna ładować tak ok.13,5.....
i tak ładuje przez 1 minutę a potem nie.
3. Mechanik wkurwiony bo podobno mam jakis problem z elektryką(nie wie jaki), a on jest w plecy 200zyla bo ma regulator spalony.
:frustrated: :frustrated: :frustrated: :frustrated: :frustrated: :frustrated: :frustrated: :frustrated: :frustrated: :frustrated:
Awatar użytkownika
chicken
Posty: 561
Rejestracja: 01 lutego 2008, 12:25
Motocykl: xv 1000, cbr 1100 xx, komar
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Problem z elektryką Virago 535 94r.

Post autor: chicken »

Berek pisze:3. Mechanik wkurwiony bo podobno mam jakis problem z elektryką(nie wie jaki), a on jest w plecy 200zyla bo ma regulator spalony.
No to ma pecha :wink:
Berek
Status: Offline

Re: Problem z elektryką Virago 535 94r.

Post autor: Berek »

chcken wiem że chciałeś pomóc ale nie chciałem ci zawracać głowy duperelem który okazał się nie duperelem.
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: Problem z elektryką Virago 535 94r.

Post autor: marceli5555 »

chicken pisze:No to ma pecha
Pech nieeee, to nie pech to niewiedza tego mechanika
Teslacoil
Posty: 96
Rejestracja: 06 maja 2008, 10:35
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Czarnów
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Problem z elektryką Virago 535 94r.

Post autor: Teslacoil »

Pierwsze, na co zwrócić uwagę to stan połączeń, czyli wtyczek - mogą być zaśniedziałe, zdarza się też że końcówki konektorowe są źle zarobione, albo słabo zaciśnięte, albo złapane za izolację i - dla zmylenia przeciwnika :evil: - za jedną żyłkę przewodu linkowego. Mierzenie omomierzem takiego przypadku nie ujawni, dopiero przepływ większego prądu powoduje, że są jaja. Druga sprawa to możliwość wystąpienia zwarć w instalacji. Należałoby tu zmierzyć prąd pobierany przez elektrykę poprzez szeregowe wpięcie amperomierza plusową stroną do punktu połączenia plusa aku z plusem regulatora napięcia, minusową stroną do reszty instalacji. Ważna jest stabilność wskazań tego prądu i aby wartość odpowiadała mniejwięcej załączonemu obciążeniu (światła, stop itp). Zwiększony pobór prądu może być spowodowany uszkodzeniem izolacji przewodów, uszkodzeniem wtyczki (złączki) lub oprawki żarówki, uszkodzeniem samego odbiornika prądu czyli np. modułu zapłonowego, cewki przekaźnika, żarówki, itp, itd. Dobry mechanik nie zawsze musi być dobrym elektrykiem, tu trochę inna metodyka diagnostyczna jest, bo i inne w swej specyfice zjawiska występują.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ