zaginęła kontrolka oleju po zamianie prawego przełącznika

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
fircz
Posty: 2
Rejestracja: 29 lutego 2016, 14:30
Motocykl: Yamaha XV 750 VIRAGO
Lokalizacja: Łąck pow. Płock
Status: Offline

zaginęła kontrolka oleju po zamianie prawego przełącznika

Post autor: fircz »

Witam Wszystkich. jestem tu nowy aczkolwiek nie młody. Po dłuższej przerwie motocyklowej postanowiłem i nabyłem virago XV750 z 1992r -prawdopodobnie wersja US bo nie ma w reflektorze pozycji i z przodu świecą się kierunkowskazy oraz brak sterowania manualnego światłami (świecą na stałe po przekręceniu kluczyka) . Czytając informacje zawarte na forum o przepisach ruchu drogowego aby nie mieć na drodze nie miłych sytuacji z policją - postanowiłem zamienić zespolony przełącznik prawy znajdujący się na kierownicy z us na eu.(aby mieć możliwość włą-wyłą świateł) . Ale okazało się że eu ma trochę więcej przewodów i jest inny układ na przycisku START. Po zamianie przełączników po przekręceniu kluczyka - nic- brak kontrolki oleju tylko,, luz" a po naciśnięciu START-u zaświeciły się kontrolki olej i paliwo (ale tylko w tym samym czasie kiedy pracował rozrusznik) bo jak nie kręcił- START nie był naciśnięty- to się nie świeciły. Zamieniłem przewody czarno/czerwony z niebiesko/białym (między sobą)na module ,,,diody". Po zamianie przy naciskaniu START-u kontrolki się nie świecą. rezerwa paliwa działa ok. ale kontrolka oleju nie działa- gdzieś zaginęła.
czy ktoś z Panów robił coś takiego ? gdzie popełniłem błąd ? jeśli możecie to podpowiedzcie. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: zaginęła kontrolka oleju po zamianie prawego przełącznik

Post autor: -waldi- »

przelutuj wiązkę z US do EU, przełącznik świateł wepnij w szeregu ze stykiem pierwszym startera

lub musisz schemat i po kabelku sprawdzać
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
fircz
Posty: 2
Rejestracja: 29 lutego 2016, 14:30
Motocykl: Yamaha XV 750 VIRAGO
Lokalizacja: Łąck pow. Płock
Status: Offline

Re: zaginęła kontrolka oleju po zamianie prawego przełącznik

Post autor: fircz »

Dzięki WALDI -ale nie wiem czy po przelutowaniu i wpięciu w szereg coś mi da - bo ten styk US (świateł) jest cały cza normalnie zamknięty a poza tym światła przód ,tył są na innych obwodach . pozycja jest podpięta bezpośrednio pod stacyjkę a przód jest na oddzielnym.( przewody przelutowałem w reflektorze ze względu na inne złącza). A co do schematu to właśnie próbuję wg. niego znależć swój błąd. tylko dysponuje schematami EU i też nie wiem czy odpowiednimi co do modelu i roku. dla porównania i znalezienia różnic w układzie potrzebny jest schem. US którego nie mogę w internecie znależć.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2016, 18:10 przez fircz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kiler73
Posty: 164
Rejestracja: 15 grudnia 2013, 17:08
Motocykl: virago 1100 -94
Lokalizacja: Prawie Rzeszów
Status: Offline

Re: zaginęła kontrolka oleju po zamianie prawego przełącznik

Post autor: kiler73 »

Mam schemat US ale nie mam skanera a na zdjęciu będzie nie wyraźny :( bo jego wielkość to A4
@fircz podaj e-mail bo po zeskanowaniu plik jest za duży i nie mogę go na forum zamieścić. Daj adres na PW.https://mega.nz/#!0gR3XB7Y!G6M10Usx7NT_ ... wLS_bKcASE
"Podczas jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie." Burt Munro
ODPOWIEDZ