czyszczenie gaźnika 750

Tematy związane z gażnikami
m.rozanski
Status: Offline

czyszczenie gaźnika 750

Post autor: m.rozanski »

Witam!
kupiłem niedawno motorek który ponad rok stał nie odpalany. jak go przywiozlem odpalil lecz czasami nie pali na przedni cylinder. iskra jest, swiece nowe wiec wydaje mi sie ze to wina brudnego gaźnika. chcialbym go wyczyscic. i tu mam wielka prośbe do tych co to juz robili. czy moze ktos napisac co po kolei robic zeby wyciagnac gaznik, a potem go wyczyscic. odkrecilem jak narazie puszke z filtrem powietrza ale nie wiem co dalej. elektryczna i bak tez trzeba zdjąć? na forum nic nie znalazlem jak wyciagnać gaźniki i je wyczyscic. dokladny opis co po kolei sciagac i odkrecac bardzo by mi pomogl. mysle ze nie tylko mi bo inni pewnie tez by skorzystali. z góry dziekuje i życze wesołych świat.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: ayo007 »

..odkręć bak, bo to Ci znacznie ułatwi, potem popuść króćce i obejmy na nich, obróc gazniki w prawą stronę i wyjmij je z boku moto..to narazie tyle..oczywiscie przedtem zdejmij rurki zasilajace, przewody podcisnienia i linki..
Virago 1100,na razie starczy..:)
m.rozanski
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: m.rozanski »

a zeby wyciagnac gazniki to musze je rozlozyc na 2 czesci( przedni i tylni) bo jak sa w calosci to nie mam miejsca zeby je wyciagnac. a gumowe krucce laczace gaznik z cylindrem powinny byc zdjete z cylindra? bo wyciagnelem z nich gazniki ale odkrecic ich nie moge bo sie nie moge dostac do srub.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: ayo007 »

..jak stoisz nad motorem to gazniki musisz chwycic z góry przekręcic w prawo i wyciągnąć na prawą stronę, nie dasz rady ich na moto rozłączyć i musisz je wyciagnąć w całosci, a króćce tylko popuść na cylindrach, opaski poluzuj i gazniki wyciągaj z króćców..
Virago 1100,na razie starczy..:)
m.rozanski
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: m.rozanski »

opaski poluznilem i wyciagnelem gazniki z tych kruccow. ale nie moge poluznic srub ktore trzymaja kruciec do cylindra. a tak jak teraz to nie da rady ich wyciagnac
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: ayo007 »

..wiem, ze jest to ciezko, ale jakbys miał serwisówke to tam jest to dokładnie wyrysowane jak to trzeba zrobic..
Virago 1100,na razie starczy..:)
m.rozanski
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: m.rozanski »

nie wiedzialem ze do sciagniecia kruca z cylinda wystarczy odkrecic tylko 1 srubke a nie 2 ktore tam sa. po odkreceniu tych kruccy gazniki wyszly bez problemu. teraz bedzie trzeba wyczyscic gazniki ;/ ayo007 mozesz poradzic od czego zaczac czyszczenie? pozdrawiam
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: ayo007 »

m.rozanski pisze:nie wiedzialem ze do sciagniecia kruca z cylinda wystarczy odkrecic tylko 1 srubke a nie 2 ktore tam sa. po odkreceniu tych kruccy gazniki wyszly bez problemu. teraz bedzie trzeba wyczyscic gazniki ;/ ayo007 mozesz poradzic od czego zaczac czyszczenie? pozdrawiam
..wiec tak Ci pisałem na priv....rozłącz je najpierw i rób najpierw jeden, a potem drugi gaznik, dobrze jakbys miał serwisówke i sledził co gdzie sie znajduje.. najpierw odkrec góry, wyciagnij membrany, urzadzenie ssania paliwa, z boku urzadzenia wzbogacajace, i na koncu komora pływakowa z bebechami w srodku..jak cos to na priv..
Virago 1100,na razie starczy..:)
m.rozanski
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: m.rozanski »

wlasnie widzialem wiadomosc na priv. a powiedz mi jeszcze czy mozna wyczyscic gaznik i nie popsuc dotychczasowych regulacji? bo narazie nie chcial bym tych gaznikow regulowac bo nie wiem zabardzo jak.
ps. serwisowke posiadam lecz nie bylo w niej pokazane jak odkrecic krocce.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: ayo007 »

..jak rozłożysz to zmieni sie synchronizacja i wolne obroty, poza tym, jak nie powyginasz pływaka to nie powinno sie nic zmienic, zresztą wszystkie parametry i tak bedziesz musiał potem posprawdzać..wazna rzecz, dysza wolnych obrotów pod gaznikiem musisz policzyc obroty na ile jest wkrecona, zeby tak samo ustawic przy składaniu..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: Arktos »

Podziwiam super temat ale Ayo 007 szkoda ze piszesz na priv.bo ja tez chce wyczycic gazniki dales super posta z ich budowy wiec z rozkreceniem sobie chyba poradze ale boje sie ze ich potem nie wyreguluje i tu jest prosba o rade od czego zaczac i jak to zrobic?? (wakuometr posiadam) Jak mozesz to daj na forum rady z czyszczeniem a jak nie to wyslij mi na PW. Pozdrawiam i szacunek duzy skladam za dzialalnosc na forum :bravo:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
m.rozanski
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: m.rozanski »

narazie kolega ayo na priv napisal mi jak wyciagnac gaznik ale jakos sam sie z tym uporalem. :smile: wiec moze bedziemy rozmawiac o czyszczeniu gaźnikow tu na forum bo widze ze nie tylko ja jestem zainteresowany tematem.
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: Dono »

przypomnę nieoceniony temat o konstruowaniu wakuometru i synchronizacji:

viewtopic.php?t=73&highlight=wakuometr

może się przydać :wink:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: ayo007 »

..ze wzgledu na róznorodność typów gazników i to że jeden gość już mnie na tym forum nieźle wkurzył wmawiając mi oczywiste głupoty, nie będę sie wypowiadał na tematy dotyczące problemów technicznych publicznie, jak coś to na priv i w miarę moich możliwości..pozdrawiam
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: Arktos »

Szkoda Ayo, ze tak sie porobilo bo Twoje posty duzo wnosza do tego Forum np.regulacja zaworow (tak to napisales i pokazales ze sprawa jest prosta do zrobienia samemu wystarcza tylko checi i w kieszeni zostanie mysle ze ok100 ale najwazniejsza jest ta satysfakcja) Post z budowy gaznikow tez jest super marzy mi sie podobny z regulacji gaznikow. Potega forum polegac powinna na dostepnosci wszystkich chetnych a w takiej grupie zawsze sie znajdzie jakias czarna owca.Ciekawe czy ten kolega co Ciebie wkurzyl tez tyle wniosi do naszej spolecznosci MILOSNIKOW VIRAGO mysle ze nie wiec czemu ma tracic cale forum przez jednego czlonka.Proponuje ignorowac i dzialac dalej jak dotychczas.
Pozdrawiam Artur :rock:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
MOTOVIR
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: MOTOVIR »

Arktos pisze:Szkoda Ayo, ze tak sie porobilo bo Twoje posty duzo wnosza do tego Forum np.regulacja zaworow (tak to napisales i pokazales ze sprawa jest prosta do zrobienia samemu wystarcza tylko checi i w kieszeni zostanie mysle ze ok100 ale najwazniejsza jest ta satysfakcja) Post z budowy gaznikow tez jest super marzy mi sie podobny z regulacji gaznikow. Potega forum polegac powinna na dostepnosci wszystkich chetnych a w takiej grupie zawsze sie znajdzie jakias czarna owca.Ciekawe czy ten kolega co Ciebie wkurzyl tez tyle wniosi do naszej spolecznosci MILOSNIKOW VIRAGO mysle ze nie wiec czemu ma tracic cale forum przez jednego czlonka.Proponuje ignorowac i dzialac dalej jak dotychczas.
Pozdrawiam Artur :rock:
POPIERAM ze wszech stron
OLAć czarną owcę
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: kasia-jaro »

Arktos pisze:Post z budowy gaznikow tez jest super marzy mi sie podobny z regulacji gaznikow.
Też chętnie bym z tym tematem się bliżej zapoznał
Obrazek
AdamK
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: AdamK »

MOTOVIR pisze:POPIERAM ze wszech stron
OLAć czarną owcę
Popieram i ja, :bravo:

jeżeli ktoś czuje się na siłach aby sam pogrzebać przy moto to rady AYO007 są bardzo przydatne. Jeżeli jednak rady prowokują żółtodziobów do nieprzemyślanych eksperymentów to już ich problem. :cool:
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: dydzio »

Czy to jakaś petycja pod tym, żeby powstał tutorial na temat regulacji (i w moim przypadku dotarcia i wyczyszczenia gaźników)? Gdzie można się podpisać?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: -waldi- »

ostatni post w tym temacie przed Tobą został napisany w marcu 2008roku...

Pełno jest tematów po tej dacie na temat regulacji.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: dydzio »

I żaden nic nie konkretnego nie wnosi... Na przykład nie znalazłem info jak zdjąć gaźniki "zasłonięte" zatankowanym do pełna bakiem :) Sprawę wyszukiwania przez google przemilczę :(
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: -waldi- »

tak samo się demontuje jak przy pustym zbiorniku - w czym masz problem?
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: dydzio »

W tym, że jak zdejmuję szlauch z kranika, to mi się kałuża robi...
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: -waldi- »

to sobie najpierw kranik napraw, albo całe paliwo zlej
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: czyszczenie gaźnika 750

Post autor: dydzio »

Na kraniku nie widzę pozycji OFF, tylko ON, PRI i RES...
ODPOWIEDZ