Gdzie szukać przyczyny?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
MKrzewsi
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2018, 21:57
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Gdzie szukać przyczyny?

Post autor: MKrzewsi »

Witam!

Posiadam już od jakiegoś czasu Yamahę Virago 125 z 97r. Ostatnio doszło do incydentu, mianowicie akumulator był już na wyczerpaniu nie mając w posiadaniu prostownika postanowiłem że odpalę ją od samochodu "na kable". Podłączyłem wszystko i nagle zobaczyłem że z Yamahy z okolic akumulatora poszedł dymek (prawdopodobnie z miejsca gdzie klamra kabla dotyka tej srubki akumulatora), szybko odłączyłem kable i zorientowalem się że na odwrót podczepilem kable. Po tej sytuacji w Yamasze nie świecą kontrolki nie reaguję na rozrusznik. Odpala na pych jednak chodzi tylko na bardzo wolnych obrotach i nie reaguję na gaz.

Akumulator został naładowany a główny bezpiecznik wymieniony jednak nie dało to żadnych rezultatów.

Gdzie szukać przyczyny i co mogło się zepsuć, z góry dziękuję za pomoc!
bobbers
Posty: 896
Rejestracja: 12 grudnia 2012, 15:33
Motocykl: 535 I DS 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 25
Status: Offline

Re: Gdzie szukać przyczyny?

Post autor: bobbers »

Główmy bezpiecznik to nie ten w białym pojemniczku. Powinien być jeszcze jeden. Jak nikt go nie ruszał to będzie zalakowany. Szukaj takiego jakby kwadratu
Sajmon ;)
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Gdzie szukać przyczyny?

Post autor: Wesoly »

535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
MKrzewsi
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2018, 21:57
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Gdzie szukać przyczyny?

Post autor: MKrzewsi »

bobbers pisze: 18 lipca 2018, 08:23 Główmy bezpiecznik to nie ten w białym pojemniczku. Powinien być jeszcze jeden. Jak nikt go nie ruszał to będzie zalakowany. Szukaj takiego jakby kwadratu
Jesteś pewny? z tego co czytałem to właśnie ten biały pojemniczek ma w sobie główny bezpiecznik, innego tam nie znalazłem
Awatar użytkownika
martinez98
Posty: 28
Rejestracja: 13 maja 2018, 22:55
Motocykl: Virago xv125
Lokalizacja: Rumia
Status: Offline

Re: Gdzie szukać przyczyny?

Post autor: martinez98 »

W 125 jest szklany bezpiecznik. U mnie b ył nawet zapasowy w tej obudowie. Jednak ja wymieniłem na płytkowe bo nie mogłem dostać szklanytch w odpowiednim rozmiarze i parametrze. Wlutowałem hermetyczny płytkowy.

Dobrze, że akumulator nie wybuchł przy zmianie biegunów. Sprawdź go jakimś miernikiem, spróbuj naładować. Ale możliwe, że nic z niego już nie będzie.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Gdzie szukać przyczyny?

Post autor: vinny »

Przy takim podłączeniu akumulatora najczęściej pali się przekaźnik kierunkowskazów i moduł zapłonowy :cry: .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
MKrzewsi
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2018, 21:57
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Gdzie szukać przyczyny?

Post autor: MKrzewsi »

vinny pisze: 18 lipca 2018, 12:54 Przy takim podłączeniu akumulatora najczęściej pali się przekaźnik kierunkowskazów i moduł zapłonowy :cry: .
Niesprawny Przekaźnik kierunkowskazów nie objawiał by się tylko brakiem kierunków, myślisz że mógłby to być moduł? A co z regulatorem napięcia
ODPOWIEDZ