Nierówna praca silnika .

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Franck
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2019, 10:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Nierówna praca silnika .

Post autor: Franck »

Mam problem z jazdą Virago 125 ,po ulewie (w trakcie deszczu Yamaha była pod dachem).Po przejechaniu około 500 m po asfalcie coś ulega zmoczeniu,po czym motocykl zaczyna nierówno pracować, dzieje się to tylko podczas jazdy w trakcie lub po deszczu.
Od których miejsc powinienem zacząć sprawdzać co jest przyczyną?
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nierówna praca silnika .

Post autor: Feniks »

Przy wyższej wilgotnosci kable mogą mieć przebicia
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Nierówna praca silnika .

Post autor: Blunio »

Franck pisze: 26 lipca 2020, 19:00 Mam problem z jazdą Virago 125 ,po ulewie (w trakcie deszczu Yamaha była pod dachem).Po przejechaniu około 500 m po asfalcie coś ulega zmoczeniu,po czym motocykl zaczyna nierówno pracować, dzieje się to tylko podczas jazdy w trakcie lub po deszczu.
Od których miejsc powinienem zacząć sprawdzać co jest przyczyną?
Na początek weź pod "lupę" instalację wysokiego napięcia. Cewki, przewody, świece. :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Franck
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2019, 10:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Nierówna praca silnika .

Post autor: Franck »

Zrobiłem tak jak napisałeś i chyba znalazłem przyczynę .Między kablem a fajką czułem jak kopie ,skróciłem przewód o centymetr i na razie jest ok.
Dzieki
ODPOWIEDZ