Virago 125 - ładowanie

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
gawior
Posty: 52
Rejestracja: 02 października 2018, 19:33
Motocykl: Virago XV 125
Status: Offline

Virago 125 - ładowanie

Post autor: gawior »

Witam. Problem mam jak w temacie z ładowaniem.
Motorek stojąc kilka dni nie chciał odpalić. Kręcił, gdzieś próbował raz zagadać, ale przysiadł aku od kręcenia. Na popych odpalał i tak ze trzy razy dzień pod dniu. Zwaliłem winę na gaźnik, bo do wymiany po "rzeźniku" - gwinty pozrywane, śruby zmasakrowane i poskładany na słowo honoru do czasu kupna drugiego.
2 dni temu taka sama sytuacja po paru dniach postoju, ale teraz kawałek musiałem go pchać, żeby odpalił ( musiałem podjechać po oring listwy wtryskowej do auta, bo unieruchomione ) i zależało mi na odpaleniu virażki. Podczas jazdy przygasał na wolnych i gasł, ale na pych zapalał. Tutaj znowu zwalałem winę na gaźnik.
Po powrocie do domu naładowałem akumulator i na naładowanym aku na drugi dzień zapalił bez większych problemów. Sprawdziłem ładowanie i niestety na wolnych napięcie jest napięciem akumulatora, czyli trochę ponad 12V i rośnie wraz z obrotami do prawie 15,8V

Obstawiam regulator i nie ukrywam, że chciał bym uniknąć dużych kosztów ( bo jeszcze co nieco jest do zrobienia -lagi, sprzęgło, gaźnik ), bo już myślę na przyszły sezon zrobić uprawnienia kat.A i przesiąść się na koniec sezonu na razie na 535 jak się uda. Czy zamienniki poniżej 100zł są coś warte, czy może podchodzi jakiś dobry regulator od czegoś innego w dobrej cenie. Z przeróbką instalacji nie będzie problemu z mojej strony.
gawior
Posty: 52
Rejestracja: 02 października 2018, 19:33
Motocykl: Virago XV 125
Status: Offline

Re: Virago 125 - ładowanie

Post autor: gawior »

Może inaczej, czy ktoś zakładał do siebie tańszy regulator i coś może powiedzieć w tej kwestii ?
theo
Posty: 53
Rejestracja: 23 sierpnia 2017, 08:53
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: kraków
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Virago 125 - ładowanie

Post autor: theo »

Na początku sezonu zmontowałem 47x 81960-A2Cn coś poniżej 50 zł. i działa, był bez kabelków.
Na wolnych nie będzie ładowania a te 15,9 to trochę za dużo i raczej aku już do wymiany.
Pomierz jeszcze przy sprawnym aku.
gawior
Posty: 52
Rejestracja: 02 października 2018, 19:33
Motocykl: Virago XV 125
Status: Offline

Re: Virago 125 - ładowanie

Post autor: gawior »

Aku był z początku wakacji i raczej nie ucierpiał, bo mało jeździłem z tym uwalonym regulatorem - trzyma prąd, a i ładowałem pod cyfrową ładowarką ( nie z marketów ) i przyjmuje prądu ile trzeba. Mocne rozładowanie mogło się odbić na żywotności, ale to wyjdzie z czasem.
Natomiast założyłem regulator z alledrogo za przeszło 80zł i na razie jest Ok. Na wolnych i na wyższych multimetr pokazuje 14V bez włączonych świateł.
Dodatkowo rozpiąłem całą instalację i przeczyściłem złącza.

Zobaczymy jak wyjdzie to w praniu na dłuższą metę.
ODPOWIEDZ