Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
malinkalive
Status: Offline

Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Post autor: malinkalive »

Witam

Niedawno rozkęciłem tylne kierunki bo podczas jazdy działały jak im się "podobało". Znalazłem usterkę i polega ona na tym, że gniazdo żarówki jest słabo przytwierdzone do obudowy kierunku, co skutkuje brakiem masy a w rezultacie brakiem tylniego kierunkowskazu. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to lutowanie (zapewniłoby mi to pewne połączenie z obudową) jednak po dłuższym zastanowieniu raczej nici z tego bo czym zlutować taki materiał?
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Post autor: BoPos »

Daj zdjęcie wnętrza - pomyślimy...
malinkalive
Status: Offline

Re: Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Post autor: malinkalive »

BoPos pisze:Daj zdjęcie wnętrza - pomyślimy...
wrzuce dopiero po niedzieli :(
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Post autor: GLIWICKI »

A gdyby tak masę przylutować do oprawki i całość przymocować do obudowy za pomocą np. żywicy epoksydowej? Dzięki takiemu rozwiązaniu masz dobre połączenie z oprawki z masą (kabelek możesz podczepić w dowolnym miejscu) i fizyczne unieruchomienie całej oprawki w obudowie :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
malinkalive
Status: Offline

Re: Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Post autor: malinkalive »

Właśnie skończyłem ponowną walke z lutowaniem wewnątrz kierunkowskazu efekt niezadowalający ponieważ te luty na pierwszym dołku pewnie odpadną i kierunki znowu będą miały "wolną amerykankę" Mam w posiadaniu lutownicę transformatorową o mocy 75 W i wydaję mi się, że tym nie da rady przylutować nawet kabelka w taki sposób aby mieć 100% pewność, że zaraz po rozpoczęciu sezonu przestanie działać. (wydaję mi się że materiał z którego zrobiona jest obudowa to jakaś blacha, którą strasznie ciężko lutować)

Dodam, że z tyłu mam kierunki takie jak na zdjęciu poniżej z tą różnicą, że z obudowy wychodzi tylko jeden kabel a nie 2 jak na zdjęciu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Raptor
Posty: 310
Rejestracja: 25 września 2007, 17:11
Motocykl: CBR 600 F3/Suzuki VX
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Post autor: Raptor »

Sorki, że odkopuje temat, ale chce sobie kupic kierunki na tyl (+ ich przeniesienie do tablicy) i tez mnie martwi ten 1 kabelek tylko. Mase trzeba samemu poprowadzic w nich?
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Post autor: strazak »

mase masz na obudowie tego kierunku
ADAM
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1026
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Tylne kierunki od środka czym zlutować?

Post autor: ZWIERZAK »

Ja u siebie też miałem taki problem i spróbuje opisać jak to rozwiązałem bo nie chce mi się kierunków rozbierać żeby zdjęcie wstawić.
Na obudowę żarówki zakładasz opaskę zaciskową metalową a pod nią podkładasz wygiętą pod kątem prostym blaszkę z dziurką na końcu. Opaskę dokręcasz a blaszkę z żarówką przykręcasz pod śrubkę którą jest przykręcone szkiełko. Jak obudowa jest metalowa to musi działać. :rock:
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
ODPOWIEDZ