Regulator napięcia

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Izydor
Posty: 9
Rejestracja: 05 sierpnia 2017, 09:07
Motocykl: Drag STAR 125
Lokalizacja: Paczków,Opolskie
Status: Offline

Regulator napięcia

Post autor: Izydor »

Mam teraz takie problemy z VHS 125 .W czwartek wybrałem się na 100 kilometrową przejażdżkę i brakło mi 5 kilometrów do swojego domu.Otworzyłem na drodze prawą puszkę tą z zamknięciem i dotknąłem akumulatora.Gorący jak cholera.Skracając opis to tak:Drag Star nie chce wchodzić na obroty. (Po podpięciu innego akumulatora dalej to samo). Aku na węższych bokach lekko wybrzuszone- wiem do wymiany.Podejrzewam że padł regulator napięcia,ale czy tylko?Podejrzewam że ładowanie aku było bardzo dużo za wysokie,bo Yamaszka pędziła jak ogłupiała ( silna iskra )Z ciekawostek dodam że nawet w lightbarach w jednej z lamp z powodu dużego napięcia odlutowały się 3 diody i spadły z żarówki.Zapytuję jakie czynności dokonać aby czegoś nie pominąć?Zakup tylko oryginału regulatora, czy tez no name.
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Regulator napięcia

Post autor: Pablo_kat »

Najpierw sprawdź alternator czy dobry i wymień aku, od tego zacznij. Regulator albo oryginalny albo dobry zamiennik, np. tourmax.
Izydor
Posty: 9
Rejestracja: 05 sierpnia 2017, 09:07
Motocykl: Drag STAR 125
Lokalizacja: Paczków,Opolskie
Status: Offline

Re: Regulator napięcia

Post autor: Izydor »

Awaria usunięta.Założyłem nowy regulator napięcia f-my Tourmax + nowy akumulator Exide 6A.Teraz nic się nie grzeje, regulator w miarę bardzo chłodny.Ładowanie na światłach mijania nie przekracza 14-tu V.
Izydor
Posty: 9
Rejestracja: 05 sierpnia 2017, 09:07
Motocykl: Drag STAR 125
Lokalizacja: Paczków,Opolskie
Status: Offline

Re: Regulator napięcia

Post autor: Izydor »

Mam jeszcze następne pytanie.: w którym miejscu w tym Dragu 125 szukać,sprawdzić dobrą masę?
ODPOWIEDZ