Problem z elektryką. [Yamaha XV 125]

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Instruktor133
Posty: 3
Rejestracja: 25 października 2018, 18:37
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Problem z elektryką. [Yamaha XV 125]

Post autor: Instruktor133 »

W zeszłym tygodniu po zrobieniu 50 km motocykl zgasł podczas jazdy. Nie mogłem go odpalić ani na pych ani starterem. Zawiozłem go do garażu i zacząłem sprawdzać.

W pierwszej kolejności sprawdziłem regulator napięcia i okazało się że jest spalony wiec zakupiłem nowy. Regulator sprawdziłem wg porad na internecie i wszystko z nim ok. Po wpięciu nowego regulatora moto odpaliło ale ładowania akumulatora brak.

1.Regulator po 4 min pracy był gorący, czy to normalne? :?

2.W poszukiwaniu co jest nie tak... ściągnąłem dekiel alternatora i było pod nim sporo oleju, czy to normalne? :?

Alternator wizualnie jest ok, nie posiada popalonego uzwojenia. Sprawdziłem go do uziemienia i nie ma zwarcia (sprawdziłem wszystkie 3 połączenia).
Złożyłem wszystko razem i zacząłem mierzyć napięcie ładowania przy odpiętym regulatorze napięcia.

3.Na jałowych obrotach było 17V, czy to normalne? :?

Podczas dodania gazu wynik wzrasta nawet do 70V. Sprawdziłem napięcie akumulatora i jest 9V.

Co mogę jeszcze sprawdzić i proszę o odp na te 3 pytania. Każdy pomysł się przyda. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Problem z elektryką. [Yamaha XV 125]

Post autor: Wesoly »

535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Instruktor133
Posty: 3
Rejestracja: 25 października 2018, 18:37
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Problem z elektryką. [Yamaha XV 125]

Post autor: Instruktor133 »

Serdecznie dziękuje za brak pomocy. Naprawiłem już sam wszystko. Przyczyną było zwarcie w jednym miejscu kabelka z ramą , ale żeby do tego dojść musiałem przeglądnąć całą wiązkę.

Szukających pomocy odsyłam na inne fora.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
janko28
Posty: 94
Rejestracja: 14 października 2018, 16:51
Motocykl: virago 750 1998r
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Problem z elektryką. [Yamaha XV 125]

Post autor: janko28 »

Sorki jeśli kogoś obrażę ale muszę ,po pierwsze jeśli gdzieś wchodzisz to warto powiedzieć dzień dobry ,po drugie nikt nie lubi kogoś kto wchodzi i od razu wyciąga rękę oby mu ktoś coś dał ,po trzecie piszesz że sam a potem dodajesz że ktoś ci pomógł z innego forum. Oj nie ładnie Panie Instruktor.

i jeszcze jedno czy ktoś piszę że jest to forum branżowe naprawy motocykli .
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z elektryką. [Yamaha XV 125]

Post autor: jarodex »

Instruktor133 pisze: 27 października 2018, 19:33 Serdecznie dziękuje....

Szukających pomocy odsyłam na inne fora.

Pozdrawiam.
Z mej strony dzięki za radę. Jednak są osoby co coś na tym forum "radzą i pomagają" :rock: :bravo: :rock:
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
ODPOWIEDZ