kapanie paliwa z gaźnika???

Tematy związane z gażnikami
jacekp
Status: Offline

kapanie paliwa z gaźnika???

Post autor: jacekp »

Witam,
Po 2 miesiącach postoju bez odpalania zauważyłem plamke po paliwie pod silnikem.
Wyciągnąłem z garażu i próbowałem odpalić - załapała ale na chwilę. PO tym widzę, że z pod pokrywy filtra powietrza wylało sie trochę paliwa (bak był na full). Jak sie okazało, kranik byl otwarty na PRI (swobodny wypływ do gaźnika ?).
Zmienie filtr powietrza, wyczyszczę świece i spróbuję odpalić. Niepokoi mnie jednak ten wypływ paliwa. Miał ktoś taki problem? Wszystkie wężyki wyglądają na suche i nie popękane...
MOTOVIR
Status: Offline

Re: kapanie paliwa z gaźnika???

Post autor: MOTOVIR »

jacekp pisze:Witam,
Po 2 miesiącach postoju bez odpalania zauważyłem plamke po paliwie pod silnikem.
Wyciągnąłem z garażu i próbowałem odpalić - załapała ale na chwilę. PO tym widzę, że z pod pokrywy filtra powietrza wylało sie trochę paliwa (bak był na full). Jak sie okazało, kranik byl otwarty na PRI (swobodny wypływ do gaźnika ?).
Zmienie filtr powietrza, wyczyszczę świece i spróbuję odpalić. Niepokoi mnie jednak ten wypływ paliwa. Miał ktoś taki problem? Wszystkie wężyki wyglądają na suche i nie popękane...
Mi w servisie koleś powiedział że jak zostawię kranik na PRI to całe paliwo spłynie sobie do silnika i olej będzie do wymiany, więc powinieneś sprawdzić stan oleju. Pozycję PRI używamy tylko do zalania gaźników jak zabraknie paliwa lub wyparuje po długim postoju, ale tylko ok. 3 minuty potem na ON
Xondz
Status: Offline

Re: kapanie paliwa z gaźnika???

Post autor: Xondz »

Przez kranik w pozycji PRI paliwo przepływa swobodnie i jedyne co zatrzymuje przelewanie sie paliwa przez gazniki do cylindra a dalej do wnetrza silnika sa zworki iglicowe w komorze plywakowej gaznika. A te zaworki jak to zaworki lubia przeciekac i o ile podczas jazy ich szczelnosc jest wystarczajaca do blokowania przepelnienia komor plywakowych to juz podczas postoju nie. I do silnika dostaje sie paliwko.
Jest jeszcze pozycja ON - paliwo leje sie tylko gdy silnik pracuje - a powoduje to podcisnieni dostarczane z glowicy silnika (przynajmniej w XV500).
Trzecia pozycja REZ - jest taka sama jak ON - tylko rurka od niej jest krótsza w zbiorniku i zbiera paliwo z dna zbiornika.

pzdr
X
jacekp
Status: Offline

Re: kapanie paliwa z gaźnika???

Post autor: jacekp »

No dzięki. Tak jak myślałem. Dzieciaki prześwięcę...
DonMariano
Status: Offline

czy XV1100 też jest kranik paliwa, bo nie zauważyłem?

Post autor: DonMariano »

Witam,
Jak w temacie, no i gdzie się znajduje? Pozdro...
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: kapanie paliwa z gaźnika???

Post autor: ayo007 »

..w xv 1100 nie ma kranika,..pozdrawiam
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: kapanie paliwa z gaźnika???

Post autor: pestek »

ayo007 pisze:..w xv 1100 nie ma kranika,..pozdrawiam
w 535 również nie ma? bo tez nie zauważyłem.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: kapanie paliwa z gaźnika???

Post autor: ayo007 »

..w XV 535 masz kranik pod bakiem...(ale bakiem rezerwy) :mrgreen: :mrgreen:
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: kapanie paliwa z gaźnika???

Post autor: Fidel »

Kto zakręca kranik ? - ręka do góry . Lepiej jak nie ma potrzeby nie ruszajcie .
Caramba!
ODPOWIEDZ