problem z 2 cylindrem

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
GRZEGORZ_HELL
Posty: 24
Rejestracja: 18 listopada 2012, 13:11
Motocykl: xv-1000 86r
Lokalizacja: Skierniewice
Status: Offline

problem z 2 cylindrem

Post autor: GRZEGORZ_HELL »

XV1000 85r Mam problem z 2 cylindrem moto zapala i pracuje normalnie po dodaniu gazu dławi się, strzela w stronę filtra powietrza na 2 cyl. Po ruszeniu i kilku, kilkunastu metrach jakby załapuje 2 cylinder i jest ok. Świec są nowe, gaźniki czyszczone i sprawdzane (membrany). Co zauważyłem (na postoju w garażu) to w momencie dodawania gazu dławieniu i nierównej pracy obrotomierz skacze a czasem spada do 0 gdy ewidentnie 2 cylinder nie pracuje a światło przednie mocniej świeci po pomiarze w tym momencie wskazania nawet do 18V gdy silnik załapie (sam) i pracuje na 2 cylindrach zasilanie w ok 14V.
Może ktoś miał podobnie lub wie gdzie jest problem ?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z 2 cylindrem

Post autor: -waldi- »

jak masz 18V to regulator do sprawdzenia, lub wymiany.

Obrotomierz ma brane sygnały z cylindra tylnego (nr 1) posprawdzaj okablowanie, i wtyczkę między aku, a osłoną od cylindra,
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
GRZEGORZ_HELL
Posty: 24
Rejestracja: 18 listopada 2012, 13:11
Motocykl: xv-1000 86r
Lokalizacja: Skierniewice
Status: Offline

Re: problem z 2 cylindrem

Post autor: GRZEGORZ_HELL »

No tak tylko wysoki stan napięcia do 18V występuje tylko w momencie złej pracy silnika(tylnego cylindra 1), gdy pracuje normalnie to i napięcie jest ok 14V i tu jest problem coś zabiera prąd cewce a daje na inne urządzenia np (światła). I dlaczego po przejechaniu kilkudziesięciu metrów jest ok i mogę jeździć ile chcę . A jak zgaszę odczekam chwilę zapalam na wolnych jest ok dodaję gazu i temat się powtarza.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z 2 cylindrem

Post autor: -waldi- »

Pada regulator, upalisz w końcu moduł zapłonowy. Skoro masz na instalacji 18V to zaczynasz od wymiany regulatora, bo on nie powinien dopuścić do takiej sytuacji.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ