Brak iskry na jednej ze świec[virago 535]

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
andrevir
Posty: 6
Rejestracja: 19 lipca 2015, 18:13
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Brak iskry na jednej ze świec[virago 535]

Post autor: andrevir »

Witam , koledzy potrzebuję pomocy :( kupiłem drugi silnik do mojego motorka 94r i wszystko cacy oprócz braku iskry na jednej ze świec. Ale zacznijmy od początku żeby rozjaśnić sytuacje każdemu. Padł silnik mi i kupiłem nowy ale... ale jest jedno dekiel z lewej strony tam gdzie magneto jest ma takie dwa czarne [nazwę je czujniki bo nie wiem jak się fachowo nazywa to ] a w moim orginalnym silniku jest jeden i dwa kabelki wychodzą z niego a z tego drugiego 4 bo dwa[czujniki]. Więc Ja mądra głowa przełożyłem pokrywe ze starego silnika żeby kostki się zgadzały i tak wszystko poskręcałem i hełtam a tam na jedna cewkę prąd nie dochodzi ( nie wiem czy to nazywa sie cewka te dwie skrzyneczki co na przednim cylindrze są przykręcone i wychodzą z nich kablę do świec). Cewki napewno są sprawne bo przepiąłem kabelki z chodzącej cewki na drugą i daje iskre ale na drugi cylinder teraz wiec wniosek jeden że nie ma w tych kabelkach prądu. I tak mój problem wygląda jak to zrobić myślę o załozeniu tego drugiego dekla ale kosta jedna nie pasuje a jak przetne kable i podepne to i tak mi zostaną dwa przewody . Proszę o pomoc i przepraszam za moją pogmatwaną historie
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Brak iskry na jednej ze świec[virago 535]

Post autor: grzegorzbr2 »

Te czarne czujniki to są impulsatory, są wersje z jednym impulsatorem i są wersje z dwoma. W twoim silniku był jeden, a w kupionym są dwa, aby silnik pracował na dwa gary musisz podmienić (sparować od tego samego typu) - koło magnetyczne, impulsatory oraz moduł zaplonowy.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak iskry na jednej ze świec[virago 535]

Post autor: -waldi- »

Ze "starego" silnika załóż do "nowego" dekiel z 1 impulsatorem i koło magnesowe, które ma 2 wycinki.

modułu nie ruszaj.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ