pomocy brak ładowania 535

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
xytras
Posty: 69
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 11:20
Motocykl: było XV 535 97' jest VS 1400
Lokalizacja: Wronki
Wiek: 51
Status: Offline

pomocy brak ładowania 535

Post autor: xytras »

witajcie po zimowej przerwie...

otóż spotkała mnie dzisiaj niestety przypadłość ale od początku...

jesienią kupiłem nowy akumulator. .. stary był już stary ... zimą dbałem o niego i ładowałem itd.... dodam że motocykl był odpalany i przed zimą nie było z nim żadnego problemu...

kilka dni temu jeździłem sobie po okolicy krótko ale ok. 20 km zrobiłem, wczoraj to samo... dzisiaj postanowiłem pojechac do brata ok. 30km w jedną stronę... dojechałem bez problemów...no ale po dojechaniu próbowałem od razu go ponownie zapalić a moto aniu ku ku .... myślałem że to może rozrusznik ...bo przecież aku jest nowy !!!

no jakież moje zdziwienie bylo gdy okazało się że aku jest totalnie rozładowany ... podładowałem aku i odpalił bez problemów to ruszam w drogę powrotną że jest obowiązek jazdy na światłach to musiałem je zapalić ale moto jechał i jechał jakieś 15 km czyli okolo połowy drogi do domu.... niestety wtedy skończyło sie paliwo a moment przełączenia na rezerwę wystarczył by moto zgasł ... wiedziałem juz wtedy że nie mam ładowania więc moto nie odpaliłem.. musiałem poczekać na brata aż przyjedzie z kablem i mi pomoże odpalić od swojego autka - przyjechał zrobiliśmy w siadam na moto - aha wcześniej dolałem paliwa by nie jechac na rezerwie ... odpalam i wsiadam jadę 100 m moto gaśnie... i znowu odpalamy- jadę 300 m moto gaśnie - o dziwo jak nie włącze świateł jadę dłużej - kilkakrotnie jeszcze to powtórzyliśmy a bylo juz ciemno ok. 19.40 wiec postanowilismy moto zostawic u znajomego.... bo do domu nie dojechałbym w tym tempie do jutra.... :( czy ktoś może mi powiedzieć co może być mojej Virago ???

czy brak ładowania ma wpływ na to że przy włączonych światłach moto gaśnie ???? co jest najczęstszą przyczyną awarii ładowania ? i co sądzicie o moim przypadku ?

piękna pogoda a virażka w warsztacie... pomocy koledzy i koleżanki ...

pozdrawiam Sebastian
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: paelek86 »

xytras pisze:co jest najczęstszą przyczyną awarii ładowania ?
- ja z moim skromny doświadczeniem obstawiałbym na regulator napięcia. Na forum jest parę wątków ja należy sprawdzić co "siadło" (polega to głównie na pomiarach napięcia ładowania) - poszukaj. A co do reszty to napewno jakieś spece z forum się wypowiedzą. Pozdro! :rock:
Awatar użytkownika
gali
Posty: 209
Rejestracja: 02 sierpnia 2009, 22:41
Motocykl: xv535 rok 91
Lokalizacja: Grudziądz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: gali »

Poczyść wsztstkie konektory i sprawdź czy regulator ma dobrą masę.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: wąsaty7 »

viewtopic.php?t=5922 nie chce się użyć funkcji SZUKAJ ?
Wąsaty7
Awatar użytkownika
xytras
Posty: 69
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 11:20
Motocykl: było XV 535 97' jest VS 1400
Lokalizacja: Wronki
Wiek: 51
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: xytras »

wąsaty7 pisze:viewtopic.php?t=5922 nie chce się użyć funkcji SZUKAJ ?
szukałem i czytałem a jakże... ale tego jest tyle że można oczopląsu dostać - a ja jestem poza tym laik elektryczny .... ale dzięki dzięki od rana 5 rano czytam ... ale nie jestem pewien czy to regulator - a nie mam jak sprawdzić narazie...
soko
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: soko »

u mnie też był to regulator...

ciesz się że dojechałeś, bo ja wydoiłem aku tak bardzo, że już na iskre prądu nie było
Awatar użytkownika
xytras
Posty: 69
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 11:20
Motocykl: było XV 535 97' jest VS 1400
Lokalizacja: Wronki
Wiek: 51
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: xytras »

soko pisze:u mnie też był to regulator...

ciesz się że dojechałeś, bo ja wydoiłem aku tak bardzo, że już na iskre prądu nie było
no niestety nie dojechałem do domu.. właśnie moto jest na lawecie przewożone do mechanika.... tylko nie wiem czy sobie poradzi z diagnozą...

dlatego czytam to forum ale powiem szczerze jako laik lub ze stresu nic do mnie nie dociera....

wiem tylko że muszę sprawdzić prąd ładowania :

ale ... czy ktoś łopatologicznie może mi powiedzieć jaki i gdzie co zmierzyć - pls....

czyli gdzie znaleźć te kostki alternatora i regulatora i jak dokonać pomiaru - jak powinno być dobrze ?

pomóżcie... być może to regulator a może alternator....

czemu myślałem że na odpalonym moto mimo że wiedziałem że nie mam ładowania dojadę do domu ??? :( czy uszkodzony regulator powoduje zwarę i przez to nie moto gaśnie ?
soko
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: soko »

kolego z tym prądem... teoretycznie jak mi gościu sprawdził voltomierzem dotykając klem to niby było ok, a aku i tak po raz kolejny padł...

pojechałem do elektryka - ten miał jakiś taki miernik z taką śmieszną klamrą na końcu i tym mierzył przepływ... ale czego i jakie wskazania powinny być to Ci nie powiem. to już raczej kwestia obeznania, a najlepiej kogoś kumatego w elektryce...

kolego - na odpalonym moto - mimo że nie masz ładowania - nie dojedziesz do domu. Miałem dokładnie to samo - po prostu świeca aby dawać iskrę potrzebuje prąd, nie ma prądu - nie ma iskry.
U mnie po 1 godz stania udawało mi się (bez świateł) przejechać kolejne kilka kilometrów i znów kaput.... aż dojechałem do firmy ojca i moto poszło na pake na lublina
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: -waldi- »

soko pisze:pojechałem do elektryka - ten miał jakiś taki miernik z taką śmieszną klamrą na końcu i tym mierzył przepływ... ale czego i jakie wskazania powinny być to Ci nie powiem
amperomierz cęgowy prądu stałego na nim ładnie widać kiedy pobiera z aku, a kiedy go ładuje bez konieczności rozpinania czegokolwiek :)

dla potrzebujących mam taki i mogę pomiar wykonać
Ostatnio zmieniony 25 marca 2010, 12:12 przez -waldi-, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
soko
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: soko »

otóż to kolego :D ;) tak jak mówisz nie inaczej :bravo:
Awatar użytkownika
xytras
Posty: 69
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 11:20
Motocykl: było XV 535 97' jest VS 1400
Lokalizacja: Wronki
Wiek: 51
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: xytras »

witajcie po zmierzeniu ładowania na alternatorze przy odpiętym regulatorze wyszło że nie ma napięcia prawie wogóle - jest jakieś 5V - więc alternator do rozebrania ... czy można już teraz stwierdzić czy regler też będzie do wymiany ??? pozdrawiam - ... ciągle mam wątpliwości czy mechanik dobrze to zmierzył :(

niestety cewka spalona - mam do przewinięcia ... i tutaj mały problem czy ktoś zna w okolicach Poznania, Piły lub moich tj Wronki Wielkopolska dobry warsztat co dobrze by to zrobił i ma doświadczenie w tym temacie ??? może ktoś z forumowiczów z okolic przerabiał temat z jakimś warsztatem ????

zgóry dziękuję za info...
qwertx
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: qwertx »

Ja też jestem z okolic wronek i najprawdopodobniej alternator walnięty. Z tym że jeszcze problem ze świecami. Jeżeli rozwiązałeś już problem to napisz namiary na tego majstra może sie przyda
4tuna1
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: 4tuna1 »

Witam.Polecam warsztat p.Barłoga w Szamotułach na ulicy Obornickiej.Nie pamiętam numeru,ale jakby co to moge sie dowiedzieć.
Awatar użytkownika
xytras
Posty: 69
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 11:20
Motocykl: było XV 535 97' jest VS 1400
Lokalizacja: Wronki
Wiek: 51
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: xytras »

qwertx pisze:Ja też jestem z okolic wronek i najprawdopodobniej alternator walnięty. Z tym że jeszcze problem ze świecami. Jeżeli rozwiązałeś już problem to napisz namiary na tego majstra może sie przyda
Witam - u mnie walnięte były cewki na alternatorze oraz regulator napięcia. Jeśli chodzi o przewinięcie cewek to polecam gościa : Tomasz Orpyszczko - Olsztyn - tel.505 996 993 bardzo rzetelny gość, szybka realizacja - w sumie trwało to 3 dni z wysyłka i odesłaniem. Regulator kupiłem Tourmaxa - i przeniosłem go bliżej lag !!!

Jeśli chcesz nr do mechaników to mogę ci dać - daj wiadomość ma Priv.

pozdrawiam
qwertx
Status: Offline

Re: pomocy brak ładowania 535

Post autor: qwertx »

wielkie dzięki na pewno trafie zajme sie tym w weekend zobaczymy co z alternatorem i będziemy działać
ODPOWIEDZ