Rozrusznik nie kręci

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
jarek2711
Posty: 73
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 18:27
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: okolice mławy
Status: Offline

Rozrusznik nie kręci

Post autor: jarek2711 »

witam.
mam problem. byłem dziś na przejażdżce i moto odpalił lux. po postoju gdy chciałem odpalić -cisza , tylko takie pykanie jak naciskam starter. próbowałem z innego aku i nic. odpaliłem na pych , dojechałem do domu. zdjąłem tą "8" chromowaną i wcisnąłem (nie wiem jak to się nazywa) ramię od elektromagnesu i rozrusznik zagadał a moto odpalił.ale normalnie nie chce rozrusznik zagadać. proszę o podpowiedzi i porady co zrobić.
Awatar użytkownika
leopold
Posty: 579
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:12
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Status: Offline

Re: Rozrusznik nie kręci

Post autor: leopold »

jarek2711 pisze:wcisnąłem (nie wiem jak to się nazywa) ramię od elektromagnesu i rozrusznik zagadał a moto odpalił.ale normalnie nie chce rozrusznik zagadać. proszę o podpowiedzi i porady co zrobić.
To, co zrobiłeś palcem, powinien zrobić elektromagnes. Elektromagnes, po podaniu napięcia, wciąga zworę, która zesprzęgla rozrusznik z silnikiem, ale jednocześnie zamyka obwód zasilania silnika rozrusznika i go uruchamia. Ergo: jedyny problem to brak zasilania cewki elektromagnesu lub padnięta sama cewka.
Na początek sprawdź, czy podawane jest napięcie na cewkę. Jak nie, to w zasadzie bardzo dobrze, bo awaria będzie dotyczyła tylko kabelka zasilającego lub ew. stycznika (choć jak piszesz, cyka, czyli jest sterowany, to niekoniecznie łączy).
Pozdrawia Leopold
jarek2711
Posty: 73
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 18:27
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: okolice mławy
Status: Offline

Re: Rozrusznik nie kręci

Post autor: jarek2711 »

dzięki za podpowiedź.padnieta cewka
jarek2711
Posty: 73
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 18:27
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: okolice mławy
Status: Offline

Re: Rozrusznik nie kręci

Post autor: jarek2711 »

napisałem cewka ,ale to chyba jest elektromagnes.nie znam się za bardzo na elektryce i nazwach części .
a gdzie najlepiej kupic żeby był dobry.jeśli możecie to dajcie namiary
kudlaty
Posty: 11
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 06:54
Motocykl: virago xv1000 84r
Lokalizacja: Przyborowo k. Szamotuły
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Rozrusznik nie kręci

Post autor: kudlaty »

Witaj
Jesli masz problem z elektro-magnesem to mam do virago 750 1000 1100 dwie sztuki - Po regenetacji 100% sprawne
jarek2711
Posty: 73
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 18:27
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: okolice mławy
Status: Offline

Re: Rozrusznik nie kręci

Post autor: jarek2711 »

dzięki ale zakupiłem już
ODPOWIEDZ