Brak iskry virago 1100 97r

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
marchewka
Posty: 5
Rejestracja: 24 lipca 2019, 16:25
Motocykl: yamaha virago 1100
Status: Offline

Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: marchewka »

Witam.Czy jest możliwość sprawdzenia za pomocą miernika sprawności modułu zapłonu.Nie mam możliwości podmiany z innego moto.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: vinny »

Jak brak iskry , to najpierw sprawdz rezystencje cewek zapłonowych , potem rezystencje czujnika położenia wału i fajki , jak to zrobić i parametry znajdziesz na forum . Jak cewki i impulsator ok to zostaje moduł . Niestety , jak sprawdzić moduł miernikiem nie mam pojęcia ale miałem padnięte dwa moduły i za każdym razem czułem specyficzny zapach spalonej elektryki .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
marchewka
Posty: 5
Rejestracja: 24 lipca 2019, 16:25
Motocykl: yamaha virago 1100
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: marchewka »

Cewka lewa między pinami 04,5 prawy 1,9 [miernik ustawiony na 200 om]między pinem a fajką lewa cewka 17,8 a prawa 18,9[miernik ustawiony na200k]impulsator 221om
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: vinny »

Uzwojenie pierwotne ( pomiędzy pinami ) powinno wynosić 4,2 ohma i wtórne 13,2 ohma ( bez fajki ) fajka dodatkowo 5 ohm . Z Twioch pomiarów wynika , że prawa cewka jest niesprawna , lewa jest dobra , impulsator jest dobry (książkowo powinno być 202 przy mierniku ustawionym na 200 ohm )
ale to zależy od temperatury w jakiej mierzysz , w 535 miałem 230 ohm i działał prawidłowo czyli odchyłki mogą występować i nadal działa prawidłowo.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
marchewka
Posty: 5
Rejestracja: 24 lipca 2019, 16:25
Motocykl: yamaha virago 1100
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: marchewka »

:boks: https://photos.app.goo.gl/Hc1UkxSvWSS9m2EH6 Panowie czy ktoś może sprawdzić ten moduł ponieważ nie mam możliwości podmiany z innego moto.Czy warto coś tu sprawdzać bo zalatuje mi tu chinszczyzną
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: Dono »

Hej, Panie i Panowie, może ktoś podjedzie do kolegi z Wielkopolski i pomoże zdiagnozować moduł? To trzy minuty roboty 😉
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
marchewka
Posty: 5
Rejestracja: 24 lipca 2019, 16:25
Motocykl: yamaha virago 1100
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: marchewka »

Panowie czy jest ktoś na forum komu można wysłać moduł zapłonowy do sprawdzenia bo nie chcę kupować innego w ciemno.
muniek
Posty: 142
Rejestracja: 29 listopada 2013, 05:31
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: muniek »

Jak kiedyś sam szukałem modułu/naprawy to była też opcja właśnie sprawdzenia elektroniki. Nie pamiętam już ile to kosztowało, tzn. sam moduł ~300-400zł a oprócz tego możliwość sprawdzenia. 2 adresy mogę polecić, jeden to Ostrołęka a drugi Rzeszów, oba są ogólnie znane w środowisku motocyklowym i oba są polecane. Robią lepsze niż fabryka no i ceny 5 x niższe niż w ASO.....dokładniejsze namiary możesz sam sobie wygooglać, zadzwoń i zapytaj. Zawsze masz takie rozwiązanie, chyba że znajdzie się jakiś forumowicz mieszkający niedaleko, który podjedzie.

Edit: nie pamiętam już dokładnie ale chyba Ostrołęka się specjalizuje w modułach a Rzeszów w regulatorach napięcia. Z obu jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: Dono »

muniek pisze: 15 sierpnia 2019, 16:17 Jak kiedyś sam szukałem modułu/naprawy to była też opcja właśnie sprawdzenia elektroniki. Nie pamiętam już ile to kosztowało, tzn. sam moduł ~300-400zł a oprócz tego możliwość sprawdzenia. 2 adresy mogę polecić, jeden to Ostrołęka a drugi Rzeszów, oba są ogólnie znane w środowisku motocyklowym i oba są polecane. Robią lepsze niż fabryka no i ceny 5 x niższe niż w ASO.....dokładniejsze namiary możesz sam sobie wygooglać, zadzwoń i zapytaj. Zawsze masz takie rozwiązanie, chyba że znajdzie się jakiś forumowicz mieszkający niedaleko, który podjedzie.

Edit: nie pamiętam już dokładnie ale chyba Ostrołęka się specjalizuje w modułach a Rzeszów w regulatorach napięcia. Z obu jestem zadowolony.
Hej muniek - to dość cenne informacje. Możesz napisać bardziej precyzyjnie co, jak i gdzie w dziale warsztat i przykleimy ten temat aby nie zaginął w natłoku postów na forum, opcjonalnie napisz mi PW z informacjami i napiszę temat w warsztacie. Pozdro
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: Doniu »

Tutaj proszę wysyłałem do nich na sprawdzenie...POLECAM
http://www.elserwis.info.pl/mod.html
DIGI TECH też fajna firma POLECAM zamawiałem moduły do CB 900
http://www.elektronika-motocyklowa.pl/oferta.html

Regulatory
http://reg-mot.prv.pl/montaz.htm
Przewijanie uzwojeń
http://cyklo-motorelektryk.pl/sklep/ind ... id_kat=255
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
bitkka
Posty: 27
Rejestracja: 02 kwietnia 2020, 16:34
Motocykl: yamaha
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: bitkka »

Tak, jest możliwe sprawdzenie sprawności modułu zapłonu za pomocą miernika. Należy pomierzyć napięcie na przewodach zasilających moduł oraz sprawdzić czy sygnał wyjściowy jest prawidłowy. Można również sprawdzić, czy moduł jest dobrze chłodzony oraz czy nie ma oznak uszkodzenia mechanicznego. Jeśli nie masz doświadczenia w tego typu pomiarach, sugeruję skorzystanie z pomocy specjalisty lub zasięgnięcie opinii mechanika z doświadczeniem w naprawie motocykli.
https://meblowymistrz.pl/
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2023, 12:26 przez bitkka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: PanG »

Kurła, reptilianie testują sztuczną inteligencję na fmyv, czy ki uj? :shock:

Tak czy siak złoty szpadel za odkop kilku zdechłych tematow wędruje do ciebie, przybyszu z obcej planety :mrgreen:
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: Top Gun »

Jak isry brak, to trzeba krzesiwo użyć🙃
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Brak iskry virago 1100 97r

Post autor: Piter7011 »

PanG pisze: 12 stycznia 2023, 23:31 Kurła, reptilianie testują sztuczną inteligencję na fmyv, czy ki uj? :shock:

Tak czy siak złoty szpadel za odkop kilku zdechłych tematow wędruje do ciebie, przybyszu z obcej planety :mrgreen:
Tak czy siak teraz nowe posty piszą jakieś roboty, bo ludzie coraz mniej.😄
ODPOWIEDZ