Regulator napięcia do 125

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
waldik6827
Posty: 6
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 12:59
Motocykl: Yamaha VIRAGO
Wiek: 56
Status: Offline

Regulator napięcia do 125

Post autor: waldik6827 »

Witam ,kupiłem Virago 125 ,po przejechaniu może z 200 km wysiadł mi regulator napięcia .Miałem opcję -kupić solidny lub chiński..wybrałem ten za 320 zł ..podparty opisami na różnych forach ,tym że chińskie działają krótko i trzeba znów wydać kasę ,nie zastanawiałem się ani chwilę .Natomiast swój stary regulator rozebrałem i w miejscu starego zmontowałem nowy ,ze schematu ogólnie dostępnego .Temat był poruszany na forum .Ktoś pisał że ten regulator nie działa prawidłowo ,że zawyża napięcie .Otóż tak: po założeniu też miałem taki efekt że zawyżał napięcie ale przepiąłem kolejność faz i jest dobrze .Przejechałem na tym regulatorze dla próby około 300 km i działa prawidłowo.
W moim przypadku regulator padł z powodu wcześniejszego zalania kostki (o czym nie wiedziałem ).Po rozebraniu kostki okazało się że główny kabel od masy ,jest zaśniedziały ...to były główne przyczyny usterki.
Podsumowując ,mam do sprzedania ten zrobiony przeze mnie regulator napięcia ,zainteresowani proszę o wiadomość na maila >pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Thys
Posty: 77
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 23:09
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Regulator napięcia do 125

Post autor: Thys »

Zamieść lepiej ten temat w dziale sprzedaży - albo pozwól moderatorowi go tam przenieść - tam prędzej ktoś znajdzie jak będzie szukał.
Pozdrawiam z Lublina, Michał :nazdrowie:
____________________________________
Yamaha Virago 125 '01 od VI 2016
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Regulator napięcia do 125

Post autor: -waldi- »

jakie użyłeś tyrystory ? i jaki mostek (firma, typ)

jeżeli po przepięciu faz napięcie Ci się zmieniło, to albo masz lipny schemat, lub uzwojenie alternatora na wykończeniu.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
waldik6827
Posty: 6
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 12:59
Motocykl: Yamaha VIRAGO
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Regulator napięcia do 125

Post autor: waldik6827 »

Tyrystory jakich użyłem to 2N6507,Mostek 36MT40 ,Alternator był sprawdzany ,jest w porządku.Inaczej wykończył by mi nowy regulator
ODPOWIEDZ