rezerwa/brak zasilania

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
mymlon
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

rezerwa/brak zasilania

Post autor: mymlon » 06 lipca 2017, 10:09

Cześć.

Nie miał facet roboty, kupił se Motocykl ...

Nie działa mi rezerwa, wiec, na początek zanim rozkręcę poł motocykla postanowiłem zobaczyć czy jest napięcie na przewodach i tak:
1. Rozłączam przewody po boczną osłoną, Woltomierz, kluczyk przekręcony i zonk...brak zasilania
2. na wiązce nie widać, skąd dokładnie wychodzą przewody, wiec lecę do włącznika, a ten do lampy przedniej
3. Rozkręcam lampę, rozpinam przewody pomiędzy wiązką i włącznikiem rezerwy, mierzę na przewodach z wiązki napięcie zonk, brak...

Podpowiedźcie mi, może coś żle robię?

najlepsze, że z włącznika idą dwa przewody, czerwony i czerwono zielony, łączy się z przewodem czerwono czarnym i żółto czarnym, pod boczna oslona sa już czarny i żółto czarny...
czy pod bakiem przewody gdzieś sie dodatkowo łączą, od czego dalej zacząć ? Nie chcę rozkręcić poł motocykla, by sie potem okazalo, ze to jakas pierdola na wierzchu jest do zrobienia.

Awatar użytkownika
Blunio
Motocykl: Suzuki V-strom DL650

Re: rezerwa/brak zasilania

Post autor: Blunio » 07 lipca 2017, 07:59

A przełącznik szybkiego gaszenia silnika w pozycji ON ?
I nie denerwuj się. Wypij piwko, odpocznij i na pewno znajdziesz to zasilanie :)
Największa frajda to grzebanie a jeszcze większa jak skończysz :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!

mymlon
Motocykl: Virago 535

Post autor: mymlon » 08 lipca 2017, 00:35

przełącznik mam wypięty z spod nóżki i nie mam pomysłu gdzie może być problem, a problem jest bo bez rezerwy to już dwa razy pchałem motocykl.

Awatar użytkownika
Blunio
Motocykl: Suzuki V-strom DL650

Post autor: Blunio » 08 lipca 2017, 05:44

Przełącznika spod nóżki nie radzę wypinać. Można się nieźle "przejechać". Ja natomiast miałem na myśli przełącznik gaszenia silnika przy manetce.
A rezerwa też jest ważna, ale nie powinno się zaniedbywać kasowania licznika przebiegów dziennych po każdym tankowaniu. I oczywiście tankowaniu przy przebiegu circa 200 km.
Ale spoko, ja też pchałem moto. I nawet dojrzałem wzniesienie, którego JADĄC nigdy nie zauważałem :motorcycle:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!

ODPOWIEDZ